Pumpa. Klasika nebo se zásobníkem?

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#91 » úte 6. zář 2016, 12:01

Potvrzuji - viz moje vlákno "Uzkon AS-46: trable se zásobníkem" ... nemazlit se s turkem :) vyžaduje tvrdou ruku. Taky mi nepřebije, když se k tomu chovám s citem.



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#92 » čtv 8. pro 2016, 17:47

Zdravím chlapi, má dotaz ohledně vypuštění kohoutu u opakovací brokovnice (pumpy). Řekněme že budu mít nataženo a nakonec nevystřelím, takže vyhodím stažením poslední náboj a co pak?



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#93 » čtv 8. pro 2016, 19:24

No a zmacknes spoust.



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#94 » čtv 8. pro 2016, 21:40

Já právě slyšel, že u brokovnic není vhodné cvakat naprázdno, tak se radši ptám, abych nezlomil úderníky.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#95 » čtv 8. pro 2016, 22:04

Tak tam hod vystrelenou nabojnici nebo skolni naboj kdyz ti to vadi.Ja to neresim a proste cvakam naprazdno se vsim.A kdyby se to nahodou podelalo tak se to opravi. :lol:



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#96 » čtv 8. pro 2016, 22:52

To mi nepomůže, když cvaknu vystřelenou nábojnici nebo školní náboj, stejně musím stáhnou, abych nábojnici vyhodil z okýnka, čímž mám opět nataženo. Nemám v tom zkušenosti, zajímalo mě jestli v tom není nějaký fígl. Jak vidím, u pumpy se prostě před vybitím musí cvaknout naprázdno a pak uložit.



CityShark
Příspěvky: 48

Příspěvek#97 » čtv 8. pro 2016, 23:22

Nevim, co by se n uderniku zrovna u pumpy mohlo vysrat, vzdyt je to kus oceli jak krava...

Sent from my EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE using Tapatalk



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#98 » čtv 8. pro 2016, 23:51

SJirka: pouzivam hlikove skolni naboje ve vsech brokonvicich co mam a nechavam je uvnitr. Proste dostrilim, dam skolaky, ranu jistoty a hotovo. Pri dalsim strileni proste zlomim, nebo natahnu, vyskoci skolak, dam ho bokem a po dostrileni viz co jsem psal na zacatku.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#99 » pát 9. pro 2016, 17:19

Možná na to koukám jako dlouholetý příslušník ozbrojených sborů moc radikálně, ale nechávat ve zbrani jakékoliv i školní náboje je proti všem vyučovaným střeleckým postupům. Dostřílet položku, zkontrolovat komoru a pak dat ránu jistoty, by měl být podmíněný drill, bez ohledu na to, zda se střílí pistole, samopal, puška, nebo brokovnice. Nehledě už na to, že pokud bys střílel nějaký závod a po dostřílení by tam cpal sušilky, tak tě hned vyhodí. Ale není třeba se bát. Svého času jsem hodně střílel IPSC brokovnici a každý den cca 30 minut sušil. Winchester Defendera jsem oddělal tak, že se vydřely táhla předpažbí, ale úderník je i po desítkách tisíc spuštění jako nový a zbraň po výměně předpažbí spolehlivě funguje.



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#100 » pát 9. pro 2016, 18:14

Chip: Winchestra Defender mám v plánu, takže rád slyším, že o úderníky i při ranách jistoty se bát nemusím :-D



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#101 » pon 26. pro 2016, 19:37

Pumpičku jsem v žívotě nedržel v ruce, tak nevím jak je udělaná uvnitř. Napadlo mě jestli nejde vypustit úderník jako u malorážky ČZ, tedy při závěru vzadu podržet spoušť a závěr zavřít? Tedy pumpnout vzad, podržet spoušť, pumpnout vpřed, pustit spušť.

Samozřejmě moderní sportovní zbraň musí cvakání naprázdno vydržet, protože na soutěžích je to předepsaný postup.

Uživatelský avatar
kosatka44
Příspěvky: 8

Příspěvek#102 » sob 14. led 2017, 17:06

Poradi někdo jakou brokovnici koupit na sportovní i loveckou cinost - třeba i brokový automat ??? Prosím o radu jen majitele zbraní. Po půl roce procházení obchodů se zbraněmi každý prodejce říká že tato je ta nejlepší - já bych ale rád znal skutečnost, tedy zda koupit pumpu nebo třeba kozlici - dost lidi treba u kozlic ZH je časem neopravitelný dvoustěl, tedy rána s obou komor naráz - cenu neřeším ani vzhled jde mi o kvalitu zbraně --- Díky

Jsi OT, tohle je vlákno o pumpách

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#103 » pon 23. led 2017, 20:21

Michal1 píše:Pumpičku jsem v žívotě nedržel v ruce, tak nevím jak je udělaná uvnitř. Napadlo mě jestli nejde vypustit úderník jako u malorážky ČZ, tedy při závěru vzadu podržet spoušť a závěr zavřít? Tedy pumpnout vzad, podržet spoušť, pumpnout vpřed, pustit spušť.

Samozřejmě moderní sportovní zbraň musí cvakání naprázdno vydržet, protože na soutěžích je to předepsaný postup.



U mojí Uzkon AS17 to nejde pumpneš se zmáčklou spouští,pustíš spoušť cvakne to a je opět nataženo k výstřelu-má to logiku v tom že asi by takhle šlo odpálit náboj z ještě neuzamčeného závěru při rychlopalbě



horned.reaper
Příspěvky: 10

Příspěvek#104 » pon 23. led 2017, 21:37

U mé AS16 vypustit úderník jde a předpokládám, že i u AS17. Jen to nejspíš neděláte správně - spoušť je třeba zmáčknout až v přibližně polovině dráhy při zavírání závěru, ze zadní polohy to nejde. Citem to místo poznáte. Mimochodem střelbu z nedovřeného závěru jsem testoval prázdnou nábojnicí, která měla pouze funkční zápalku a bez zamčení komory k odpalu nedošlo, zápalka netknutá. Ale samozřejmě bych na to v praxi nespoléhal.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#105 » úte 24. led 2017, 00:45

.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů