Koupě Sa58 - cena a možné zrady

Samonabíjecí pušky


jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#91 » pon 6. bře 2017, 10:47

Já kupoval ASA58 na Armed a žádný problém jsem nezaznamenal, zbraň střílí přesně a chodí pěkně. Ale přiznávám že jsem zatím vystřílel jen 40 kulí, to je dost málo na větší závěry.



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#92 » pon 6. bře 2017, 20:42

Máte někdo zkušenost s rovnáním křivě nalisovaných nástavců na hlavni?
Mám křivě nalisovaný plynový nástavec, píst běhá trochu šikmo. Pokud chytnu tělo do svěráku a nástavec nahřeju horkovzduškou, otočím nástavec hasáhem, nebo se ulomí? Složitější varianta je udělat si přípravek do lisu, nástavec stáhnout a nalisovat zpět rovně. Kanálek samozřejmě pak převrtám.
Také mi při správném nástřelu muška vychází stranově na doraz, ačkoliv její nástavec se zdá být nalisován rovně. Ale to může souviset s tím šikmo chodícím pístkem.



jirkab
Příspěvky: 166

Příspěvek#93 » úte 7. bře 2017, 10:46

Ahoj. Da se jeste vubec nelde koupit cz858 tactical, pripadne uchazejici klony? Za odpovedi dekuji.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#94 » úte 7. bře 2017, 11:01

Teď jsem viděl ASA58 na webzu v armed, měli tam dva ks se sklopkou:

https://www.armed.cz/puska-asa-58/d-107145/

Nedávno jsem jednu koupil a zatím spokojenost, střeva jsou úplně nová (nebo tak aspoň vypadají) a střílí to přesně.



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#95 » čtv 16. bře 2017, 15:54

Mám podobný dotaz... Bohužel na Armed.cz jsem už byl a tam je vyprodáno... neměl by někdo nějaký jiný tip? Prolezl jsem dneska všechno možný a nikde nic :-(



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#96 » čtv 16. bře 2017, 16:02

To celkem záleží odkud jsi. Pokud z Prahy, tak tady nějaké jsou
http://www.beareka.cz/pusky/vzor-58/sam ... -62x39.htm



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#97 » čtv 16. bře 2017, 19:17

Viděl jsem dvě gazely v nabídce BVS, ale cena je dost děsivá. Stojí teď jako ty ASA58...



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#98 » čtv 16. bře 2017, 21:33

Souhlasím, taky jsem hledal a za normální cenu netuněná prostě není...a dávat za kosu 15k+ přes inzerát, to fakt teda ne :-)



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#99 » pát 17. bře 2017, 07:34

mikymoto: Díky, já jsem se na Beareka ptal, měli by tam mít, ale nakonec jsem zabrousil přímo na stránky Perun Arms a dneska se jdu podívat na jeden PA 580Pi. Tam to mají za trochu přátelštější (8900) cenu, než v Beareka (12 500). Má tu někdo s Perunem zkušenosti? Co se týče komunikace, tak zatím na jedničku, tak snad nezapláču, až ten kvér uvidím :-D



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#100 » pát 17. bře 2017, 07:39

Někdo mi říkal (myslím že dokonce tady někde v diskusi), že Perun Arms mají nejnižší kvalitu té předělávky na semi-auto. Ne že by byla špatná, ale prostě ostatní prý mají lepší. Netuším co je na tom pravdy, mám jen kosu od Antregu a vystřeleno jen pár ran, netroufnu si hodnotit. Ale komunikace od nich byla fajn, když jsem se vyptával, tak reagovali téměř okamžitě a všechno mi zodpověděli.



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#101 » pát 17. bře 2017, 09:03

Jj, problém je, že Antreg má vyprodáno :-( O PA jsem tu taky něco našel - údajně provedení jako takový je OK, ale ty jejich kosy jsou dost obouchaný... Na druhou stranu jsem se na kosy od Peruna ptal ve "střelecké" skupině na FB a tam zase týpek chválil PA 580 se sklopkou... no uvidíme, dneska ji očíhnu a rozhodnu se. Taky jsem psal do Antregu, jestli nemají info o dostupnosti... Tak jsem zvědavej....



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#102 » pát 17. bře 2017, 09:18

Já mám ASA58 od Antregu. Má za sebou 3x VOZ, na hlavni je vidět že něco z ní nastříleno bylo, ale vývrt je hladký (moc dobře tam nevidím, ale přes zrcátko se takový zdál) a střeva jsou nová. Jestli to PA dělá s vnitřnostmi stejně a mění je, tak to bude OK, chce to jen kouknout do hlavně, aby nebyla moc jetá...



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#103 » pát 17. bře 2017, 09:21

Jj na vnitřky si pokud vím u PA nikdo moc nestěžoval, prej "voňafky" to úplně nejsou, ale jestli to bude jetý jen zvenku, why not :-) Určitě poreferuju. Budu mít v zásadě víkend na rozmyšlenou, jestli složit rezervační zálohu, aby mi to někdo nevyfouk, než bude NP :-)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#104 » pát 17. bře 2017, 09:30

Nech si udělat rozborku a vezmi si zrcátko (do té hlavně se fakt blbě kouká, když tam člověk nedostane světlo). Když nebudeš mít vyloženě smůlu na hodně jetý kus, tak asi nebude důvod ji nevzít.

Upřímně, nejsem zkušenýstřelec abych nějak hodně poznal rozdíl a mohl fundovaně radit, já jsem ji chtěl hlavně proto, že mi přijde konstrukčně nesmírně zajímavá a přitom je dostupná (drahé je až to tunění doplňky). Takže ideálně splňuje mé potřeby i když není fungl nová. A když budu časem chtít a bude mi to stát za to úsilí, čekání a peníze, tak se dá u puškaře vyměnit hlaveň, ladit spoušť apod.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#105 » pát 17. bře 2017, 10:00

Nic ve zlým, ale ta zbraň je 60 let stará babka - sám ji fandím, ale je to jako s motorkama. Takhle starý by měly zůstat v původním stavu. Ty pokusy s tuzením jsou na dvě věci - stojí to prachy a výsledek neodpovídá očekávání - z toho prostě nikdy odstřelovačka (ani nic jinýho) nebude. Pak se to objevuje v bazaru za těžko pochopitelný peníze, pač majitel doufá, že najde obdobně "nadšenýho" blázna, kterej mu zahojí alespoň část vynaložených prostředků.
A nejdojemnější jsou Ti co navalí tisíce do vybavení, navěší na to snad i navádění GPS a vodotrysk - a pak střílejí čínu za naškudlenou 4,90 (někdo ještě i zásoby za 3,50). Pokud chce někdo ergonomii, přesnou střelbu a možnost smysluplného vyladění, tak nekupuje babičku, ale něco ze současné produkce. Mějte rozum a nechte ty pušky tak, jak sloužily. ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: zhrd a 22 hostů