CZ 858

Samonabíjecí pušky


kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#706 » ned 5. dub 2020, 16:15

Kečup: spoust je uchycena na cepu a na tom cepu je pruzina ktera tu spust vraci zpet a ta je praskla. Nehlede na to ze ty nemas tu vykuchanou verzi, ale Petersis1 to ma jako ja s tou vevarenou kostku. Mimochodem, ty mas automat nebo jak je tam poreseny preruseni na samonabijeci ?
My tam mame treba tu pruzinu napravo jen jednu a misto te horsi mame kostku.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#707 » ned 5. dub 2020, 16:17

Petersis1: 1/ tak jako tak, ja osobne bych s tim mimo nouzove situace nestrilel nez to opravim. 2/ ano, ta kostka je tam vevarena kvuli tomu aby sis to nemohl jednoduse predelat zpet na automat. Ze by se dala odfrazovat je jina vec. Ale kecup ma bud automat, nebo jinou upravu nez co delaj v uherskym brode.

edit: PS: pokud budes opravovat sam, tak hodne stesti, skladal jsem v praci hromadu AKcek a myslim, ze tady to bude podobny, je to pekna drbarna s tema pruzinkama, rozebrat to a pak slozit ...



Petersis1
Příspěvky: 7

Příspěvek#708 » ned 5. dub 2020, 16:26

kk: taky sem se dočetl ze je tam ta pružina aby zamezili Herméx efektu, tedy spadnutí uderniku nebo něco takového , fakt je ze sem s 858 vystrilel než sem ji koupil nějakých 500 včel a bez problému,
Sám to dělat jistě nebudu , na to nemám nervy ;)



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#709 » ned 5. dub 2020, 17:10

Petersis1: ta moje ma nastrileno lehce pres tisicovku a zatim ok. Jo, podle toho jak jsem prozkoumal u sebe jak to funguje, tak to nevylucuju, ale ani nepredpokladam, i proto jsem psal, ze ja bych s tim nestrilel bez opravy.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#710 » ned 5. dub 2020, 17:34

Kečupova fotka ukazuje původní plně automatický stav, to ber jako zajímavost pro porovnání. Vevařená kostka v Tacticalu blokuje prostor, kde byl původně pravý záchyt úderníku a tím ztěžuje případnou přestavbu ze samonabíjecí zbraně zpět na samočinnou.
Ta přidaná pružinka v Tacticalu opravdu měla snížit riziko hermex efektu, pokud ti to bez ní nehermexí, tak se na ni vykašli. V jiných verzích zcivilněných kos také není a ničemu nechybí.
Btw: spoušťák kosy je na rozebrání a složení mnohem pohodovější než AK, kde je spoušťové a bicí ústrojí v jednom a ještě tak nějak nepřátelštější, než je nutné... ;-)

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#711 » ned 5. dub 2020, 19:17

Spúšťák kosy je pohodový na rozoberanie akurát v originále! Všetky tie sku*veninky mu dodávajú kúzlo nechceného a neočakávaného, prípadne až nemožného! ;)



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#712 » ned 5. dub 2020, 19:33

Konkrétně?



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#713 » ned 5. dub 2020, 20:20

Golem: souhlas, taky jsem v tom videl original streva u kecupa, to ze to ted nedela hermex bych ale nesouhlasil, ze to nedela ted jeste neznamena ze to nezacne delat pokud to tak bylo kvuli tomu bylo a radeji bych pruzinu vymenil kdyz tam ma byt. S cim se jeste teda zas da souhlasit je ten spoustak u AK, tam jsem si odnes z prace parkrat dost dorvane prsty nez se to tam clovek naucil skladat, obvzlaste jedna pruzina byla dost "ziva" a trefit se kolikama do jednotlivych direk s natazenou pruzinou byl zazitek.



Petersis1
Příspěvky: 7

Příspěvek#714 » pon 6. dub 2020, 17:03

Dik všem za reakci, když tak, a hlavně otevřou střelnice to pudu vyskouset jak to střílí bez pružiny, a pak se uvidí , ale pružinu bych rozhodne asi nejraději vyměnil



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#715 » pon 6. dub 2020, 19:02

Petersis1: ono ti to strilet bude, ale jak jsem se tu zminil nejen ja, hrozi ti tam hermex efekt.



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#716 » čtv 14. kvě 2020, 11:59

Nechával někdo zkracovat hlaveň z 390 mm na 300 mm?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#717 » čtv 14. kvě 2020, 12:52

Ne,koupili přímo hermex kraťase 300mm(ne konkrétně já). Je to docela dost náročné na odladění(na přebíjené střelivo především) a mnohdy i přímo od úpravce to nejede,jak by mělo a musí se tomu ještě dopomoct,někdy dost o nervy. Tvrdochrom na ústí dostane dost po prdeli,jak se to neudělá dobře a vyloupaná koruna je smrt přesnosti. Nicméně pokud je to udělané správně a všechny konstelace si správně sedly(jen udělat to správně nestačí),je to spolehlivé a je to hlavně přesnější,co jsem viděl,střílel. Nepopsatelně obratnější a lehčí na manipulaci,skladnější. Je to velikostně stejné jako AKSU s nasazeným boostrem nebo Zastava M92
Osobně bych šel do varianty,koupit klasickou kosu,totálně tomu vystřílet ústí tím nejlevnějším šmelcem(i tak běh na půl života) a pak to teprve upravit na kraťase



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#718 » čtv 14. kvě 2020, 19:45

Na sa58.cz to nabízejí jako úpravu za 2K.
Docela ne to zaujalo...



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#719 » sob 23. kvě 2020, 18:06

Ahoj, dá se na 58 sehnat nějaká sportovní spoušť s krátkým chodem?? Nebo je člověk odkázán na základ??

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#720 » sob 23. kvě 2020, 22:25

Chování trochu zlepší spoušť od Zendla, ale kratší chod neudělá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 12 hostů