Akkar/Hima bullpup pumpa

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#16 » pon 24. úno 2020, 16:12

Je to malá firma, jejímž jediným dohledatelným "úspěchem" je prodej pár ks Hima HG-105 v Kanadě. Samonabíjecí verze tam stojí nějakých 700 kanadskejch.

Myslím, že jsem ji loni (nebo předloni, nebo předpřed..)v ruce měl na IWA, ale těch tureckých výrobců je celá řada a navíc dost kooperují, takže není problém vidět 1 broknu pod třemi názvy. Zpracování si nepamatuji, respektive už nezařadím.
Na jednu stranu je třeba obdivovat ten drajv, s jakým vymýšlejí jeden nápad za druhým, na druhé straně je spousta těch "nápadů" neživotaschopných.

Jinak Akkar není úplné bláto, je to slušně zpracované ze slušných materiálů, takový entry level, tak by si snad nekazili jméno kooperací s úplnou shitkou.

Ona ta "kompaktnost" bullpupů se projevuje jen tím, že je to krátké, fyzika se nedá osouložit, tak se ta hmota přesunula jinam. Z delší štíhlé brokovnice se jen stalo neergonomické kopyto ve tvaru pouzdra na balalajku. Navíc všecky brokovnice bullpupy už s principu konstrukce kopou jak muly.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#17 » pon 24. úno 2020, 16:18

Už jsem se asi postupně odnadchnul. Petzold šetří peníze!

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#18 » pon 24. úno 2020, 16:23

Ale zase by si byl průkopník! Všichni by hltali tvé příspěvky, nadšeně očekávali další informaci ohledně tohoto kousku! Tohle bys měl zvážit...

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#19 » pon 24. úno 2020, 16:26

To jsem teda posxal. :D :D

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#20 » pon 24. úno 2020, 16:28

Vysloveně zeslonil... :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti