CZ 858

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#331 » pon 27. lis 2017, 17:51

Nemyslím si, že by někdo provozoval rituály. Dokud je zbraň "B", tak je "B". Na tom není co vymejšlet - v okamžiku, kdy zkušebna řekne, že odteď jsou takový a makový zbraně "A", tak se tak stane a žádnou další si člověk bez výjimky nekoupí. Vymejšlení, co bude "potom", je prostě 3,14čovina, teda pokud ten, co vymejšlí, neví, jaká bude textace schválenýho zákona a jeho výklad (což kupodivu nemůže TEĎ vědět ani zkušebna - takže jako na co se jí ptát?)...Což asi nebude případ jedince, kterej si myslí, že kategorizuje policejní prezídium. Občas mám pocit, že by někteří neměli mít nejen zbraň, ale ani občanku a volební právo, když nejsou s to, pobrat úplně elementární logiku věci.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#332 » úte 28. lis 2017, 15:38

Ok, beru, že logika věci uživatele Biggles je počkat na schválený text zákona a vyčkat bez jakékoli aktivity, jak si schválený text zákona vyloží zkušebna. Nemusím souhlasit, ale respektuji.
Mezitím tu dál porovnávejme opotřebení jednotl. dílů našich 858.

Ad prezidium: Sám jsi zmínil EFMJ, proto jsem čerpal zde: http://www.policie.cz/clanek/upozorneni ... 28045.aspx
Ředitelství služby* nechalo střelivo dne 17. 6. 2009 zařadit do kategorie zbraní a střeliva ve smyslu ustanovení § 3 odst. 3 zákona č. 119/2002 Sb. Dne 15.7.2009 vydal Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva Rozhodnutí č. 92-03485-09 o zařazení předmětného střeliva do zakázaného střeliva – kategorie A.

* Policejní prezidium ČR, ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál

To bychom PČR podceňovali, kdybychom si namlouvali, že to je jen a jen o zkušebně ;)

S pozdravem jedinec

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#333 » úte 28. lis 2017, 17:21

Takže kdo vydal to rozhodnutí? Jedinče? A logikou (ničí) se fakt neoháněj. Stejně tak nevkládej komukoli (tedy především mně) do klábosnice nic, co nenapsal. Že nerozumíš psanému textu opravdu není můj problém, to si pobreč na rameni svojí češtinářce. S hlupákama se bohužel potkávám zcela nezávisle na své vůli, tudíž si jednoho alespoň ve virtuálním světě ušetřím a pro příště tě hodlám ignorovat.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#334 » úte 28. lis 2017, 17:47

Nepochopil. Ale vztekat se, to ano. A kádrovat. Způsobilost jako vyšitá.
Nevím, co kdo čeká za změny v novém popisu kategorií v době, která zbývá do schválení. Asi už nebudou.
Predpokladal jsem, ze zdejsi komunita ma za cil aktivne ovlivnovat zmeny legislativy a dulezite ukony st. spravy. Asi ne vsichni.
Podle me je zahodno proverit dopad navrhovaneho zneni do praxe, jinak nic neovlivnime, tezko ovlivnim neco, co nevim zda mi vyhovuje nebo ne. Za rok bude prekvapko a basta.
Naposledy upravil(a) Slezman dne úte 28. lis 2017, 17:59, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#335 » úte 28. lis 2017, 17:50

Doporučuji důrazně abyste se uklidnili! V případě dalších osobních útoků budou rozděleny odměny!

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#336 » úte 28. lis 2017, 19:14

Slezman píše:Ok, beru, že logika věci uživatele Biggles je počkat na schválený text zákona a vyčkat bez jakékoli aktivity, jak si schválený text zákona vyloží zkušebna. Nemusím souhlasit, ale respektuji.
Mezitím tu dál porovnávejme opotřebení jednotl. dílů našich 858.

Ad prezidium: Sám jsi zmínil EFMJ, proto jsem čerpal zde: http://www.policie.cz/clanek/upozorneni ... 28045.aspx
Ředitelství služby* nechalo střelivo dne 17. 6. 2009 zařadit do kategorie zbraní a střeliva ve smyslu ustanovení § 3 odst. 3 zákona č. 119/2002 Sb. Dne 15.7.2009 vydal Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva Rozhodnutí č. 92-03485-09 o zařazení předmětného střeliva do zakázaného střeliva – kategorie A.

* Policejní prezidium ČR, ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál

To bychom PČR podceňovali, kdybychom si namlouvali, že to je jen a jen o zkušebně ;)

S pozdravem jedinec

Zkušebna funguje podle nějakých platných norem a zákonů, na jejiž základě rozhodne. To že to PČR následně vyhlásí není nic zajímavého. Je to jako zákon, co projde kolečkem vláda, sněmovna, senát, prezident. Taky to nevznešlo z pera prezidenta. Chápeš?

A když vezmu trochu selsky výklad o nové a překopané. Za prvé si položím otázku, co vlastně tu pušku předělává? Je to jen spoušťák? Je tedy podle mě v pořádku, když výrobce vezme původní samočinnou zbraň a osadí ji úplně novým spoušťákem, jestliže to pak je překopat na samonabíjecí, tak v pohodě.
Zjednodušeně řečeno, prosím brát s rezervou. Jde o myšlenku ne konkrétní provedení.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#337 » úte 28. lis 2017, 19:37

@wigum: ten případ EFMJ mi vyzněl tak, že Policie připomínkovala (zpochybnila) tehdy platné zařazení toho střeliva do B, a dosáhla (díky svému odůvodnění předloženému CUZZS) přeřazení do A. Proto ji považuji za aktivního účastníka kategorizace, byť tak činí s ohledem na zákon a prov. předpisy nepřímo.

Ad 58) Akceptovatelný přístup po novele by měl být například ten, že pokud onu zbraň lze změnit na samočinnou pouhou výměnou součásti(í), mělo by to spadnout do té nové Ačkové kategorie, ale pokud by musela zbraň absolvovat nějaké dodatečné obrábění ši navařování materiálu, aby tuhle změnu šlo provést, nic by nemělo bránit v ponechání takovéto zbraně v B. Předpokládám, že právě tenhle pracnější a složitější případ budou nové výrobky CZUB (aspoň pokud si pamatuji správně, že u těchto zbraní je tam určitý prostor, nutný pro "samočinnou součást", zavařen), a tedy by měly zůstat v B.
Tady může hrát roli jediné přidané či vymazané slovo v zákoně. A rozhodující hlas bude mít CUZSS. A také lobby PČR, která se budu rozhodovat, kolika novým výjimkám chce/nechce čelit.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#338 » úte 28. lis 2017, 22:54

Ono třeba si vem formulaci: zbraň vzhledem vojenské automatické. Tahle formulace tam byla původně někde taky. A je jedno jak to kdo vyrábí. Vypadá jako zlá flinta= zakázaná.
Tazže teď jen všichni vaříme zvody a čekáme co nám návrh přinese

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#339 » stř 29. lis 2017, 08:23

Wigume, nechápe - to je ale vcelku asi jedno. Už jen to, že EFMJ nemělo žádnou béčkovou kategorizaci, než do toho začal někdo rejpat (a to pak spadlo do “A”) a je jedno, jestli někdo z prezídia nebo Tonda Vosáhlo z JZD Rudá záře z Horní Dolní... Místo aby prudil vlastního poslance (když to má dávat smysl), tak se chce ptát zkušebny na neexistující postup podle neexistujícího zákona. Prostě “je to marný, je to marný”. Stejně tak jako moje snaha vysvětlit, jak je to s “výrobou” “novejch” kos (vyjma CSA).



Voves
Příspěvky: 13

Příspěvek#340 » pát 5. led 2018, 06:07

Ahoj, měl bych dotaz na uživatele pažeb s absorbérem zpětného rázu: jsou s tímto systémem nějaké problémy?
Za odpověď předem děkuji


https://tactical-shop.cz/cze/fab-defens ... erna.xhtml



expres
Příspěvky: 613

Příspěvek#341 » sob 20. led 2018, 10:42

ahoj, čerstvě majtel 858 tak že s rezervou

- proběhal jsem fora a pažba s absorbérem mění chování u střeleb a to dle hodnocení dost nežádaně (taky jsem chtěl, ale dám na zkušenejší a kašlu na to)
- spíš se dívám po co nejvíc rovné pažbě s hlavní a kompenzace zvedacího rázu co dělá nyní sklopená pažba dolu..

- poprosím zkušenější, má cenu kupovat kompenzátor, nebo úsťovou brzdu, nebo kombo? jaká značka preference? (nečekám zázraky, ale jedno z mála co chci koupit v případě že neovlivňuje střelbu nevhodně)

- čím čistíte? (neuzavírat dotaz o čištění prosím, čištění má 66 stran a jsem na cca 20 a čištění Glocka zatím nepotřebuji vědět)

- máte někdo buben zásobník? funguje to dobře, nebo je to špatný nápad, moc velké zatížení na 70+ ran?

na otevřená mířidla 50/100m rozptyl ve stoje bez opory? jsem začátečník ať vím kam se chci dostat :)

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#342 » sob 20. led 2018, 15:07

Kompík je jedna z mála účelných úprav týhle pušky. Já měl model “Jimi” ze Střelectví, nicméně dobrej je třeba Zendl (Gunexpert). Na buben bych se vykašlal, ale chápu, že to vypadá “kůůůl”. Ohledně čištění - vystačil jsem si s armádním čištěním, hadem, vatovejma tyčinkama a kartáčkem na zuby. Kromě běžný chemie jsem na komůrku používal Cif na nádobí :D

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#343 » sob 20. led 2018, 15:42

Rozptyl mechanika miridla začátečníka 50 metrů bez opory kruh průměr 20 cm. S oporou 10 cm. Šlo by to i lépe.

Čistěni tím, co je zrovna doma (cz gun Bruno balisto) . Žádné speciální požadavky na čistící prostředky. Jen pro jistotu aspoň hlaveň vyčistit po každé střelbě.



expres
Příspěvky: 613

Příspěvek#344 » ned 21. led 2018, 13:32

- tak du do Zendla, dle vice doporuceni kvalitni
- buben je rozmarilost, proc ne ;)
Nebyl cas na to ptat se kdo je kdo.. EUbordel nepodporuji :lol:
- proto koupe pusky, at je nas co nejvic

- cisteni si s bodakem sezenu origo at je vse komplet
- diky za rady k cisteni

U streleb se pokusim dostat k cislum co pisete, snad to pude



expres
Příspěvky: 613

Příspěvek#345 » čtv 25. led 2018, 09:31

Tak jsem si šel prvně vystřelit :D
1.) přijde mi že nekope, čekal jsem dle popisu horší
2.) kompik zastřílím příště

na 25m bez opory (jsem sotva na pulce přesnosti začátečníka), první střelba s dlouhou větší ráže :roll:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: yetti84 a 33 hostů