Balikli Stranger BS 106



Icebreaker
Příspěvky: 10

Příspěvek#1 » pon 27. črc 2020, 08:25

Dobrý den, zvažuju nákup této brokovnice na sport, potažmo home defense, akorát se chci poradit zda s ní nemáte někdo zkušenosti.
přecijen se jedná o turka a nevím co od nich co se kvality týče čekat, co se mi však líbí je rail na předpažbí, na který si můžu něco připlácnout, to je jeden z hlavních faktorů co u pumpy hledám a našel jsem ho asi jenom u tohohle modelu, teda kromě většího zásobníku.

Děkuji!

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#2 » pon 27. črc 2020, 10:50

Padá to ze stejné linky jako Uzkon AS 16 a podobné "skvosty", jen to má jiný název. Pár stovek, nebo tisíců ran to možná vydrží. Ale raději vem prachy a utrať je za minimálně za SDM 870.

Ten plast předpažbí je měkký a dlouhodobě na tom railu nic nevydrží a upadne to. Ne nadarmo tyhle taticool 3,14čoviny nikdo z renomovaných výrobců nenabízí a vše se montuje objímkama na trubku zásobníku a hlaveň. A když tou brokovnicí jebneš o futro a urazíš tu plastovou mušku, tak máš po míření.

Ale když se zamiloval do vzhledu a hlavně do láce, není co řešit, že jo.:-)



jihlavak
Příspěvky: 23

Příspěvek#3 » úte 28. črc 2020, 09:57

Mám BS101 - blízkého příbuzného té Tvojí. Stál mě myslím 5tis a na to abych si udělal představu jestli brokovnici chci, čas od času prásknul třicet ran + měl dobrej pocit že doma něco je - na to je to dobrý. Dneska už jsem trochu přehodnotil přístup a brokovnice u mě místo mít bude. Jen teda uvidíme jaká. O kvalitě nemůžu mluvit, nemám to s čím srovnávat, ale to podpažbí fakt nevypadá extra odolně. Dál mě taky vadí neustálý chrastění závěsu na trubce a plastový(!) poutko na pažbě. To teda důvěru nebudí. Ale co... pokud to vydrží aspoň deset let nebo 2tis. ran, tak budu spokojenej. Co do funkce, nemůžu říct křivýho slova, z +- 300 ran nebyl zatím žádnej problém.
Jo a prodali mi to s nějakým omezovačem v zásobníku na 2 nebo 3 náboje - lotři. Musel jsem ho preparovat ven.



haito
Příspěvky: 112

Příspěvek#4 » úte 28. črc 2020, 18:12

mel jsem, prodal, koupil Číňana SDM 870. to je takový jako lepší na ten začátek noo....jako fungoval ale dnes bych uz nekoupil.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#5 » úte 4. srp 2020, 21:20

No pokud chceš brokovnici na sport tak tohle je totálně mimo... Není to ani na IPSC (pokud tuším tak z Turků dělá Deryya dělá na IPSC brokovnice, mám ji, má sice ukázkové krytí ale kouř jsem ji nedal... ), ani na taktiku, a už vůbec to není na to zkusit třeba holuby...

Předně ta taktikůl pažba s rukojetí neumožňuje rychlé nabíjení ve stylu IPSC, nehledě na to že to nemá výměnné čoky, mířidla jsou sice taktikůl ale na malou vzdálenost s broky proti klasické liště jsou pomalejší na přenos, hodí se na jednotnou střelu, ale kolik jich vystřelíš?? co udělají s životností takovéto brokovnice?, na to střelit si holuba už to není vůbec.

Pokud chceš něco co vydrží a dá se vybrat od taktiky po IPSC tak Benelka, pokud taktika tak lepší bude přeci jen Rem 870 nebo Mossberg 590. S tím home defence bych to zvážil, podle mě použití pumpy není zdaleka tak jednoduché jak se může zdát, nehledě na to, že chceš svěřit život něčemu co je funny gun...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů