Norinco M305 / M14

Samonabíjecí pušky


Derviš
Příspěvky: 14

Příspěvek#1 » stř 25. led 2017, 10:40

Ahoj všem,

chtěl bych se pozeptat na zbraň Norinco M305, tak nějak mi padla do oka, ale vím, že je to čínský remake americké M14, což mě trochu odrazuje. Možná neprávem, a tak se jdu pozeptat.

Má někdo o téhle zbrani víc informací? Spolehlivost, přesnost, údržba, nekvalitní materiály, dá se do ní přebíjet...

Moc díky za jakékoliv postřehy nebo zkušenosti.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#2 » stř 25. led 2017, 12:23

Horší opracování povrchů, stopy po frézování, ale nic, co by mělo vliv na funkci rostlináře. V hlavni je tvrdochrom, materiálově dobrý, dle US fór je přesnější, než její vzor. Určitě za ty peníze stojí, to zpracování rozhodně není 4x horší, nez u originálu, který je tak 4x dražší.
Údržba, ladění, tuning atd. třeba na trubce se dá najít kýbl videí.
Jediný rozdíl proti originálu je v závitu na ústí, norek má metrický 15x0,75. Jinak je to vše shodné s originálem a dost dílů pasuje i z Garanda. Jo a úsťová brzda je přivařená k hlavni dvěma body ve spodní části, takže v případě její výměny je třeba to opatrně odvrtat, ale jde to i v domácích podmínkách.
Jen upozorním, pokud budeš plánovat optiku, tak slušná montáž začíná na cca 3.5, lepší 4-5 a top klidně 8 s tím, že u nás koupíš leda kulový, tak aby sis nedělal iluze, ze koupíš za pěťo z číny a bude to dobrý. Navíc boční montáž potřebuje většinou dolícovat.



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#3 » pát 3. úno 2017, 15:24

Mel bych dotaz - premyslim o M305, ale chtel bych jinou pazbu nez je na originalu. Nedavno jsem narazil na inzerat z bazar.armsu kde prodejce mel M305 s pazbou EBR za 25 tisic. EBR uprava je zajimava, ale myslel jsem, ze se tady u nas neda sehnat. Zvlast za takove penize. Vedel by nekdo o tom neco vic?
Diky za pomoc

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#4 » pát 3. úno 2017, 16:27

Ked das google "sage m14 schaft kaufen" tak ti niekolko predajcov v germanskej europe vypadne. Ale za take peniaze to nebude ... ostatne co som pozeral tak ta pazba je v U.S. medzi 700-800$.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#5 » sob 4. úno 2017, 19:07

Za tu cenu si i ve státech můžeš pískat. Běžná cena je 1000-1200 a k tomu připočítej dalších cca 250 za montáž. Mimochodem s tou pažbou to má asi 6,5 kila.



Benycz
Příspěvky: 9

Příspěvek#6 » čtv 6. črc 2017, 16:23

Ahoj. Má někdo zkušenosti s nákupem montáže pro M305 ze zahraničí?
Zkoušel jsem tu od Řeháka (http://www.rehak-lov.com/m18-prislusens ... -305-m-14/), ale šroub, který jí má držet, se povoloval. Zkoušel jsem dva různý kusy, přípravek proti povolování závitů, dotahoval jsem to sykovkama, ale stejně se mi to vždycky po pár výstřelech povolilo.
Vyhlídnuto mám http://www.mountsplus.com/AR-15_Accesso ... MS-18.html nebo http://www.mountsplus.com/AR-15_Accesso ... 40011.html.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#7 » čtv 6. črc 2017, 17:54




Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#8 » pon 17. zář 2018, 09:30

Mám v plánu pořídit M305 a chtěl bych se zeptat znalejších na jednu dvě věci:
1) Montáž na optiku tu řešíte, jak to vypadá po roce zkušeností? Kterou byste doporučili? Nehci za samotnou montáž uvalit cenu jako za celou tuto lacinou pušku.
2) Pasuje originál pažba z M14 na Norinco? Jsou eventuálně potřeba nějaké úpravy. Chci to dostat trošku do typičtějšího "mysliveckého" vzhledu. Tzn. dřevo je jasná volba, originál pažby jsem našel na netu mnohem lacinější než novovýrobu.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#9 » pon 17. zář 2018, 10:46

Co se týká boční montáže, tak ať je to A.R.M.S., Sadlak, ProMag, všechny potřebují dolícovat na konkrétní pušku už jen proto, že ta flinta vznikla v době, kdy se s nějakou optikou moc nepočítalo a za dekády výroby jsou na ní různé rozdíly v toleranci rozměrů, takže výrobci s tím počítají. Dokonce i někteří výrobci těchto montáží nabízejí přímo dolícování, ale to je u nás nevyužitelná služba. O čínských sračkomontážích ani nemluvím, škoda peněz.
Já osobně, když jsem M305 měl, tak jsem šel cestou montáže místo hledí značky C.A.S.M. a zvažoval jsem montáž od BarrelBoss, která je níž a zachová se hledí. Tu jsem pak zavrhl kvůli potřebě vrtat do pouzdra, protože po zkušenosti s tvrdostí materiálu na spoušťáku a brzdě jsem nevěřil, že do toho ten malý závit udělám. Každopádně alu montáž C.A.S.M. sedla jak prdel na hrnec, perfektně zpracovaná a cca 150 ran, než jsem pušku prodal, se nic nehnulo a na nic jsem nemusel sahat.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#10 » pon 17. zář 2018, 11:17

Tato? http://southpointfirearms.co.uk/the-m14 ... ope-mount/
Jenom mám strach (možná zbytečně), aby hliník nebyl moc měkký, zatím mám na flintách všechny montáže ocelové.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#11 » pon 17. zář 2018, 14:14

Jo ta, já jí v té době bral přímo od výrobce z Kanady, jinak dělají jí i ocelovou, ale za trochu jinou cenu. Měkká není, flinta se za ní dá s nadsázkou nosit.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#12 » úte 18. zář 2018, 08:08

Díky, vzhledem k tomu, že není třeba úprava pouzdra závěru (a původní hledí nepotřebuju), tak to asi stojí za zvážení. I z toho britského obchodu to vyjde laciněji než čínská montáž od Řeháka. Nepočítám s tím, že z této pušky padnou tisíce nábojů. Jen chci solidně přesnou sanonabíječku v .308 na občasné užití v myslivosti. Nebude to jediná puška na tento účel, jen mi samonabijecí chybí. Toto mi přijde jako vyhovující kvalita a přesnost za malé peníze (bude mě to stát pušku, montáž, pažbu, kukatko mám).
Ohledně pažby nevíš, zda původní M14 dřevo bude pasovat? Řekl bych, že snad ano, ale to je nepotvrzené...

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#13 » úte 18. zář 2018, 14:09

Mělo by, maximálně bude potřebovat trochu dolícovat.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#14 » stř 13. lis 2019, 00:04

drobna rada kdo třeba neví a chce si pořídit k m305
čistí se i dle obrazku na "gasbloku" celá délka, majtel předmnou nečistil asi a přišel jsem nahodou k tomu že je tam celé díra i dál než je ten tlustší ovál...prožralo usazení čištění té větší části :D
a taky sundat šroub na přepínání, důkladně pročistit

Obrázek



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#15 » stř 13. lis 2019, 09:50

A pridam ze pres pevna miridla, oprena zbran v terci na 50m se dari i soustrel 3-4 ran do 20 koruny. Nekdy to de jednou dirou a tezko se pozna zasah. M305 neni vubec spatna, zatim max spokojen s 308win. Jsem pak zvedav na vetsi dalku :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JZFireworks a 10 hostů