pumpa fabarm Ultra short 14 vs. benelli 14 supernova



boby06
Příspěvky: 86

Příspěvek#1 » úte 4. říj 2016, 15:02

Dobrý den,
hledal jsem ve foru k tématu. Ale nenasel jsem přesně odpověď na to co hledám i když zmínek dost. Pokud se to řešilo prosím šetřete mě...jsem tu nový.

konkrétně se před koupí nemohu rozhodnout mezi FABARM Martial Ultra short 14 a benelli supernova 14.
obě od osvědčených výrobců. podobné parametry. chci na zábavu a kdo ví ,třeba někdy na ochranu (snad ne). Má vize je v kombinaci s namontovanou pažbou trefit plechovku na plotu. Popripade při sebeobrane se s ni otocit ve futru když bude oholená.
předpokladam že koupi obou bych nešlápl vedle ale třeba je jedna o mnoho lepší a to kdyby mi prosím někdo mohl říci.

Děkuji

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 4. říj 2016, 16:06

První jmenovanou mám, funguje OK, trochu to chtělo obrat pilníkem hrany nabíjecího otvoru. Je to hliníkový hrkač, otázka je, kolik vydrží (zatím necelé 2000). Benelka by měla být "nesmrtelná", lepší nabíjení... ale taky za jinou cenu. Na bezhlavé střílení jsou obě zbytečný luxus, na to stačí upilovaný Norník od Řeháka. Pro seriózní střílení bude třeba pažbu. Dodělával jsem světlovodnou muchu, oproti neviditelné černé je to úplně jinde... zjisti si případné možnosti takové úpravy (na Fab nic takového není - domácí kutilství).

Znovu bych si kraťasa nepořídil. Sice to střílí a při troše snahy i trefuje, ale není to ono. Na sranda závody typu LOS se s tím dá zajít, ale kombinace svátečního střelce a nářadí s výrazným handicapem (kapacita, záměrná, nižší energie) je slabá.

edit: se dívám, že za desítku se dá pořídit 14" hatsan s dlouhou pažbou, miřidly, lištou na baterku... a ten fabarm býval za 13

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#3 » úte 4. říj 2016, 18:25

Supernova je nesmrtelná záležitost, jiný princip zamykání ale v tomhle kraťasu asi zbytečný luxus. Klidně bych voll Mavericka a nebo nějakýho turka, případně uříznout. Na to kolik z toho vystřílíš to úplně bohatě stačí



kolemjdoucí
Příspěvky: 825

Příspěvek#4 » úte 4. říj 2016, 19:23

Zelený sport má krátkou brokovnici za pár korun. Problém těchhle zbraní je ten, že na zábavu si je člověk neužije. A vyhodit hromadu peněz na "co kdyby" ...

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#5 » stř 5. říj 2016, 05:59

Krátkou za pár korun?
Koho jste potkali? Co Vám to nalhali? Rudolf jen pár levných brokovnici má a to sou pořádný hovada..

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 495

Příspěvek#6 » stř 5. říj 2016, 09:50

mel i kratke pumpy, mam dojem za 4 200 kc

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#7 » stř 5. říj 2016, 10:25

aha, máš na mysli AS43, na tu jsem zapoměl a už ji nemaj. Teď se čeká na UNG 12, která je krátká ale není levná.
Utas uts 15 je taky krátká ale eště dražší a upřímě řečeno dost divná.



kolemjdoucí
Příspěvky: 825

Příspěvek#8 » stř 5. říj 2016, 10:37

as46 je taky krátká, byť to není klasická pumpa.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#9 » stř 5. říj 2016, 10:45

Držel jsi ji v ruce? Nebo aspoň viděl?
Pokud ano, tak jsi význam "krátká" výrazně posunul směrem k význanu "veliká jako kráva".
Zpátky k tématu. Jestli je Tvůj rozpočet dostatečně tučný, jdi do Benelky. Jsou to přecejen královny brokovnic!!



kolemjdoucí
Příspěvky: 825

Příspěvek#10 » stř 5. říj 2016, 11:18

Neviděl, jen jsem četl parametry - hlaveň 35 cm, měl i verzi se sklopkou. Z toho jsem vycházel. V čem je tak veliká?

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#11 » stř 5. říj 2016, 11:36

No právě! Podlehl jsem naprosto stejné iluzi. Teprv v kanceláři ZS, kde jsem je viděl narovnané u zdi jsem pochopil že jsou to fakt veliké zbraně.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#12 » stř 5. říj 2016, 14:18

O AS46 jsem také uvažoval, než jsem ji měl v ruce. Je docela hodně oplastovaná a působí hodně mohutně, to bych si moc nepomohl...oproti krátkému Maverick 88.



boby06
Příspěvky: 86

Příspěvek#13 » stř 5. říj 2016, 18:17

Děkuji všem za názory. Vybral jsem si z nich to ,že benelli bude držák a bude mi dělat radost ještě o kousek více než fabarm. Rozpočet....no jsem zastáncem rčení že nejsem tak bohatý abych si kupoval levné věci. Za kvalitu člověk holt připlatí.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#14 » stř 5. říj 2016, 20:41

vybral sis to nejlepší co je k mání

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti