Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#541 » čtv 6. srp 2020, 08:23

Píše, že má rád kvalitní věci a to Ruger 556 není! I kdybych vychytal na prodejně ten nejhorší kus ze všech, tak jak jsem již jinde psal, bez sikovek jsme nebyli schopni provést rozborku, kdy nešel vytáhnout závorník, závlačka se zasekávala, vakl mezi lowerem a upperem, "sportovní spoušť drhla" - Ruger MPR... pár AR-15 jsem odstřílel a ošahal (DD, BCM, LUVO, VAR, PAR, HK) a tohle byla tragedie ze všech největší. Pokud firma pustí takový zmetek, tak nefunguje výstupní kontrola a já, který mám taky rád kvalitní věci, bych rozhodně finančně nepodpořil takové diletanty. Ono taky Ruger v ČR stojí 31k(non MPR je ještě levnější a asi taky větší sráč), v emerice 500 USD, je to prostě lowend puška a člověk nesmí být náročný. V určitý moment už ale kompromisy prostě dělat nechci a rád si za to připlatím.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#542 » čtv 6. srp 2020, 08:26

Střelec: To je kvůli těm zarpůtilým zastáncům plynovek, pro které je "píst" sprostým slovem :D
Píst má své výhody, nevýhodou je o něco horší chování než plyn (proto to "sice").
Ale bouchnul jsem si z 12,5" Antrega od izerS18 a je to moc příjemné na střelbu, vyladěné už od výroby + teď ten jejich sportovní píst.
Jedinou slabostí je pažba. Jinak je ta zbraň parádně zpracovaná, všechny ovladací prvky oboustranné...fakt se povedla.

A mít výrobce (a tedy i servis) za humny taky není na škodu :)



MartinV76
Příspěvky: 18

Příspěvek#543 » čtv 6. srp 2020, 09:49

neptun: Co jsem četl, tak bude asi vůbec problém tu HK sehnat. Na nejakém fóru jsem četl, že dodací doba tak dva roky od objednání. Jinak jsem na tom pododně jako ty. Já vzal Antrega, s lehkou hlavní, s předbažbím M-lok Pro a navíc sportovní píst. Do ceny se vejdeš a řekl bych, že dostaneš nejlepší píst na českém trhu. Alespoň podle reakcí na různých fórech. Navíc s tím sportovním pístem prý bude v chování konkurovat nejedné nevytuněné plynovce a to rovnou z "krabice". Pokud jsi z Moravy, tak v Triggeru je teď nějaká předváděčka, pokud z Čech, tak ji mají na vyzkoušení v Praze a v Příbrami v Leru. Napiš do Habresto Arms. Skvělá komunikace.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#544 » čtv 6. srp 2020, 10:49

Jjjhe: To je zvlastni,ja jsem prave MPR videl,osahal,strilel hned nekolik a vse bylo v nejvyssim poradku,nerikam,ze nejake top zpracovani na onanii to opravdu ne,ale vule byly vic jak v norme,strilelo to vsechno dost slusne a hlavne bez problemu,chovani velmi nadstandart. Nejake dolovani neceho sikovkama si u zadne AR nedovedu ani predstavit....co by na to asi rekl pan hlinik,povrchy oceli atd?? Pokud jsi neco takoveho u MPR zazil,tak bylo neco hodne zle a to budto na velke nenasilne pouvazovani nebo jasnou reklamacku....

Zato Ruger 556 je opravdovy shit,tam naprosto souhlasim se vsim,to nebrat



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#545 » čtv 6. srp 2020, 11:24

https://zbranetobiasek.cz/zbrane/3883-s ... 3-rem.html

Viděl jsem na pultě v prodejně Opava. Ihned k odběru.
Naposledy upravil(a) pekoz dne čtv 6. srp 2020, 11:42, celkem upraveno 1 x.



Neptun
Příspěvky: 65

Příspěvek#546 » čtv 6. srp 2020, 11:25

Super, díky za reakce. Skusím reagovat ne některé
- videa dobrý, ale má angličtina je poněkud slabší ( já se ve škole ještě učil rusky), začal jsem se učit angličtinu teprve nedávno
- Ruger asi nee, to se mi zdá moc levné
- Antreg vypadá zajímavě, budu muset někde zkusit osahat a vystřelit . Mimochodem Cemada co je tam špatně s pažbou?
-jinak na střelnici, kde byl ten HK k vyzkoušení mi říkali dodání cca 3 týdny.
Samozřejmě za další postřehy budu rád a ještě jednou díky



