AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky


ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#526 » sob 6. črc 2019, 21:04

Něco podobnýho vlastně dělala i Kosa (teda 858 Tactical) - používal sem Čínský náboje ze 70. let (prostě to nejlevnější co bylo). Občas tam došlo k takovýmu podivnýmu double-feedu a občas prostě jen nedovřel závěr a musel sem tomu pomoct.

Měl sem za to že to dělaly náboje, ty čínský na sobě maj takovej bordel (zaschlá barva atd.). Nicméně byl tam náhodou další střelec taky s Kosou a tomu to prý dělalo taky.

Řikal že musel přeleštit "feed ramp" - nevim jak se tomu řiká česky tak mě nekamenujte, prostě ta část po který jede náboj do komory, "rampička".

Přišel sem domů a při čištění sem se na to podíval. Byla fakt drsná, jako kbyby tam soudruhům kápla barva a nerovnoměrně zaschla. Vzal sem to šmirglem ale od tý doby sem na střelnici nebyl, tak nevim jestli to pomohlo.

Nicméně toho by si asi puškař všimnul.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#527 » sob 6. črc 2019, 21:05

Jo a nábojnice byly ze shora občas odřený.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#528 » ned 7. črc 2019, 14:34

U kosy hodně problémů dělají skutečně ty ostré řádně neohraněné náběhy o které se náboj tře po cestě do komory(je to ta přední část vodících kolejnic s uzamykacími výřezy) hlavně u nových nebo nejetých kos s tím bývají problémy a zaleštění těch detailů vyřeší hodně problémů s podáváním. U kalacha ale toto není,je tam jedna feed rampa a kolega píše,že má spíš problém ohledně řádné extrakce a vyhození než s podáním.....nemýlím-li se?

Ty bulharské magazíny neznám a co znám nějaké bulhary z jiných mašin,tak sice šlapou,ale takovou důvěru jako origo termosety a plumy rozhodně nevzbuzují.Nicméně ty originály musí šlapat,tam problémy nejsou ani u extra jetých a unavených kusů. Jak píšu,zkus si to na sušilce pomalu simulovat bez vratné pružiny a sledovat,kde by po cestě do a ven mohl být problém,zdali je zásobník v šachtě ve správné výšce s vývodkama v rovině s kolejnicemi-na googlu je mnoho fotek k porovnání. Jde to i s ostrýma,ale ROZHODNĚ! vykuchej zápalník ze závorníku!



CZelednikov
Příspěvky: 111

Příspěvek#529 » pát 19. črc 2019, 13:18

Je tu někdo, kdo vlastní AK-74 a bydlí blízko jihomoravského kraje? Pokud nebudu mít druhou zbraň na srovnání tak si nemyslím, že můžu zjistit, v čem je problém.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#530 » pát 19. črc 2019, 20:52

ToF píše:Jo a nábojnice byly ze shora občas odřený.

Tohle dělá silná pružina v zásobníku, když je v něm hodně nábojů. Když vystřelíš, tak závorník přejede po horní straně nábojnice a odře ji.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#531 » sob 20. črc 2019, 06:54

Pokud je řeč o odřených nábojích u kosy,podaných a vytažených z komory,tak to dělají přesně ty boční vedení,pod kterými náboj jede do komory,resp. jejich ostré hrany,které se právě leští. Silná pružina zásobníku tento efekt jen podpoří



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#532 » sob 20. črc 2019, 07:02

CZelednikov: To bys asi nezjistil ani tak,pokud by to nebylo vyloženě do očí bijící,rozdíly v řádech desetin až půl mm jsou mezi kusy naprosto běžné.Vyloženě záleží na tom,jak to který dělník naskládal do přípravku bodové svářečky,jak to kdo ručně odjehlil,jak kdo ručně dopasoval závorník,jak kdo vyvrtal v přípravku otvory pro nýty atd atd. kalach je z půli zcela ručně dopasovaný stroj a rozdíly jsou obrovské. ND jsou řešeny tak,že díly v armádních sadách jsou vyrobeny s přesahy a zbrojíř to zase ručně dopasuje obvykle pilníkem a bruskou



petercz
Příspěvky: 63

Příspěvek#533 » stř 14. srp 2019, 15:31

Takto mi o víkendu prasknul zásobník (IMI) u BSR-74, najeto něco přes 500 ran, je to normální? Chovám se k němu slušně. Projevilo se to tak, že pokud jsem měl nabité víc než dva náboje, závěr zůstával seklý v půlce cestou zpět.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#534 » čtv 15. srp 2019, 02:25

No podle toho ,,orajblování,,kolem té praskliny tak myslím ,že ten plast as kvalita nic moc,dost hrůza..Není lepší koupit kvalitní Magpul PMAGY za 530kč ???



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#535 » čtv 15. srp 2019, 02:55

Na ty IMI defence zásobníky se mi zdá ten plast nějak moc lesklej,má to na dně tu značku IMI v ozubeném kole?? I když ono je to asi jedno...



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#536 » čtv 15. srp 2019, 03:11

Na ty IMI defence zásobníky se mi zdá ten plast nějak moc lesklej,má to na dně tu značku IMI v ozubeném kole?? I když ono je to asi jedno...



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#537 » čtv 15. srp 2019, 07:42

Když jsem měl kdysi z druhé ruky AKSU, tak jsem k němu dostal i nepoužitý IMI zásobník na 10ks, způsoboval závady, pokud v něm bylo víc než 2 náboje, při střelbě podal 2 nb a zablokoval zbraň.



petercz
Příspěvky: 63

Příspěvek#538 » čtv 15. srp 2019, 14:55

Jo dole má IMI v ozubeným kole, dostal jsem ho už ke zbrani ze ZS když je tenkrát měli v nabídce rovnou v plastu. Zrovna jsem si chtěl dokoupit ještě zásobník na 10 ran a jak tak koukám, tak asi jiného výrobce.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#539 » pát 16. srp 2019, 07:55

alfa a omega jsou zásbníky
1/ na tom jestli má či nemá rampu
2/ jak v tom rámu sedí

- petercz - zásobník na fotce v tom rámu evidentně nesedí a okno pro něj nikdo ani neodjehlil,
jeho přední závěs není v definované pozici (a podle toho je i zdeformovaný)
- CZelednikov - zkus to bez krycího plechu, na té otočené nábojnici je od něj viditelný otisk,
čili jde o již extrahovanou a zpět vrácenou nábojnici

- pokud Vaši puškaři neví "která bije" , noste s sebou obrázky
http://forum.saiga-12.com/index.php?/topic/85023-wasr-10-feeding-issues/



Mardil
Příspěvky: 4

Příspěvek#540 » úte 3. zář 2019, 14:24

Zdravím,
původně jsem chtěl žádat o radu, o názor, ale myslím, že po pročtení posledních příspěvků "mám jasno", resp. začnu se při pátrání po problému, který přikládám ve fotce, ubírat po cestě zásobníků.
Jedná se o Galila SAR, kterého jsem koupil s dvěma originálními zásobníky.
Při první střelbě (asi 100 ran) se tento problém stal jednou - v zásobníku bylo vždy 5 nebo 10 nábojů.
Při druhé střelbě (asi 70 ran) fakticky každý desátý výstřel skončil takto (viz foto). V zásobníku bylo také 5 nebo 10 nábojů - po výstřelu závěr při natahování náboje do komory zůstal v půlce cesty a skřípnul podávaný náboj.
Zpětně si uvědomuji, že jsem při první střelbě používal jenom jeden zásobník a při druhé také jeden, evidentně ale ten druhý. Tehdy jsem tomu nevěnoval pozornost, až nyní si myslím, že by příčinou mohl být problém v jednom zásobníku.
Každopádně za Vaše postřehy budu rád...

P.S. Jinak je Galil krásná a přesná zbraň, jsem s ní moc spokojený, byť to v souvislosti s výše uvedeným problémem může působit divně :).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti