Výběr brokovnice - pumpa/automat



Kefalin
Příspěvky: 5

Příspěvek#31 » ned 2. led 2011, 10:39

Zdravim panove.... potreboval bych od vas poradit. Chtel bych zacit strilet z brokovnice a uvazuji o koupi. Precetl jsem o tom uz par clanku a neco jsem si nelezl na forech, ale porat v tom trosku tapu :D . Mel bych to na takove "blbnuti" na strelnici a obcas bych sel i na IPSC popripade jine.... kdyz uz bych ji mel doma, aby zbytecne nelezela v trezoru :)
Tak se prave rozhoduji jestli koupit klasickou pumpu nebo samonabijeci. Hodne se my libi Mossberg 590 A1 nebo jsem slysel, ze take neni spatna brokovnice od firmy Wilson Combat. Popripade bych prave mel moznost koupit za 23 000,- Spas 15 lechce pouzitou. Co na ni rikate mate nejake zkusenostni. Prosim poradte..... diky vsem.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#32 » ned 2. led 2011, 10:50

Tohle záleží jen na Tvém vkusu. Jen ten SPAS asi není nejlepší volba, je poměrně těžká, už se nevyrábí, není na ni moc příslušenství, o ND ani nemluvě. Pokud to chceš na IPSC tak je volby pumpy bud M590 nebo Benelli. No a jestli chceš automat tak nezbyde jiná možnost než Saiga. Na rychlost střely to vyjde bud nastejno a nebo ve prospěch pumpy, záleží jen natom co se Ti víc líbí a kam táhle srdce ;)



Kefalin
Příspěvky: 5

Příspěvek#33 » ned 2. led 2011, 12:54

OK diky za rady.... Srdicko spise tahne ke klasicke pumpe "vojenskeho stylu" :) jenom vybrat spravny model a znacku to bude trosku horsi....



urquell
Příspěvky: 11

Příspěvek#34 » ned 2. led 2011, 13:20

tak při tomto vkusu jsi u Mossberga 5901 A1 na správné stopě, to je vojenský model, nezdolný kus zbraně; pro IPSC je pak vhodné trochu probrousit nabíjecí okénko, aby šlo lépe ládovat po dvou, taky tam nepřekáží žádná nabíjecí klapka; spolehlivá poctivě udělaná zbraň, těžká hlaveň, dlouhý zásobník jsem měl už v základním vybavení

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#35 » ned 2. led 2011, 15:38

Já teda doporučuju spíž benellku,proti mossbergu se lépe nabíjí a kvalitou je taky někde jinde.



Kefalin
Příspěvky: 5

Příspěvek#36 » ned 2. led 2011, 17:06

Bohuzel nejsem takovy blazen, abych kupoval brokovnici za 40 000,- :) sice je pekna a urcite velice spolehliva atd., ale spise si asi koupim toho Mossberga mohl bych popripade poprosit o tu upravu pro okenko treba nejakou fotku nebo nakres.... diky

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#37 » ned 2. led 2011, 17:12




Kefalin
Příspěvky: 5

Příspěvek#38 » ned 2. led 2011, 17:50

Bohuzel Benelli Nova a jeji klony se my vubec nelibi to je spise pro sportovni strelce. Ja hledam trosku jine verze brokovnic....



pohodar
Příspěvky: 33

Příspěvek#39 » ned 2. led 2011, 18:37

...Mel bych to na takove "blbnuti" na strelnici a obcas bych sel i na IPSC popripade jine...

Kefalin,tak na co to vlastně potřebuješ?



Kefalin
Příspěvky: 5

Příspěvek#40 » ned 2. led 2011, 19:03

Jak jsem psal na "blbnuti" na sterlnici a na IPSC, kde se nehodlam uchazet opredni mista. Jde my o to, abych si zastrilel na jiny zpusob nez jenom na tercovou strelbu atd.



pohodar
Příspěvky: 33

Příspěvek#41 » ned 2. led 2011, 21:27

Aha :) ,tak to jo :)

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#42 » úte 11. led 2011, 23:28

Kefalin:Benelli Supernova se používá i pro taktické účely,navíc je to i dobrá pumpa na holuby.
Zajimalo by mě,kde bys chtěl sehnat pumpu od firmy Wilson Combat.



jbiker
Příspěvky: 79

Příspěvek#43 » ned 16. led 2011, 00:46

Wilson C. jsou IMHO jen tuning Remingtonu 870, tj. na nějaké fofr nabíjení nic moc. Cena šílená, při individuálním dovozu to odhaduji tak na dva roky čekání a 40 kKč a více :). Kdybych netrpěl obsesí na automaty, tak jdu do Supernovy. Při slušném zacházení v podstatě neustřílitelná flinta. Mossberg trpí při větším nástřelu jistými neduhy. Více lze dohledat na nejmenovaném paralelním fóru.



MaH
Příspěvky: 32

Příspěvek#44 » stř 23. bře 2011, 20:05

Zdravím, mohl by mi někdo trošku vysvětlit jak je to s čokama, kam se to montuje a proč? Předem děkuji. Zatím se tu dívám a slintám nad benellkama, až začnu makat (zatím jsem student) tak asi vim, co si pořídím na mazlení :-)

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#45 » stř 23. bře 2011, 20:55


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů