AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky


CAMPari
Příspěvky: 42

Příspěvek#631 » čtv 4. čer 2020, 15:26




Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#632 » čtv 4. čer 2020, 18:29

Prodejci ví přesně to stejné, jako každý tady, co se problematiky toho "jak bude" týče... Nic. Respektive do včerejška, ale tato prohlášení psali v době, kdy se nevědělo vůbec nic, to k tomu, jak jsou relevantní.



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#633 » čtv 4. čer 2020, 23:56

hanzrr: Gratuluji k peknemu kousku. Origo sovetske Ak, je nejlepsi volba. Me osobne se teda lepe strili s nasi 58ckou. Ale to sem nepatri.
Jak ti sedi pazba, neni ti kratka ? Co jsem z toho ruzne strilel, tak ta pazba a tvar mi vubec nevyhovoval.
Ale jinak je to paradni puska :-)



Pietro
Příspěvky: 7

Příspěvek#634 » pát 5. čer 2020, 00:28

Zdravím, měl bych mírně drzý dotaz na "hanzrr", nebo i ostatní
- neměl byste někdo zájem o výměnu zásobníku bakelit (ten bych rád) buď za mou plechovou 40tku (novovýroba), stav - snad jen napáskován u exmajitele; nebo absolutně netknutou 30tku (snad orig, ale značka žádná, dostal jsem ho ke zbrani od ZS). AKM jsem pořídil čistě jen do sbírky a rád bych k němu více typů zásobníku, orig plech 1 i 2 typ už mám :-)
Omlouvám se za off topic a předem děkuju za případnou nabídku.
PS: Ad osobní předání jsem z Plzně, ale pošta též (za mě) není problém...



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#635 » pát 5. čer 2020, 06:51

Dernier píše:hanzrr: Gratuluji k peknemu kousku. Origo sovetske Ak, je nejlepsi volba. Me osobne se teda lepe strili s nasi 58ckou. Ale to sem nepatri.
Jak ti sedi pazba, neni ti kratka ? Co jsem z toho ruzne strilel, tak ta pazba a tvar mi vubec nevyhovoval.
Ale jinak je to paradni puska :-)



Diky moc! Po nejakych hejtech do zprav me tenhle komentar potesil :) pazba je na muj vkus kratsi, ale da se to prezit. Nad 58 jsem take dost uvazoval, ale tim, ze jsem chtel UB a idealne novou, tak jsem svuj cas provahal. Ale to je Ot

Co se tyce zasobniku, tak ja zbran urcite necham v tomto stavu s komplet prislusenstvim, ale videl jsem tyto zasobniky u ZS :)



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#636 » pát 5. čer 2020, 09:22

Pietro píše:Zdravím, měl bych mírně drzý dotaz na "hanzrr", nebo i ostatní
- neměl byste někdo zájem o výměnu zásobníku bakelit (ten bych rád) buď za mou plechovou 40tku (novovýroba), stav - snad jen napáskován u exmajitele; nebo absolutně netknutou 30tku (snad orig, ale značka žádná, dostal jsem ho ke zbrani od ZS). AKM jsem pořídil čistě jen do sbírky a rád bych k němu více typů zásobníku, orig plech 1 i 2 typ už mám :-)
Omlouvám se za off topic a předem děkuju za případnou nabídku.
PS: Ad osobní předání jsem z Plzně, ale pošta též (za mě) není problém...



http://www.zelenysport.cz/zasobniky/akm ... y-zasobnik



Pietro
Příspěvky: 7

Příspěvek#637 » pát 5. čer 2020, 11:28

http://www.zelenysport.cz/zasobniky/akm ... y-zasobnik[/quote]

Samozrejme o nich vim, i o levnejsich v Bearece, trh mam "najetej" :-) Jen jsem to hodil do placu s tim, ze treba nekdo nelpi na materialu a je mu fuk, jestli ma kov ci bakelit :-)
Presto diky za reakci ;-)



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#638 » pát 5. čer 2020, 16:37

hanzrr: Jestli budes mit chvilku, hod sem i foto vnitrnosti zbrane :-D
Jak tu nekdo psal, ze nemas sladene pazbeni, to zase neni takovy problem. Jde jednoduse prebrousit stary lak, drevo namorit do stejneho odstinu a pote prelakovat. Bude to potom vypadat lepe. Jinak bych ho ale urcite nechal jak je, bez zadnych doplnku a kokotinek. Je to proste legendarni kalach.

Jinak soustrel neni spatny, samosebou je to hodne o strelci, nabojich... Nemas to nejak extra rozhazene, i kdyz verim, ze by to slo jeste lepe postupem casu. Kazdopadne to vypada, ze zelezo je dobry. Takze ted uz jen sehnat zasobu krmeni :-)

( Neni tomu tak davno, co sovetske AK nebylo vubec k sehnani a kdyz ano, tak zajemci prodavajicimu trhali ruce :twisted: ) A to kolikrat byly ostrilene mrchy.
Tim chci rict, ze urcite porizeni originalniho sovetskeho Ak, jsi chybu neudelal, at si kdo chce co chce rika ;)



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#639 » pát 5. čer 2020, 17:13

hážu foto vnitřku

ladit pažbení nebudu, nechám to v původním stavu

Soustřel musím ladit, byla to první střelba barnaulama a ZS :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#640 » pát 5. čer 2020, 17:31

Kastrace je pěkná,alespoň nevybrakovali zpomalovač atd. čím víc tam toho zůstává tím líp pro sběratele,který chce mít za svoje prachy co nejvíc komplet.
Nicméně za ty prachy bych čekal skutečně sčíslovaný kus s bodákem a původním pažbením z bedny,jak to bylo vydáváno z fabriky-mimo kastraci zkrátka bez zásahů a zbytečného rozebírání věcí s tím nesouvisejících. Do sbírky,ne vyloženě střílečku,na to poslouží dobře nějaký mnohem levnější klon
A není to tak dávno,kdy takové kusy skutečně byly k mání



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#641 » pát 5. čer 2020, 18:46

zarozak píše:Kastrace je pěkná,alespoň nevybrakovali zpomalovač atd. čím víc tam toho zůstává tím líp pro sběratele,který chce mít za svoje prachy co nejvíc komplet.
Nicméně za ty prachy bych čekal skutečně sčíslovaný kus s bodákem a původním pažbením z bedny,jak to bylo vydáváno z fabriky-mimo kastraci zkrátka bez zásahů a zbytečného rozebírání věcí s tím nesouvisejících. Do sbírky,ne vyloženě střílečku,na to poslouží dobře nějaký mnohem levnější klon
A není to tak dávno,kdy takové kusy skutečně byly k mání



Co jsem cetl na jinem foru, a bylo mi receno i prodejcem, tak bodak se zbrani scislovany nebyl. Co se tyce pazbeni, tam asi nebudu odporovat ikdyz me pripadne puvodni, hlavne podle predpazbi a nadpazbi



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#642 » pát 5. čer 2020, 18:59

7E2CD0AE-49B0-43DD-B5DB-56574F4AF3BC.jpeg


E780148A-6013-456E-B29E-6699E93A7048.jpeg


Pridavam lepe nafoceno. Na pazbe jsem objevil malou znacku “c” a na druhe strane vyryte H
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#643 » pát 5. čer 2020, 20:16

Pokud by chtěl někdo originál AKM do sbírky, tak zajímavý maj i tady:

https://www.zbrane-doplnky.cz/pusky/akm ... monabijeci



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#644 » pát 5. čer 2020, 21:11

hanzrr: Vypada to v pohode, rekl bych ze neco malo uz mela nastrilene, je tam videt nejake to olesteni na ruznych mistech. Ale nicemu to nevadi, tohle stejne jen tak neustrilis :P

To predpazbi ti mozna casem ztmavne, az ji das poradne nekdy pokourit a pekne se to vypece. Tak se ti potom ten barevny odstin sladi :D



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#645 » pát 5. čer 2020, 21:36

[quote="ToF"]Pokud by chtěl někdo originál AKM do sbírky, tak zajímavý maj i tady:

https://www.zbrane-doplnky.cz/pusky/akm ... ske-puska-

Vypada take hezky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: LDK a 21 hostů