AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky


Atrop
Příspěvky: 22

Příspěvek#751 » stř 16. zář 2020, 09:51

Za celou dobu co Ultimak na pušce mám jsem ho nesundaval a sundavat není třeba. K čištění stačí protáhnout kartáčem na brokovnici. A i bez čištění bys musel vystřílet tisíce nábojů aby to mělo vliv na funkci stejně jako s originální trubkou na AK.
To že se zahřívá je pravda a proto se tam musí dát kvalitní optika jinak se upeče.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#752 » stř 16. zář 2020, 14:09

Případně ruský ASPAK je dvoudílný, nejprve se ukotví základna k hlavni, ta už tam zůstane napevno .. a trubka se k ní pak šroubuje úplně zvlášť.

https://ivantactical.com/shop/weapon-ac ... -gas-tube/



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#753 » stř 16. zář 2020, 14:12

Atrop píše:Za celou dobu co Ultimak na pušce mám jsem ho nesundaval a sundavat není třeba. K čištění stačí protáhnout kartáčem na brokovnici. A i bez čištění bys musel vystřílet tisíce nábojů aby to mělo vliv na funkci stejně jako s originální trubkou na AK.
To že se zahřívá je pravda a proto se tam musí dát kvalitní optika jinak se upeče.


Jak potom dostáváš korozivní spaliny z ocelového gasblocku? Kartáč na brokovnice neumí čistit čelně



Atrop
Příspěvky: 22

Příspěvek#754 » stř 16. zář 2020, 14:32

Čistím to úplně stejně jako všechno ostatní, tj teplou/vařící vodou. Proleji skrz Ultimak/hlaveň a pak vysušit a je to.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#755 » čtv 17. zář 2020, 01:13

Tak pokud to řešíš horkou vodou,tak potom ano,to ty srágory vypláchne,já to taky řeším byť mýdlovkou,pokud střílím surplus munici.Ale hodně lidem tady i jinde je toto řešení prolejváním dost proti srsti,přitom je to to nejlepší možné řešení. Nicméně pro mě by to bylo tak i tak nepoužitelné,protože střílím hlavně exprixovaným olovem,všichni známi taky a tam jsou často nánosy olova tak brutální,že to někdy až zalije píst v gasblocku,především při divoké střelbě,takže bych to musel sundávat skoro po každé střelnici. Prostě nemám rád tyto řešení,které brání nějakým způsobem v klasické rozborce



Atrop
Příspěvky: 22

Příspěvek#756 » čtv 17. zář 2020, 11:16

Jenom že právě naprostá většina lidí střílí surplus střelivo a tam stačí vařící voda na neutralizaci a vypláchnutí korozivních solí. Pokud někdo střílí třeba barnauly nebo Getload tak tam je to prakticky bez nějak větší údržby. Proto není nutné Ultimak sundavat a co se týče jednoduchosti instalace tak mu dávám přednost před vrtáním děr a nýtováním lišty. Navíc má výhodu že skrz kolimátor na nízké montáži jsou pořád vidět mířidla.
Jinak ten ruský ASPAK vypadá taky zajímavě.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#757 » čtv 17. zář 2020, 21:19

Jak to delate, ze vam ty pusky po proliti nereznou? Zkusil jsem to na sveho Tantala, kdy 0.75l varici vody slo do hlavne a 0.75l slo do plynove trubice a za dva dny tam byla liska jako krava. Kompenzator to schytal nejvic.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#758 » čtv 17. zář 2020, 21:35

Zkus vodu mýdlovou,po té nic nerezne ;)



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#759 » pát 18. zář 2020, 04:36

Dik, zkusim.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#760 » pát 18. zář 2020, 12:51

A ta voda musí být samozřejmě vroucí-čerstvě z konvice do toho nastrouhat mýdlo rozpustit a lít to tam......potom co neuschne samo hned to doosušit hadrou a dát na slunko na vnitřní parapet(na venkovním by tomu mohly narůst nohy nebo to posrat pták) :lol:



Atrop
Příspěvky: 22

Příspěvek#761 » sob 19. zář 2020, 09:51

To že trochu orezne kompenzator je celkem běžné, je tam spousta záhybů a závitu kde se může udržet kapka vody. Důležité je to co nejvíce tu vodu vyklepat ven ze všech součástek a pak nechat doschnout. Pušku suším tak ze jí dám do kýble hlavní dolu. Pak hlaveň protáhnu boresnake a Ultimak trubku protáhnu mopem na brokovnice. Taky je důležitý otřít ostatní součástky do sucha(píst,nosič závorníku atd.) a až pak když je to suché složit.

Uživatelský avatar
Spock lone wolf
Příspěvky: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#762 » sob 19. zář 2020, 10:43

Tak pro tu neutralizaci to můžu prolít i dostatečným množstvím nějakého vhodného oleje, třeba i celkem levným konkorem a nemusím řešit vodu, pokud na to nemám prostor.



Atrop
Příspěvky: 22

Příspěvek#763 » sob 19. zář 2020, 11:41

Jsou korozivni soli, takže je olejem tak dobře nerozpustíš a nevypláchneš, nejspíš skoro vůbec.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#764 » sob 19. zář 2020, 19:38

Vypláchnutí OK, ale opravdu to jenom necháte uschnout a nijak to nekonzervujete olejem?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#765 » pon 21. zář 2020, 23:18

Já to po uschnutí samozřejmě nakonzervuju a ještě před konzervací dodatečně prostříknu všechny záhyby,plechové bodové spoje a falcy WD-40,ať to vytěsní případnou vlhkost,kdyby tam nějaká zůstala a nekejslo to tam. Přiznám ale,že jsem už dlouho neprolejval neb už střílím delší dobu výhradně přebíjené a nekoro střelivo právě z důvodu toho oseru s tím. Takto to jen protáhnu hadem,hodím do tmy trezoru a jednou za čas poutírám hadrem a namažu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů