Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#601 » pát 18. zář 2020, 11:39

Ale já já jsme se ptal na logické vysvětlení, třeba licence, zkušebna, certifikace, malovýroba či monopol jediného výrobce atd .. prostě něco co opravňuje k takto vysoké ceně kde konkurence nedokáže snížit cenu.
Tak to to vypadá jen na kartelovou cenu.

A náklady na výrobu která jede v milionových serií ? Ale no tak ...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#602 » pát 18. zář 2020, 11:43

Ty máš dneska den. :) Prostě je to tržní cena. Za ty prachy to lidi kupujou, tak to tak výrobce/prodejce prodává. S náklady na vývoj a výrobu to nesouvisí. Resp. ev. jen spodní hranice.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#603 » pát 18. zář 2020, 11:50

Taky je třeba si uvědomit že většina výrobců zásobníků pro Ar15 jsou z emeriky a tam se třeba hexmag dá sehnat kolem 10$ což je pro emeričana bagatelní položka.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#604 » pát 18. zář 2020, 12:05

Jo díky že jsi mi to blacky konečně vysvětlil ..

Celé jsem to směřoval někam sem ...
https://imgur.com/r/3Dprinting/RE9Dn
https://www.myminifactory.com/object/3d ... ader-81239

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#605 » pát 18. zář 2020, 12:07

blacknocturno píše:Taky je třeba si uvědomit že většina výrobců zásobníků pro Ar15 jsou z emeriky a tam se třeba hexmag dá sehnat kolem 10$ což je pro emeričana bagatelní položka.


To si právě vůbec nemyslím, i oni řešej velmi cenu, protože na rozdíl od nás, si těch zásobníků kupují řádově víc.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#606 » pát 18. zář 2020, 12:17

Destructor píše:Jo díky že jsi mi to blacky konečně vysvětlil ..

Celé jsem to směřoval někam sem ...
https://imgur.com/r/3Dprinting/RE9Dn
https://www.myminifactory.com/object/3d ... ader-81239


Není zač.

Máš, nebo měl si někdy 3D tiskárnu? Krom výhod, že si můžeš "vyrobit" téměř co chceš, to má několik zásadních zádrhelů o proti seriové výrobě na střikolisech (pokud se bavíme o plastech)

1) trvá to děsně dlouho
2) je to kurevsky drahý (a pokud nemáš materiál z grantů jako vysoké školy, tak se nedoplatíš)
3) pevnost výtisku (natavená nitka plastu ve vrstvách) je malá.

Takže pokud si tím chtěl naznačit, že by se to dalo tisknout a tím snížit cenu, tak ne. Naopak. 3D tisk je uzasna technologie na kusovku něčeho, co je potřeba si osahat v ruce a videt na oči (což přes svou dokonalost je děsně nedokonalej orgán). Na výrobu šablon pro další výrobu forem, třeba zrovna pro výrobu plastových zásobníků. Může pomoci při potřebě vyrobit pár kousků něčeho, co by jinak vyrobit průmyslově stálo ranec.

Něco jako laserová tiskárna proti Ofsetu.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#607 » pát 18. zář 2020, 12:20

Řádově víc? Já mám do AR 17 zásobníků což si myslím že je dostatečné až zbytečné množství. Myslíš že průměrný emeričan jich má doma stovky až tisíce?

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#608 » pát 18. zář 2020, 12:32

Nechci tohle vlákno zaplevelit diskuzemi o výrobě zásobníků, můj prvotní dotaz byl, proč jsou zásobníky všeobecně hrozně drahé.
Už to prosím neřešme, je to prostě tak jak to je ...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#609 » pát 18. zář 2020, 13:02

Destructor píše:Tím myslíš že za 300 kč plechový výlisek s pružinou je jako dobrá cena jo ? :shock:
S tímto srovnáním by náboj musel stát stovku.


Obzvlášť to potěší,když víš,že ten aluminiový plechový výlisek s pružinou byl od samého počátku projektován víceméně jako jednorázová záležitost k použití a zahození,čemuž odpovídá i jeho kvalita provedení a tak k tomu je i v USA víceméně přistupováno a tamní ceny tomu odpovídají. Tady by jeden zvracel



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#610 » pát 18. zář 2020, 15:26

Blacky píše:2) je to kurevsky drahý (a pokud nemáš materiál z grantů jako vysoké školy, tak se nedoplatíš)


Se vším souhlas mimo té ceny, kilo ABS filamentu od prusi stojí cca 600kc.

Z kila se toho dá vytisknout celkem dost

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#611 » pát 18. zář 2020, 16:04

A dost!



Spider1978
Příspěvky: 4

Příspěvek#612 » stř 14. říj 2020, 20:05

Koukám že Antreg Vyškov má nové AR
Máte stim už někdo nějakou zkušenost?
Ta cena je ale krapet trochu mimo.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#613 » stř 14. říj 2020, 20:22

Spider1978: viz Antreg ARS M4s



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#614 » úte 29. pro 2020, 10:49

Zdravím. Kombinace končícího nákupka a bližící se novely zákona mě konečně donutily taky pořídit svou první AR15. Rodina, děti, barák, spousta jiných koníčků, plnej trezor jiných zbraní - prostě rád bych se vešel max do 35k. Rád bych plovoucí předbažbí, univerzál 1:8 twist, hlaveň 14.5 nebo 12.5 (tj. carbine gas system) a pokud možno nízkou hmotnost. Očekávám primárně univerzální lehkou a obratnou pušku na taktiku. Střelnice v dosahu jsou stejně jen 50m, občas 100m a 300m jednou - dvakrát do roka, aby si to člověk zkusil. Hodím na to kolimátor, možná časem nějaký LPVO sklo 1-6x.
No a teď co se nabízí:
PERUN 15
- 14.5 bude kdo ví kdy, pokud by se objevila 12.5, tak ji okamžitě beru, ale vypadá to asi až na druhý čtvrtletí 2021..
RUGER MPR
- na to, že je to 18" tak působí lehce a vyváženě, z low endů co jsem zkoušel na sucho hodně slušná spoušť (tj. nechal bych ji tam), 18 s rifle gas systémem musí střílet jako malorážka... jenom mi to na moje účely přijde už zbytečně dlouhý a neohrabaný... na sport a long range ideál...
ADC M5 basic
- těžká hlaveň, takže i při 12.5 stejná hmotnost, jako RUGER MPR v 18, přitom pocitově těžší, taky horší spoušť než Ruger...
Jinak většina budget AR15 (Ruger 556, DPMS Oracle atd) je asi z legislativních důvodů v USA hlavně v 16" (přitom většinou s carbine systemem) a navíc je to tak na komplet upgrade (tj. nízkej gasblock, nový předpažbí, spoušť).
Chtěl bych tímto poprosit místní AR15 experty co by doporučili něco, co splňuje kritéria s ohledem na momentální dostupnost? Rád bych to pořídil běhěm ledna. Kdyby se dělal Ruger MPR ve 14.5 nebo 12.5 tak je to pro mě ideální zbraň tak jak je z krabice. PERUN 15 zase vzhledem k ceně člověk rád vymění spoušťák, ale bohužel pušky v lednu nebudou. V minulosti se tu ještě doporučovala Savage, ale ty jsem nebyl schopnej monentálně nikde najít. ADC mi přijdou nesmyslně těžký. Daniel Defense už zase přes můj budget...
Poradíte? Díky předem za tipy.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#615 » úte 29. pro 2020, 11:25

Vzhledem k cenovce a dostupnosti, bych šel do toho Rugera MPR, ADC jsem v ruce neměl. Savage by nebyla špatná mají třeba tady: https://www.gunexpert.cz/msr-15-patrol, ale nejsem si jist, jestli je předpažbí BLACKHAWK volně plovoucí, stoupání je 1:8 jak požaduješ, hlaveň 16 palců, komora Wylde (mezistupeň mezi .223 REM a 5.56x45), do cenovky se vejde i s dopravou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů