AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky


Turban
Příspěvky: 14

Příspěvek#286 » pon 26. úno 2018, 00:13

Zdravim pani. Neviete o niekom kto by vedel viac o tom Ak alfa od CAA? Vyzera to zaujimavo ale na nete este nieje ziadna recenzia,okrem shot show a propagacnych materialov. V USA sa to teda este nepredava ocividne a na CZ/SK forach taktiez nejak mrtvo.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#287 » pon 5. bře 2018, 15:27

Pořád tak nějak doufám, že se mi podaří pořídit AK–47 v souladu s připravovanou novelou. Je tady někdo "in the know", kdo by mi dokázal dát odpověď na otázku níže?

Když ZS píše u položky "Nové (nebo použité) samonabíjecí pušky - zbraň kat. B, vyrobené firmou Zelený sport s.r.o. na základě jugoslávských pušek Zastava M70B1," dá se v tomto případě bezpečně hovořit o zbrani vyrobené jako samonabíjecí? Nebo je to v podstatě lež a jde o upravené samočinné kusy, které s novelou spadnou do A–I?

ZS sám o sobě nepůsobí moc důvěryhodně, ale bohužel nevím o jiném, který by měl v nabídce "kalachy", které by se daly dál tunit pomocí nabídky CZ trhu. Možná mi někdo poradí i v tomhle ;) a doporučí lepší civilní AK–47 od jiného prodejce. Zatím ale vím jen o Works ZS a jsem tím pádem ochoten riskovat komplikace s případnými reklamacemi a celkově přístupem ZS :oops:



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#288 » pon 5. bře 2018, 15:56

Jistota s novým zákonem není v ničem. Ale oni to takto prezentují jako maximálně vyhovující novému zákonu. Tj. nakoupeny mají vojenské díly jako materiál a pak z toho "vyrábí nové zbraně". Tj. v našem systému to není jako předělávka, ale jako nový výrobek.
Jde jen o to, že nevíme zda to někdo bude hodnotit v budoucnu podle papírové čistoty, nebo podle reality.
Já stihl škorpíka i Galila koupit ještě loni na jaře...
Jinak u vojenské zbraně bych měl menší strach z poruchy než u kdejakého Turka. Hlavně si to při přejímce pořádně zkontrolovat.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#289 » pon 5. bře 2018, 16:42

Na tohle jsem se ptal, asi v jiném fóru. Je možný, že při dovozu z venku jsou všechny zbraně dovozcem nějak registrovány, takže existuje záznam, že ty Zastavy jsou původně samočinná puška... ? Potom to bude A-I, a je otázka, jak dopadne v novele grandfathering - jestli tam bude nároková výjimka bez podmínek, nebo se nějak podaří ta retroaktivita ohledně pořízení po 13.6.2017 úplně odstranit.
Jinak civilní AK jsem teda kromě BSR 74 neviděl, takže nemyslím že si můžeš nějak vybírat a budeš to muset risknout. Taky jsem to udělal (jiný AK jiný prodejce).



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#290 » úte 6. bře 2018, 11:57

Nijak nebazíruju na ráži, možná koupím 7.62, možná 5.45 a možná nic ;)

Takže, pokud jsem to pochopil: U Works ZS nevíme, ale bulharská BSR–74 je od základu civilní samonabíječka? @morho, co jsi myslel tím "jiný AK jiný prodejce"? Jediný pro mne relativně dostupný prodejce, který vypadá, že má BSR–74 skladem, je BVS. Asi je oslovím...

Vím, že GunDrak nabízel, nebo snad ještě nabízí na objednávku stavbu BSR s doplňky od Magpulu. Můžou mi místní vlastníci BSR–74 potvrdit kompatibilitu s běžnými aftermarket doplňky na AK? Jak jste celkově spokojeni se spolehlivostí a kvalitou Bulhara? Je mi jasné, že mne někdo odkáže k přečtení historie vlákna, rád bych ale slyšel nějakou dlouhodobou a aktuální zkušenost :oops: Díky



Vacil
Příspěvky: 12

Příspěvek#291 » úte 6. bře 2018, 13:05

je to klasický AK-74, kompatibilita všeho teda bez problémů :).
Jen nemá čep pro auto sear, ale to tě snad trápit nebude.. kvalitativně v pohodě, ale povrchová úprava je katastrofa



b_ad_a
Příspěvky: 38

Příspěvek#292 » úte 6. bře 2018, 13:29

v BVS skladem neni, skladem je to, co maji odkazem z menu. tyhle stranky, ktere najde google, pak lidi matou :-)



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#293 » úte 6. bře 2018, 13:32

Tak zase nic :D Díky

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#294 » úte 6. bře 2018, 14:40

ViralWinter píše:Pořád tak nějak doufám, že se mi podaří pořídit AK–47 v souladu s připravovanou novelou. Je tady někdo "in the know", kdo by mi dokázal dát odpověď na otázku níže?

Když ZS píše u položky "Nové (nebo použité) samonabíjecí pušky - zbraň kat. B, vyrobené firmou Zelený sport s.r.o. na základě jugoslávských pušek Zastava M70B1," dá se v tomto případě bezpečně hovořit o zbrani vyrobené jako samonabíjecí? Nebo je to v podstatě lež a jde o upravené samočinné kusy, které s novelou spadnou do A–I?

ZS sám o sobě nepůsobí moc důvěryhodně, ale bohužel nevím o jiném, který by měl v nabídce "kalachy", které by se daly dál tunit pomocí nabídky CZ trhu. Možná mi někdo poradí i v tomhle ;) a doporučí lepší civilní AK–47 od jiného prodejce. Zatím ale vím jen o Works ZS a jsem tím pádem ochoten riskovat komplikace s případnými reklamacemi a celkově přístupem ZS :oops:

Na tohle ti není schopen momentálně odpovědět nikdo. Viz téma Novela.
Jinak co ZS píše, tak ty B jsou použité, což znamená, klasická překopávka ze samočinné a navíc je nemají skladem.
Jinak M70B1 ze ZS mám a reklamaci jsem řešit nemusel.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#295 » úte 6. bře 2018, 15:14

@wigum: Nj, neva, aspoň ušetřím :)



Turban
Příspěvky: 14

Příspěvek#296 » stř 4. dub 2018, 20:06

Prosim vas nahodou neviete kto v okoli Prahy ma na sklade nejaky druh Ak - 74 ? Najlepsie bulharsky. Chcel som z gundraku ale to je pre mna bohuzial vcelku daleko bez auta. A ujo google nieje velmi napomocny. Za info dakujem :)

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#297 » stř 4. dub 2018, 21:52

V bvs mají AK 74u od Veselého a AK 74 Perun Arms obojí 5,45x39



rado101k
Příspěvky: 3

Příspěvek#298 » ned 8. dub 2018, 20:08

Nemate niekto nahodou skusenost s hornym krytom s railom na optiku ?
Potrebujem poradit...
zatial mam vyhliadnute 3 rozne typy..
1.
https://www.brownells.sk/CENTURY-ARMS-C ... -100053600

2.
https://www.fab-defense.com/en/category ... over-.html

3.
http://www.militaryzone.eu/cs/eshop/dop ... veru-b-33/

hladam niekoho co s tym ma skusenost...
dakujem



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#299 » čtv 19. dub 2018, 09:34

Zdravim, jake mate zkusenosti s polskym Wz. 88 Tantal? Jak ho udrzujete?

Uživatelský avatar
Snake.360
Příspěvky: 66

Příspěvek#300 » čtv 19. dub 2018, 10:35

Juraj1: Tantal mám a jsem s ním velice spokojen, funguje bez problémů.
Údržba asi jako každou zbraň: po střelbě čistím hlaveň s boresnake, plynovou trubici pořádně, ta není nijak zvlášť chráněna proti korozi jako u všech AK
Jinak šlape dobře, trefuje taky dobře. Jen není moc kompatibilní s předpažbími co jsou na trhu. Pokud ho ale chceš nechat původní tak jsem nic neřekl :-D

Ps: zásobníky sedí všechny, mám 2 ty černé polské, jeden průhledný bulhar (nemá kovový zub na zachycení takže si nejsem jistý že sedí když nabíjím :-D) a i originální ruské oranžové

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MichalFelgr a 48 hostů