AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#736 » úte 1. zář 2020, 16:48

WOLF0SVK - jsi naprosto OT v tomto vláknu!



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#737 » úte 1. zář 2020, 17:20

Když už jste nakousli levné Saigy na Slovensku, neví někdo o dostupné Saize 9K?
Našel jsem jen v Košicích dlouhou obyčejnou Saigu 9 za 900e. To je super cena, ale chci tu krátkou verzi. Diky



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#738 » úte 1. zář 2020, 20:01

Motostrelec píše:Ano to je přesně ono. Pak samozřejmě máš ještě možnost ZS prodává Rumunskou AK74. Ale tu bych ti uplně nedoporučoval, prvák nemá lištu a druhák, na rozdíl od SSSR a Bulharské BSR má šikmo vrtaný odběrný kanál, což může zhoršovat u mikroráže precizi - na to rusáci přišli již při vývoji AK74 a proto z AKM tento díl nepřevzaly a udělali na 74ce novej s kolmým vrtáním. U 7.62 to vliv nemělo, ale u 5.45 již ano.


To se mýlíš, nemá šikmo vrtaný kanál,gas port je kolmý,jen gasblock je a lá AKM, čili šikmý kanál v AKM gasblocku a v laufu navazuje na kolmý gasport-u mikroráže to ani jinak nejde než kolmě,jak píšeš....... je to taková vtipná rumunská splácanina a ještě doplácaná a obutá do něčeho jiného prodejcem/úpravcem, překopávka z prapůvodního rumunského armádního AIMS 74. Ještě to má i jiný závit a úsťovku a původní drátěná sklopka byla taky lehce odlišná od východoněmecké nebo tantální,ale to je vcelku jedno,protože to je obuté beztak do pevné pažby a beztak východoněmecké

Co ale nechápu je ta zaujatost některých na laciné surplus 762x39 a ještě ideálně v AR apod.........vy by jste skutečně nacpali ten korozivní fekál do antikorozně řádně neošetřené polohliníkové AR 15? Dovedete si z dlouhodobějšího hlediska představit,co to s tím kwérem udělá? :roll:

Takové věci patří do strojů na to od píky utvořených a především takových,jejichž postupná likvidace tolik finančně nezabolí



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#739 » úte 1. zář 2020, 20:11

Stále si myslím, že vybírat zbraň podle zde zmíněných kritérií jako "ráže je jedno jaká" a aby "hlavně to bylo AK" je dost nešťastné řešení.

Ta Sajga 9 - má s tím vůbec někdo zkušenosti a má to někdo doma? Zásobníky do toho pasují předpokládám jen nějaké jejich specifické? Zajímavé to je, ale za tu cenu už je docela silná konkurence i s novějšími konstrukcemi, i když 900 E není nějak moc.



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#740 » čtv 10. zář 2020, 20:31

Ahoj, ma to tady 50 stranek, tak to nechci procitat. Mohl by nekdo doporucit nejakou montaz na cinske AK od Norinca? Nejakou co pasuje, drzi a nehne se. Diiik.

Yoki, máš na fóru cca 40 příspěvků a to že se ti nechce něco číst je od Tebe napsáno asi ve 4 z nich v různých tématech..Co takhle použít vyhledávání? Tady nejsi v chatu na FB! McFly

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#741 » pát 11. zář 2020, 19:18

Ono je to spíše o lenosti --- třeba tady : viewtopic.php?t=360&start=30

ale i jinde je toho dost.....stačí řádně číst a hledat ....................
Naposledy upravil(a) Kečup dne pát 11. zář 2020, 19:21, celkem upraveno 1 x.



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#742 » sob 12. zář 2020, 05:35

Ja samozrejme guglil a nasel toho dost, ale slo mi o realne zkusenosti, tech montazi je dost, ale zaroven i malo na Norinco 56.
A jak uz jsem psal, ja moc casu nemam, mam narocnejsi zivot, pc a tv doma temer nezapinam a na mobilu je to zdlouhave hledání.
A bohužel FB a dalsi podobne pitchoviny nemam, pane moderatore.
Kečup: diky za odkaz, ale tohle je nerealne, neni to moje zbran, tu montáž jsem chtel koupit jako darek.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#743 » sob 12. zář 2020, 16:10

Všude je toho plno, stačí důkladně pročítat a hledat.
třeba toto nebo toto :
1110-dust2.jpg

unnamed.jpg
16-148.jpg


Je spousty dalších doplňků ........ na co osadit optiku...... otázka je zda to má cenu ;) :?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#744 » ned 13. zář 2020, 07:48

Joo, tohle vse jsem nasel, guglit umim, ale ptal jsem se na na osobni zkusenost. Treba u toho krytu zaveru neverim, ze by se ani nehnul, o to mi jde. Jestli nekdo muze doporucit, ze ma s tim a tim dobre ci spatne zkusenosti. Nechci tim honit moa po terci, ale nejakou presnost bych rad:)

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#745 » ned 13. zář 2020, 10:24

Tak za mě asi takto, u mě je to prznění zbraně a nechávám zbraň tak jak je v originálu, na to abych tam měl veavr lištu a podobně na to mám V-AR či DD a JP.
Zbraň si kupuji takovou aby mi sedla, takže se svými dvěma AKM - jedna od Izmaše druhá od Tuly, jsem naprosto spokojen a střílí spolehlivě a přesně tak jak jsou a do těch cca 100 metrů s nimi střílím s dobrým výsledkem a spolehlivě.

Pokud chceš i přesně střílet doporučuji ti střílet s jedním druhem střeliva a na to nastřelit zbraň, ne jak vídám na střelnici že si koupěj 10 druhů toho nejlevnějšího střeliva, smíchají to dohromady a pak nadávaj na nepřesnost. Já používám z jedné standartní vojenský Ruské střelivo z roku 1971 kterého mám dostatek a lítá to přesně. Druhou Tulu mám nastřelenou na Lapuu S405, FMJ a s tím střílím úplně nejlíp i bez mířidel ( optiky či kolimátoru ).

Takže otázkou je jak už jsem psal zda se to vyplatí na to rvát nějaké pofidérní doplňky a nebo to nechat tak jak to je což je léty ověřeno že to funguje. Stejně tak když tam nacpeš hliníkové předpažbí a nadpažbí což vodí teplo a po delší střelbě již ucítíš to teplo od trubice z nadpažbí i hlavně a právě to dřevo je dobrý izolátor. Ale jak píši je to můj názor a moje zkušenost. Někomu se prostě líbí to a druhému zase to a nato abych to plnil doplňky za další hromadu tisíc si přeci raději koupím už pušku hotovou ...............


Takto to mám já a měnit to určitě nebudu, a také proč když takle je to spolehlivé :
Obrázek



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#746 » ned 13. zář 2020, 16:36

Neboj taky mam AR s optikou, bipodem, vse v Magpulu... Ale... To je spis na SZ, proc shanim weawer na Kalacha:)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#747 » ned 13. zář 2020, 23:06

Ten FAB dust cover s dotahováním cvrkacím kolečkem funguje skvěle(osobní zkušenost),ale je to drahé jako prase......na běžné klony AKM je nejlepší volbou boční šutr s montáží-ideálně něco na sovětské bázi,co se dělalo od pradávna a udělat to tak,jak se to dělalo ve fabryce
Ten FAB dust cover bych volil jen na klony,kde už není žádná jiná možnost jak na to dostat weawer,např. tantal........a i tak bych se drbal na hlavě,protože ta cena je skutečně monstrózní v porovnání s cenou celého klonu



Atrop
Příspěvky: 22

Příspěvek#748 » pon 14. zář 2020, 10:36

Než vrtat do rámu s rizikem ze to někdo zbastí a nalisuje křivě, tak za mě je nejlepší volbou Ultimak.



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#749 » pon 14. zář 2020, 10:40

No, tohle presne jsem potreboval slyset, dekuji za názor a tip!



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#750 » úte 15. zář 2020, 22:44

Pokud není možnost zajistit profesionální montáž,tak je nejlepší volbou nic.Ultimak je nanic,musí se to často sundávat kvůli čištění a uchycení není z tohoto důvodu zrovna ideálně řešené. Trubka se na AK dost hřeje a taky dost zasírá spalinama a hlavně bez jejího sundání není dobrý přístup na gasblock,kde to rádo zahnívá,ale o tom je už psáno dost všudemožně,každého věc,zkušenosti jsou někdy drahé

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Lonestar, Roadrunner a 11 hostů