Koupě Sa58 - cena a možné zrady

Samonabíjecí pušky


PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#106 » pát 17. bře 2017, 10:15

Tak já "kosu" fakt tunit nechci. Je to klasika a chci ji nechat tak, jak je. Maximálně kdyby se jo chtělo, tak na tu boční lištu, co bude mít to Pi, můžu hodit nějakou tu montáž a na to něco kopnout, ale jinak to chci mít co nejvíc v původním stavu. Když budu chtít moderní kvér, kterej bude mít i Tetris a v poli vaří i kafe, tak si fakt sáhnu pro něco jinýho a nebudu prznit krásnou zbraň :-)

Rozborku si určitě udělat nechám a proklepnu si ji co nejdůkladněji... Zrcátko doufám u PA mít budou, já tu po ruce žádný nemám :-D



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#107 » pát 17. bře 2017, 10:38

Když nebude zrcátko, tak se dá nouzově kouknout i ze špatné (zlé strany) hlavně - od ústí (samozřejmě potom, co budou po rozborce vyndaný všechny střeva venku). Kdyby nestačilo světlo z okna, tak by se mělo dát alespoň posvítit u komory (buď baterka, nebo LED přisvícení na mobilu).
Každopádně poreferuj o stavu.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#108 » pát 17. bře 2017, 10:47

Já třeba proti tunění nic nemám, pokud od něj člověk očekává rozumný výsledek. Já si slibuju snazší míření díky kolimátoru, pohodlnější úchop, lícení a míření a lepší ovladatelnost díky kompenzátoru. Nechci z toho snajperku ani supermoderní kvér. Chci hezkou prověřenou klasiku, kterou si trošku poladím, aby mě střelba z ní co nejvíc těšila :)

Bylo to těžké rozhodování, mám ji v originál dřevě a vypadá moc pěkně. Ale dal jsem na radu bráchy, který ji tunil a má lepší soustřel i vyšší komfort střelby. Myslím že není nic špatného ani na jednom přístupu - klasika je krásná, tuněná kosa zase zlepšuje střelecký požitek. Je to jen o tom, kdo má jakou preferenci a jestli mu to případně za ty peníze stojí - jen nesmí mít nesmyslná očekávání :)



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#109 » pát 17. bře 2017, 16:13

Tak jsem to byl u Peruna okouknout, zbran zvenku pekna, prijemna patina odpovidajici veku. Vnitrek taky ve velmi dobrym stavu, cast soucasti menena za nove, hlaven krasne cista; bez jakychkoli viditelnych vad. Za me tedy zatim s "Perunem" spokojenost ;-) Ted vyridit NP :-D



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#110 » pon 20. bře 2017, 20:26

Já se nestíhám divit, co se vyrojilo kos za ceny kolem, ale i přes 20k...neprodáváte ji někdo za tuhle šílenou cenu?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#111 » pon 20. bře 2017, 21:07

Jo taky jsem valil bulvy, jak směrnice vystřelila ceny klonů SA58 nahoru. Tak jde o to, jestli to někdo za ty šílený prachy vezme - pokud se toho chtějí opravdu zbavit a nikdo to chtít nebude, tak budou muset s cenou dolů. Pokud je ale někdo hodně zoufalej a chce svoji 58ku, tak to holt vytlačí - trh je neúprosný ;)



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#112 » pon 20. bře 2017, 21:09

Tak jako ono to jsou většinou tuněný kusy a holota je tak 12-15k, ale stejně je to prostě moc. Nahoru to šlo už před směrnicí, ale teďka samozřejmě ještě víc.

Já bych do ní šel sehnat původní, kutilem nepolíbenou, s cenou tak do 8-10k max.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#113 » pon 20. bře 2017, 21:13

Mám zamluvenou holou v původní dřevotřísce za desítku - jestli bude vypadat dobře tak ji vezmu a poreferuju.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#114 » stř 22. bře 2017, 17:35

Podle dnešních informací čekají v armed.cz zásilku kos...se sklopkou i v dřevotřísce...prý tak do 2-3 týdnů.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#115 » stř 22. bře 2017, 18:42

Da se ke kose koupit komplet drevena vybava misto impregnovanych pilin? Kolik by to tak stalo?



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#116 » stř 22. bře 2017, 19:21

Ve Zlaté pušce mají pádla za 6600 http://www.zlata-puska.cz/



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#117 » čtv 23. bře 2017, 10:15

Zelený sport hlásil nákup a úpravu tuším 250 ks SA 58, ze kterých vyrobí ty svoje Gazely - no a všichni obchodníci na něj napojení logicky hlásí, že budou mít v dubnu další SA 58 - cena odpovídá té avizované v ZS.

Jinak další zdroj bude Antreg, který by měl mít 100 ks - tam ovšem bude cena jiná. Dle pana Suchomela se kterým jsem měl včera možnost mluvit bude celá várka už v novém laku a dražší (necelých 14 tisíc). Já měl z prdele kliku a přivezl jsem si nevyzvednutou rezervaci ASA 58 ještě v původní šedé vojenské a za necelou desítku. Ty už jsou v současnosti vyprodané.
Psali že pušky vypadají jako nové - nekecali! Ta moje má lak porušený jen v místě nového značení (značení výrobce, CIP) a na plynovém nástavci místě uchycení kroužku (jak se ten kroužek klinbal). Vnitřnosti jsem zatím zkouknul z rychlíku, ale vypadají dobře. Flinta uloženka nebude - v roce 75 navštívila VOZ a nějaké stopy užívání na vnitřku patrné jsou, ale nic tragického.

Jo a to dřevěné pažbení - je třeba koukat na inzerce. Občas se objeví někdo kdo prodává. Ceny oscilovaly kolem 1500,-



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#118 » čtv 23. bře 2017, 10:32

Měl jsem to podobně - taky Antreg, taky za starou cenu, taky vypadá pěkně i přes známky užívání (ten můj byl ve VOZ třikrát, vývrt skoro zrcadlový a trochu opotřebené ústí, střeva nová nebo jako nová). Na jednu stranu lak a ústí nevypadaly jako nové, na druhou stranu zase byla ve dřevě, což vypadá pěkně :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#119 » čtv 23. bře 2017, 12:29

Já mám Antreg v cerakotě. Prostě se mi to líbilo, na oko hrozně. Ale hlavně mě dostaly ty nový střeva. Ty původní laky s novýma za 9, to byl luxus. Ty cerakoty byly uloženky, povídal.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#120 » čtv 23. bře 2017, 13:38

Tak to je luxus, o uloženkách si už dneska můžeme nechat zdát :) Nebyla by fotka? Zajímá mě jak to vypadá...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů