Uzkon TR-X



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#661 » pon 26. čer 2017, 15:02

Sorry, asi už jsem nebyl nejčerstvější a nesmyslně zareagoval na post určený někomu jinému. Za radu ještě jednou díky, až pažbu naskladněj, tak jí hned koupím.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#662 » pon 26. čer 2017, 19:44

Koupil jsem dnes z toho odkazu bez obrazku.Jsou skladem a dle meho dotazu je to ta sama.Na dobirku 840Kc vcetne posty.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#663 » stř 28. čer 2017, 12:14

Tak dneska prisla.
pazba.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#664 » stř 28. čer 2017, 21:04

Na obrázku to vypadá dobře. Ale hned mě napadají otázky jako:

- zda je oproti originálu nějaký rozdíl v úhlu pažby oproti ose hlavně (tvarově je každá jiná, z obrázku těžko poznat, jak ta nová přilehne k baskuli),
- jak měkká / tvrdá je botka oproti originálu (hlavně v souvislosti se slugy),
- zda se výsuv nevaklá (dtto), případně nečekaně nerozpojuje, aby si člověk při přilícení nevyrazil zuby.

Samozřejmě, že si to za ty prachy můžu zkusit sám (a taky to tak asi dopadne, přeci jen mám tvrdou hlavu :-)), ale na druhou stranu jsou to cenné informace, které stojí za zveřejnění. Je fakt, že v těch tureckých značkách aby se prase vyznalo. Kdyby na to Pupák neupozornil, nenapadlo by mě, že Baliki je totéž jako Uzkon a že se to dá pod kódovým označením najít i v dalších krámech...

Uživatelský avatar
koko
Příspěvky: 46

Příspěvek#665 » stř 28. čer 2017, 21:25

Mám tuhle pažbu a za ty prachy je to překvapivě poctivě udělaný. Nikde se nevaklá a drží pevně.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#666 » čtv 29. čer 2017, 06:34

Uhel pazby je priblizne stejny.Nevrkla se to,pazba v rucce drzi pevne ze se musi trochu zabrat aby sla ven.Botka je trochu tvrdsi nez origo,je slabsi a nema ty pruzici lamely.Kdyz si vzpomenu tak odpoledne hodim foto.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#667 » ned 24. zář 2017, 11:14

Tak jsem se s velkým zpožděním konečně dostal k výměně pažby za Baliki 324.

Měl jsem předem trochu obavu, jestli se mi podaří sundat původní pažbu bez dokupování speciálních nástrčáků, ale bylo to v pohodě. Původní šroub je sice hodně utopený, ale je to normální šestihran 13 a pažbou se v klidu prostrčí prodlužovák i ořech na 1/2" ráčnu. Nová pažba přišla s krátkým šroubem s imbusovou hlavou, ale ten se montuje do oddělené pistolové pažbičky a stačí na něj "L" klíč z běžné sady.

Pažba mi bude vyhovovat, zvolil jsem o něco menší délku než původní a je to pro mně akorát. Pistolová pažbička se drží dobře. Nevýhodou možná bude tvrdší botka a určitá vůle mezi pistolovou pažbičkou a teleskopickou pažbou. Tato vůle se ale projeví jen mírným vakláním "v klidu". Po zapření do ramene se jakoby zamkne.

Při používání jen s pistolovou pažbičkou je třeba zapomenout na popruh. Oko pro popruh je na teleskopické pažbě, která se sundavá. Pochopitelně je možné použít popruh rozpojovací.

Celkem vzato, je to za ty peníze dobrý kauf. Design je sice strohý, ale plně odpovídá cenové kategorii zbraně. Doporučil bych tuto pažbu všem, kdo hledí především na funkčnost a neupínají se příliš k designovému "tuningu".



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#668 » ned 24. zář 2017, 11:17

A ještě dotaz: Ví někdo, k čemu na TR-X slouží ty dvě díry se závity nad spouští?



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#669 » ned 24. zář 2017, 14:56

nad spouští jsou dvě díry, ve kterých jsou kolíky se zápichem, které vevnitř jistí pružiny z drátu. Po jejich vytlačení se dá vyndat celý spoušťový mechanismus. Závity v těch dírách nejsou.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#670 » ned 24. zář 2017, 15:07

Aha, díky :-). Mě to připadalo jako nějaká příprava na montáž bůh ví čeho.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#671 » pon 2. říj 2017, 20:34

Zkušenosti po výměně pažby za Baliki 324: Žádné vůle v zásuvech se neprojevily. Tvrdší botka při střelbě slugy není cítit, protože energie rázu je výrazně zmírněna držením pistolové pažby; ráz do ramene je tím pádem subjektivně příjemnější, než u originálu. Zbraň se po odpojení teleskopické pažby dá převážet v pouzdru pro Sa58 (ovšem ten zbytek pažby musíte vézt zvlášť). Jsem spokojen.



CRYWOLF1911
Příspěvky: 1

Příspěvek#672 » stř 11. říj 2017, 10:34

Dobrý den
Včera jsem přečetl všech 45 stránek.Bohužel dojmy co se týček kvality této pumpy jsou 50/50.
Rád bych si pořidil na venkovní střelnici na blbnutí levnou pumpu a objevil jsem tureckou Uzkon.Ovšem dneska je dostupná pod názvem Balikli.
Rád bych se zeptal novopečených majitelů této pumpy, zda je kvalita stále taková jaká je, (s ohledem na cenu) nebo je to lepší?.
Opravdu bych nerad vytahoval brokový náboj z pod rampy,protože se zdá,že to byl a možná ještě stále je,nejčastější problém této levné pumpy,tedy,že zachytáváni náboje na ústí trubicového zásobníku je nespolehlivé a při nabíjení byt poctivém občas vyskočí ven.Pokud můžete doporučit kvalitnější alternativu za +- stejné peníze budu vám nesmírně vděčný.
Děkuji.
Crywolf.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#673 » stř 11. říj 2017, 13:47

Není lepší alternativa. Za tyto prachy jsou to všechno jedni turci různě pojmenování.
Já ji nemám. Ale z mnoha co jsem četl, funguje dobře a za ty prachy super koupě. Mercedes to není, ale dacie taky jezdí spolehlivě.

Zdaleka nejlevnější pumpa, která víceméně funguje spolehlivě. Není co víc si přát. Pokud bude problém, je v záruce, hodit do záruční opravy.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#674 » stř 11. říj 2017, 16:45

Jeste se mi nestala jakakoliv zavada a to ji nesetrim.Naopak setrim s udrzbou :-D



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#675 » čtv 12. říj 2017, 09:10

CRYWOLF1911: já mám Uzkon TR-X z té první várky, co ZS prodával - a je na ní nápis Balikili ;-) . Žádný problémy s ní nemám, jen si musíš zvyknout, že pumpa není cukrová panenka a při nabíjení musíš předpažbím pohybovat velmi energicky, aby spolehlivě nabíjela a vyhazovala hilzny.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Střelec a 11 hostů