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#547 » čtv 6. srp 2020, 11:33

to zazorak: ono se to asi ochodí, nějaký chudák už si jí koupil... Závorník nešel vytáhnout z nosiče = hadr, sikovky a už se to tahalo. Závlačka tvrdá jako prase a roztáhlá/rozšklebená = vytáhnout pinzetou, zpátky vrátit nešla, vnitřní opracování mělo rýhy a stopy po nástrojích a vakl tam byl a podotýkám, že to byla nová puška. LUVO LA-15, které častokrát dostávalo čočku bylo tedy zpracované lépe. Na youtube bylo navíc pár stížností na MPR že buď nevyhazovalo, nebo nevystavovalo závěr. Sportovní 2 stage spoušť stála podle mě taky za hovno, ale chápu, že se taky ochodí. Ale chápu, že se člověk spíš pochlubí s negativní zkušeností a taky tu 99% lidí nebude mít s Rugerem problém. Jak jsem ale psal, když firma tohle pustí, tak to na mě dojem promyšleného a kvalitního výrobku rozhodně nedělá. Mimochodem reklamované Rugery prý pak MPI rovnou posílá Vosátkovi, aby to poladil.

Jak jsem psal, odpovídá to ceně, v USA je to úplný low-end. Jednoduše, USA puška za 30 bude a je horší než CZ puška za 30. Já hledám pušku na sport, ideálně plyn 18'' rifle gas system. Ve výběru je JP essentials rifle a čekám co předvede Pavel Vosátka s "lidovými" plynovkami. Co jsem s ním mluvil, už by měly být každou chvílí hotové s cenou kolem 40. Antrega si rád osahám, ale nevěřím tomu, že se píst bude chovat stejně klidně jako plyn 18'' s regulovatelným gas blokem v rifle délce.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#548 » čtv 6. srp 2020, 11:40

Neptun: jukni do vlákna Antregu http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=12136
Aspoň od strany 10 kde je hodnocení izerS18 a sokara i vůči jiným puškám.

Uživatelský avatar
AT.50
Příspěvky: 50

Příspěvek#549 » čtv 6. srp 2020, 12:36

www.top-guns.eu má skladem několik HK 223



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#550 » čtv 6. srp 2020, 14:19

jjjhe: Jj,ale to cos vypsal jsou spíš běžné nešvary u AR 15 obecně,to se objevuje u více značek,myslel jsem,že se tam přihodila nějaká vyložená zrůdnost.
Ano 90% problémů u AR se odstraní zajetím zbraně,především u kombinací více háklivých na výkon střeliva atd. což 18" rifle gas je....

Tomu s tím pístem taky nevěřím,to je buďto proti fyzice nebo spolehlivosti a podle mě není u AR horší kombinace než nespolehlivý píst....něco jako subsonická .223 :lol:



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#551 » čtv 6. srp 2020, 19:25

Za mě taky Antreg. Ta pažba je míněna tak, že jde o základní model Magpulu bez dodatečného uzamčení, dá se ale domluvit u sokara indivuduál. Já se spokojil se základem, dá se s tím žít.
Jsem zvědavý na ten sportovní píst.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#552 » čtv 6. srp 2020, 20:27

JJ je to tak, ta pažba je slabé místo. Na cestě jsou ale magpul CTR se zamykáním a bude klid do doby než si udělají vlastní pažby - Něco jako DDčko - na první pohled rozpoznatelné co to je.



Neptun
Příspěvky: 65

Příspěvek#553 » čtv 6. srp 2020, 21:38

Tuší se, kdy ty vlastní pažby budou mít? Horizont letos, příští rok ?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#554 » pát 7. srp 2020, 18:39

Mají design, mají formu na vstřikolis, mají vše. Jen nemají volnou kapacitu na výrobu na vstřikolisovně do Vánoc, takže příští rok.



Neptun
Příspěvky: 65

Příspěvek#555 » pát 7. srp 2020, 18:58

Tak jsem byl dnes v Trigger zkusit. Měli tam dva kousky Antreg ( jeden kratší a jeden dešlí). Nic bližšího obsluha bohužel nevěděla. Pro porovnání tam měli DD a Bren. Na brenu byla standartní mířidla a na ostatním kolimátor. Jsem nováček, nemám zkušenosti, takže jen moje subjektivní dojmy. Zpracování zbraní Antreg myslím špičkové. DD se mi špatně drželo, protože to předpažbí bylo docela tlusté, tedy do mojí ruky. Spouště na Antreg byly výrazně jemnější než na DD a taky Antreg méně "kopaly".
Mám z toho velmi dobrý pocit :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mischanek a 29 hostů