Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#481 » sob 25. led 2020, 09:43

Yoki - pokud chceš pušku na střílení párkrát do roka a spíš ji prostě "jen mít", kup cokoli. Asi nejde úplně něco nedoporučit. Kámoš má Norinco a je spokojenej. Jinej má DPMS a je taky v klidu. Další Rugery, SW, Luva apod budou taky fungovat. Ani toho Peruna bych se nebál. Pokud nebudeš řešit nějak přehnaně přesnost, váhu a vzhled a budeš spokojenej, že to udělá ránu a vystřelí dopředu, výše uvedených se neboj. Osobně neumím konkrétně říct "tohle opravdu nekupuj".



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#482 » sob 25. led 2020, 13:28

S tak malym nastrelem bych se nebal zadne pusky. Kdybys daval vyssi stovky ran, ci tisice za rok, resil bych, co vzit, aby se to nerozpadalo. Takto klidne Perun, Norka, DPMS, SW ci Ruger.



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#483 » sob 25. led 2020, 19:43

Ok, diky za nazory. Jednalo se mi o to, abych v tehle lowendech neslapnul uplne vedle.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#484 » sob 25. led 2020, 19:56

Tak Par spartan se uměl vysrat po 50 ranach a obecně to byl naprosto pruserovy zmetek. O jiném takto nepovedeném ARku jsem v naší kotlině neslyšel.



JeyJey80
Příspěvky: 11

Příspěvek#485 » pon 27. led 2020, 10:54

Ahoj,
mohl bych mít ještě jeden dotaz? Ptal jsem se na dostupnosti AR-15 a žádná sláva, proto mám 2 kandidáty.

1: https://www.armed.cz/puska-samonabijeci ... -5-56/223/
2: http://www.beareka.cz/pusky/m4-m16-ar-1 ... 074619.htm

Chtěl bych se zeptat, jestli na těch puškách uvidím rozdíl 5500,- :D, bude to na klasické střílení na střelnici, žádné extra nástřely, ale je mi sympatičtější ten Stag. Jinak na DPMS bych mohl ze startu hned hodit doplňky Magpul, takže plasty by šly pryč. Jde mi spíš o vnitřní komponenty, jestli je lepší připlatit za Staga.
Díky

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#486 » pon 27. led 2020, 11:23

Mam STAG-a, a som spokojny, nastriel zatial pod 1.000 ran, takze to ti vela nepovie. Priamo s DPMS som neporovnaval ale oproti low end S&W a Rugru mi prisiel badatelne lepsie spracovany. A ak uvazujes nad zmenou kapotaze, tak preco rovno nezobrat tu uplne holu verziu? Maju ich teraz tiez v akcii.



JeyJey80
Příspěvky: 11

Příspěvek#487 » pon 27. led 2020, 11:35

MM - Staga v holé nechci, protože za pažbu dám 2000,- a freefloat vyjde tak na 5000,- :D a jsem úplně někde jinde. Bral jsem to tak, aby zbraň samotná, funkční byla kolem 25 000,-, to že bych k DPMS mohl dokoupit doplňky je jen bonus.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#488 » pon 27. led 2020, 12:14

Tak se podivej na mossberga jeste, taky sel s cenou dolu



JeyJey80
Příspěvky: 11

Příspěvek#489 » pon 27. led 2020, 13:46

Serz - koukal jsem na ně, dokonce jsem se ptal a už se nedováží a ani nelze objednat. :( Proto se mi výběr ještě zúžil.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#490 » pon 27. led 2020, 15:13

V tejto cenovej hladine je to fakt uplne jedno. Ak ma nieco freedloat predpazbie, ber to, ak je to v tej istej cene.

Spust tsm bude vsade vojenska standard, hlaven zvacsa tiez ta ista, typicky nejaka FN alebo ina pasovka so stupanim 1:7, pazba klasicka standard A2.

Materialovo sa tam nema co vysrat, jedine co si treba riadne pozriet je nosic zavornika a gas key, ci je riadne zafixovany. Urcite preferuj mid lenght plynovy system ak je to 16” alebo 14.5” karabina, pri 18” rifle lenght. Pri nestavitelnom gas bloku budes mat mensi spatny raz a vyssiu zivotnost dielov.

Po case mozno doplnis novu kontajnerovu spust ale na take domace zuvanie a buchanie pre zabavu sa da pohrat aj s pruzinami od JP za par korun.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#491 » pon 27. led 2020, 15:16

JeyJey80 píše:Serz - koukal jsem na ně, dokonce jsem se ptal a už se nedováží a ani nelze objednat. :( Proto se mi výběr ještě zúžil.

https://www.armyeshop.cz/3210-detail-zb ... 625-223rem



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#492 » pon 27. led 2020, 23:16

Tady v té nízké cenové hladině se dívej hlavně na lauf a jeho úpravu. Hodně výrobců do toho dává v této cenové hladině obyč. chromemoly laufy a bohužel ne každý s nitridací nebo tvrdochromem ;) To si myslím,že je nejdůležitější a první věc,protože z toho nejspíš nebudeš chtít mydlit vždy značkové střelivo ale spíš sprosté SB training s ocelovým,tombakovaným pláštěm nebo barnauly atd. s tím samým. Dostupnost těch levných avšak dobrých střeliv bývá občas všelijaká

Yoki: Nedoporučoval bych ještě Ruger 556(neplést s MPR),nejen na našich forech,ale i u amíků je hodně stížností na ten plastový,proprietální delta ring. Prej to hodně praská. Jeho výměna se pak neobejde bez dalších investic do AR vercajku nebo puškaře. Taky z mého okolí byly nějaké problémy s krátkým obtahováním závěru i při továrním střelivu a osobně se mi tam taky nelíbí ten proprietální A2 nosič mušky neodpovídající standartu. Pokud ovšem na to chce někdo stejně naházet FF,tak je to úplně jedno



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#493 » úte 28. led 2020, 03:17

Podle mě v cenový kategorii do, řekněme 25 tisíc, je prostě zajímavej ten Perun. Twist 1:9 a nitridace pod 20 tisíc běžný neni. Ale naživo sem ho neviděl, v Armedu (a asi i jinde) občas jsou ale nikdy se tam moc neohřejou.

Já sám o něm uvažuju v krátký verzi jako o druhý ARce k mý Savage Recon.

Ten Mossberg zrovna nemá úpravu hlavně žádnou a výrobce to vyřešil kulantně - jaká je úprava hlavně se v jejich materiálech nikde ani nedá najít. "Don't ask, don't tell" přístup.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#494 » úte 28. led 2020, 05:50

Nema, no :-)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#495 » úte 28. led 2020, 15:35

Jj souhlas s Perunem,ale chtělo by to už konečně nějaké uživatelské zkušenosti,je to zajímavé v tom,že je tam jakýsi výběr těch kraťasů a ráží. Což taky není běžné v takové ceně,kraťasy bývají většinou dražší. Jinak dle popisu to má mít všechno,co by AR správně měla mít. Ten FF rail pravda není žádný zázrak,mám ho taky a rychle se to odrbe,není holt elox jako elox,ale slúží to ;)
Záleží na tom,jak zmákli pár základních AR nectností a jak to dlouhodobě šlape. Taky o něm uvažuju :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů