Baikal MP-27EM-1C

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#1 » čtv 12. zář 2019, 10:02

Ahoj, kupoval jsem novou, je ještě v záruce, vystříleno má cca 1300ks a mám dotaz. Celkově zpracování je takové "ruské", což jsem věděl a nevadí mi to, ale co mě trošku vadí je, že brokovnice jde všeobecně ztuha. Když ji chci zlomit, tak musím zabrat, a při zavírání dost cvaknout (chápu, že "dost" a "ztuha" jsou relativní pojmy), ale když vezmu staré ZH, tak tam hlavně zacvaknou, když ji obrátím na záda, tady se to ani nehne. Bylo to i při prodeji a prodejce tvrdil, že je to prostě pracovní flinta a že se to časem ochodí. Ale za mě se to nezměnilo ani malinko. Na střelnici je to co člověk, to názor. Jsou tam zbraně, které cvakají jak mají, i když to je jiná cenová relace a i ta moje ZH už něco pamatuje. Chci se prostě zeptat, jestli je to u Baikalu normální.. "Normální".



RS1
Příspěvky: 23

Příspěvek#2 » ned 26. led 2020, 08:29

Zdar.Sice Baikala nemám,ale nějaké jsem měl v ruce,starší i téměř nové a starší chodila(cvakala) jak má a ta novější šla prostě ztuha. Já mám nového turka a jde taky ztuha,ale po poslední návštěvě střelnice a pravidelnému,přimazáváni konkordem,si začíná ,,sedat,,.



thor6
Příspěvky: 5

Příspěvek#3 » čtv 27. úno 2020, 11:05

Ahoj, tak toho bajkala mám asi tři týdny, no a šel taky hodně těžko zlomit. Prodavač mi poradil, ať to doma nasucho rozhýbám, že se to zlepší. Hlavně fakt nic nemazat. No byl jsem zatím třikrát střílet a je to teda o hodně lepší. Kámoš má bajkala x let, a tvrdí že ten můj chodí oproti tomu co má on jak po másle,že začátku nevěřil, že ta moje flinta je fungl nová. Takže tedy doma u telky rozhýbat, ono se to poddá.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#4 » čtv 27. úno 2020, 15:21

Bajkal se prostě musí "přeprat". Je to holt Rusák. :lol:



djgas
Příspěvky: 68

Příspěvek#5 » čtv 27. úno 2020, 19:40

Mohu potvrdit u MP 233 Sporting je to taky tak...mimochodem mám jej nový na prodej.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#6 » čtv 27. úno 2020, 20:19

Baijkaly jdou ztuha všechny je to dáno dobrým slícováním ale bohužel ty nové Bajkaly už nestojí za nic a zhruba po 5000 ranách se ti začnou rozlepovat hlavně, u nás v honitbě to tak měli všichni a slyšel jsem to i od jiných. Ta stará produkce z 80 let byla ještě kvalitní ale tyhle nové bych se už asi vyvaroval.



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#7 » pát 28. úno 2020, 07:44

Jo, hlavně se rozlepují. Moje to udělala taky. Za 300,- mi to puškař opravil a od té doby to drží. I přes to, je to podle mě za ty prachy neskutečnej pracant. Na loveckým kolem jsem s tím na 17+ stejně jako s Berettou. To ale za ty roky spíš říká něco o mých rukách :-D



thor6
Příspěvky: 5

Příspěvek#8 » pát 28. úno 2020, 18:00

No to jste mne teď znervóznili pánové, jak a kde se ty hlavně rozlepují, tomu nerozumím. Bylo mi už mnohokrát řečeno, že Baikal mne přežije, jaký je to nezmar atd. Já mám tu broukovnici teprve tři týdny, vystřílena bedna nábojů, zatím se to zdá cájk.



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#9 » sob 29. úno 2020, 10:13

Neviděl bych to nijak tragicky. Moje to udělala někde mezi 7 a 10 000 výstřely. A dostávala opravdu velmi zabrat. Na loveckém kole jsme si ji podávali mnohokrát tři a na konci se na hlavně nedalo sáhnout.
Vzhledem k ceně zbraně je to za mě pořád neskutečný pracant.
Puškař mi říkal, že tuhle opravu dělá na Baikalech běžně a že teď už je prakticky nezničitelná.
Měl jsem i do začátku jako jedinou. Teď jí mám jen do lesa "na práci". Ale Berettu jsem koupil jen z rozmaru. Nejsem takový profík, abych poznal rozdíl. Pažbu jsem si musel nechat upravit také na obou puškách.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#10 » čtv 18. úno 2021, 20:57

Taky jsem si koupil nového Bajkala IŽ 27 EM SPORTING. Taky jde ztuha, ale ještě jsem neměl šanci kvůli Covid si vystřelit. Chci se zeptat - mažete něčím závity čoků a čím? Rusové na jú trubce používají nějaký mazací tuk...



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#11 » pát 19. úno 2021, 10:20

čoky mažu molykou



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#12 » pát 19. úno 2021, 18:23

Pánové, můžu se zeptat, jak je na tom Bajkal s ocelovými broky? Máte na hlavni "lilii"? Dík.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#13 » stř 29. čer 2022, 17:40

Kolegové, lze u Baikaka IŽ 27 sporting - jednospoušť, spoušť nějak poladit, jmenovitě snížit odpor?



michal1779
Příspěvky: 3

Příspěvek#14 » pon 10. říj 2022, 08:54

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli někdo nevíte kde by se dala ještě sehnat nová broková kozlice Baikal IŽ 27 EM-M-1C Sporting 12/76 nebo stará pokud by jste se chtěli někdo zbavit. Díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů