Brokovnice na střelbu holubů



MojeTikka
Příspěvky: 1613

Příspěvek#151 » úte 2. dub 2024, 20:57

V trapu mas k dispozici dve rany na terc. To neni skeet, kde ti leti dva terce. Nicmene, na druhou ranu je lepsi mit jine zahrdleni, coz taky jednou hlavni neporesis. Je to proste blbost. Znam frajery, co strili trap z dvojky a to velmi dobre. Takze zahrdleni klidne muze byt i stejne, ale to prebiti je ztrata jak casu, tak presnosti. A ze bys trefoval jako zacatecnik vzdycky na prvni dobrou, s tim radeji moc nepocitej. No a nakonec spravce z toho asi taky nebude zrovna urvanej ti chodit kontrolovat komoru pri presunu mezi stontama. Kozlici zlomis a je to jasny. Pumpa je koledovani si o prusvih. Jednou se spletes, trefis terc prvni ranou, naladujes ale dva naboje na pristi terc a v tu ranu mas ve zbrani tri naboje. Nerikam, ze to neni resitelny, ale nevidim v tom jedine pozitivum.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#152 » stř 3. dub 2024, 06:44

MojeTikka píše:Myslis, ze to s pumpou stihnes? Ja teda nevim, delam do fcel, ale ja bych to nestihl a to si sebevedome myslim, ze prebijim docela rychle. A nebo jsi hodne dobrej a nebude ti vadit, kdyz ti holub mezitim odleti o patnact metru dal, nez bys mel s kozlici. A to se nebavim o tom, ze si uplne rozhodis zamireni.


Ne, nestihneš! :-D Tuhle "blbůstku" jsme odzkoušeli! :-D Samozřejmě pro srandu, výsledek nám byl jistý od začátku. Rychlost není zas takový problém, ale to znovu zamíření už ano.

Ale popravdě, taky koukám na nějakou "hobby" kozlici na občasné hraní, ale to spíš po bazarech, je to jen okrajový zájem.



MojeTikka
Příspěvky: 1613

Příspěvek#153 » stř 3. dub 2024, 08:18

Ja jsem si na tohle blbnuti koupil jeste za komunistu vyrobenou TOZku. Neznicitelna a uplne mi staci. Za cely roky jsem na ni menil jen jedno perko a to slo bez problemu koupit. Laufy jako novy.



mr.ricardo1
Příspěvky: 62

Příspěvek#154 » stř 3. dub 2024, 08:20

Díky za rady, podívám se po kozlici. Koukal jsem, že někdo střílí i se samonabíjecí, ale to bezpečnostní riziko je tam tedy stejný, jako u pumpy. Kozlice je v tomto blbovzdorná. Líbí se mi turecký ATA, i v zahraničních recenzích je chválí, pro zacátečníka asi ideál a za rozumý peníz. Zbyde víc na náboje a holuby :)



MojeTikka
Příspěvky: 1613

Příspěvek#155 » stř 3. dub 2024, 09:05

Se samonabijeckou se u nas na trapu obcas nekdo objevi, ale byvaji problemy s prebitim, selhavaji. Kdyz ti pak na zavode selze, je to naprd. Pokud samonabijecku, pak musis sahnout hloubeji do kapsy a hodne vybirat. No a hlavne - prichazis o moznost ruzneho zahrdleni, coz je u trapu dost podstatne.

Zacni obyc kozlici, klidne i nejakou starsi komunistickou ceskou, vyzkousej si nejprve, co potrebujes, aby ti sedla do ruky a tepve ve druhem kole vybirej, co chces na dyl. Usetris penize, cas i zklamani.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3009

Příspěvek#156 » stř 3. dub 2024, 11:20

Taky pokukuji po kozlici. Ojeté ráže 16 od 5000 Kč, ráže 12 od 10000 :-(, nová r12 od 15000 před 2 lety.

S tou r16 se běžně trap a skeet střílí nebo to je trápení?



mr.ricardo1
Příspěvky: 62

Příspěvek#157 » stř 3. dub 2024, 12:38

Zacni obyc kozlici, klidne i nejakou starsi komunistickou ceskou, vyzkousej si nejprve, co potrebujes, aby ti sedla do ruky a tepve ve druhem kole vybirej, co chces na dyl. Usetris penize, cas i zklamani.

Tohle je asi fakt, brokny jsou pro mě pole neorané, tak bude rozumný nejdřív něco jetého na osahání a pak si případně koupit novou. Na co dát při výběru bacha? Hlavně a vůle v uložení?



Střelec
Příspěvky: 1680

Příspěvek#158 » stř 3. dub 2024, 12:46

Se starší brokovnicí pozor, aby nebyla jen pro olovo.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#159 » stř 3. dub 2024, 13:58

Jen doplním:
Musí mít tuhle značku, což je zkušebna ocelovými broky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



MojeTikka
Příspěvky: 1613

Příspěvek#160 » stř 3. dub 2024, 20:27

audis píše:Taky pokukuji po kozlici. Ojeté ráže 16 od 5000 Kč, ráže 12 od 10000 :-(, nová r12 od 15000 před 2 lety.

S tou r16 se běžně trap a skeet střílí nebo to je trápení?


Ja sestnactku nemam, ale obcas na trapu nejaka (lovecka) videt je. Co jsem ale slysel, tak strelivo vychazi draz.



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#161 » čtv 4. dub 2024, 06:50

morepower píše:Tak na úvod pár doporučení:
- doporučil bych ti koukat po brokovnici s ocelovou baskulí, bývají težší, nicméně odolnější (kdybys začal střílet častěji).
- volba hlavně pro první ránu není asi úplně nutná, stejně budeš střílet první spodní
- mechanická pojistka je lepší (pohodlnější) než automatická
- stavitelná lícnice je dobrá věc (hlavně do začátku)
- výměnné čoky jsou nutné
- používá se délka hlavní 71cm pro skeet a 76cm pro trap, prodlouženými čoky lze hlaveň prodlužovat
- ale HLAVNĚ - puška ti musí sedět (délka pažby, úchop, předpažbí)


V týhle cenový relaci (okolo 20tis) jsem viděl tyhle turky↓
yildiz steel - solidně zpracovaná za ty prachy, ale jinak neznám
akkar churchil - ta je zpracovaná fakt dobře, působila na mě lehce
ata arms supersport - bytelná, težší, robustně zpracovaná, střelba výborná

je to jistě všechno o tom zkoušení a střílení, nicméně ber můj příspěvek jako takový zevrubný úvod


si tady s dovolením odcituju sám sebe 8-)

Šel bych na začátek do novýho turka, viz výše. Až se v trapu zorientuješ a budeš vědět kudykam, jistě bude snadnější si pak zvolit, co dál.



cartmann
Příspěvky: 18

Příspěvek#162 » čtv 4. dub 2024, 14:15

Kdysi jsem zacinal s Baikal IŽ 27 Sporting s 5 choky
Tezka ale dobra.
Pak jsem presel na Fabarm a uz se mi nikdy tak nedarilo :-)



mr.ricardo1
Příspěvky: 62

Příspěvek#163 » úte 9. dub 2024, 07:24

Tak jsem něco načetl :) a ještě si potřebuji udělat jasno v délce hlavní. Když bych chtěl střílet skeet i trap a nechci mít dvoje hlavně nebo dokonce dvě pušky, dá se to řešit tak, že koupím 71 cm pušku a na trap pouze vyměním dlouhé choky se zúžením a skeet dám krátké otevřené? Jde mi čistě o hobby střelbu s pár kolegy a možná pár místních soutěží ročně, když mě někdo pozve, žádné vyšší ambice nemám. Nebo to moc řeším a tuhle sranda střelbu můžu provozovat s čímkoliv a usnadním si život :D?



cartmann
Příspěvky: 18

Příspěvek#164 » úte 9. dub 2024, 11:02

Pokud resit delku hlavni, tak pak je to i resit pazby, pro trap maji jinak licnici. Skeet delky hlavni 71cm, trap 76cm. Ale pro hobby strileni, bez nejakych ambici bych to neresil. Ono je to o trenovani a mireni, spravne si to nahodit atd... Sebelepsi puska trenink nezachrani. Strilel jsem lovecke kolo a trap, a kdo to mel v ruce ,tak i se staryma ZH nastrileli dobre. Je to jako u rybareni, drahej prut zkusenosti nenahradi :-)



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#165 » úte 9. dub 2024, 13:18

Jsou samozřejmě důvody, proč je délka hlavní rozdílná pro obě disciplíny, ale pokud ti jde o hobby střelbu, navíc třeba budeš disciplíny střídat, přidáš parkour a podobně, pak bych se tím tak netrápil. Zvol si 71, bude v tvém případě univerzálnější. Když si s tím budeš chtít hrát, použiješ extended choky nebo ne.
Takle to vidím, podle toho, co píšeš ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti