Pumpa! Ale která?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#466 » pon 14. srp 2023, 09:55

Občas neškodí si přečíst komplet celé vlákno, případně vláken více. V Turecku existují vyšší desítky výrobců brokovnic a paleta kvality se pohybuje od špičkové světové úrovně až po totální shit. Ta nabídka je dynamická, spousta těch fabrik tam vzniká, zaniká, pak se zase objevuje s jiným názvem a stejným výrobním portfoliem, dávají tomu jiné dlouhé a akční názvy. Ty "lepší" fabriky mají ale fakt úplně jiné názvy, než Francolin, nabízejí užší a konzervativnější sortiment. :-)
Je to u nás jen další "značka" na kterou dovozce podepsal jednorázový kontrakt a dovozní papíry. Takových značek už tady bylo a za nějaký rok po Francolin tady neštěkne pes. Prodejce ti napíše cokoliv, jen aby to prodal. Ten nabízený sortiment a modely značené AS ovšem až příliš připomínají průser jménem Uzkon.

Jestli se ti líbí ten styl Fabarm Martial, tak si kup za 1/2 její kopii. Možná budeš muset odjehlit střeva a srazit hrany, aby to fungovalo a možná ti to i pár let vydrží, ale silně pochybuji, že za 4,5 let seženeš nějaký díl. Prostě si kupuješ jen naději. Když si koupíš originál, tyhle starosti mít nebudeš.



JZFireworks
Příspěvky: 96

Příspěvek#467 » pon 14. srp 2023, 12:02

Prodejce (oba dva) napsali ze díly mají, popřípadě se dá objednat cokoliv.
Jeden prodejce napsal ze jich prodal 300 a jedna reklamace(otázka je kolik mají nastrileno).
Materiál těla ani jeden nedokáže uvést. Všechny informace přímo od dovozce.

Vlákno mám přečtené, stejně jako cele vlákno o prebijeni lugru například… ale když je informace x let stará nebo není žádná zmínka konkrétním typu tak se zeptám no :-D
Teď je otázka zda dotoho jít a doufat ze to přežije aspoň 5 tisíc ran(v mem případě by to bylo tak 5-7 let) nebo si připlatit… :-D brokovnici chci jen na blbnutí, zábavu a možná jeden kurz ročně.



Redsnake
Příspěvky: 334

Příspěvek#468 » pon 14. srp 2023, 12:42

Jestliže prodejce není schopen k rámu přiložit magnet tak bych ani nevěřil skladovým dílům a možnosti cokoliv objednat. Jen moje dva centy.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#469 » pon 14. srp 2023, 12:58

To je celkem smutné, že prodejce kterých jich od loňského října kdy se dovezly, prodal údajně 300, nedokáže uvést, že pouzdro je z duralu (jako u 98% pump, co se tady nabízejí) . :-)

Ale no nic, nechci nikomu kazit kšeft. Jen prostě další do řady Uzkon, Balikli, Casalta, Kirici, Mavoric, Derya, Axor, Pallas , na které taky žádný díl nikdy nebyl problém. :-))



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#470 » pon 14. srp 2023, 14:05

Jen k Derye, měl jsem a za mě solidní entry level, žije stále a nabízí i sportovní deriváty svých brokovnic. Viděl jsem je nabízet i na třeba Cesar Shopu.
U nás je ale nesehnatelná, co vím.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#471 » pon 14. srp 2023, 14:30

No a jednu dobu tady Derya byla prodejní hit " poměr cena/kvalita, díly není problém objednat" a tuším zrovna na ní (bez záruky) jsme nakonec museli upravovat vytahovač a klapku z něčeho jiného, protože "dovozce už to nedováží a díly nemá". Jen jsem chtěl poukázat na praxi, kdy nějaký prodejce jednorázově doveze z Turecka pár desítek kusů nějaké značky, ty s větším či menším úspěchem prodá a pak se po ní slehne zem. Což samozřejmě nevylučuje, že zrovna Francolin může být držák a majitele zahrne štěstím. :D

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3000

Příspěvek#472 » pon 14. srp 2023, 14:48

Jzf: stojí toméně než půlku a není jistota, že tě to bude bavit víc než pár let, tak bych to koupil. Entry level mise splněna. Na Entry štěstí že to stojí méně než půlku. Až zbraň umře, tak ji legálně vyhodís, stala jen devitku.



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#473 » pon 14. srp 2023, 17:48

Tak. Zbran low-level proste se musi rozpustit v cene streliva a slus. Kdyz je to kus trubky do desitky, tak proste pokud po tisici ranach umre, tak je to jako dvojnasobna cena streliva.

Mmchdm, promazal jsem komoru te 590M a ted vytahuje nabojnice naprosto luxusne. Kdo maze, ten vytahuje. Stala mne necelou dvacku a dily na to sehnat jdou a asi i dlouho pujdou.

Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 57

Příspěvek#474 » úte 23. led 2024, 12:57

Začínám se rozhlížet po opakovací brokovnici v nějakém kratším provedení, na home defense i zábavu, nemusí být nutně pumpa. Základním požadavkem je spolehlivost. Můžete doporučit, dát tip na něco z aktuální široké nabídky na trhu?

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#475 » úte 23. led 2024, 16:53

V tom případě doporučuji Benelli M4 a myslím že lepší nenajdeš.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#476 » stř 24. led 2024, 19:54

Benelli je super, držáky ale údajně m problem brát slabší laborace. Pozor park ještě doporučuji Berwtu 1301 Tactical, zpracování super, systém bere i 24gr SB, přesnost se slugy super.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#477 » stř 24. led 2024, 20:08

Benelli M4 vlastním a už mám druhou, co se týče slabého střeliva tak NENÍ pravda že to nebere slabé střelivo, je to jen pomluva co se poslední dobou všímám. Střílí to i SB 12/70 SKET 24g - střílí to spolehlivě.
Jen jednou se mi stalo že šla divně, ale střílela - problém byl co jsem zjistil že jak sem ji dlouho nečistil, fungovala jen na jeden píst - má totiž dva.
Všímám se hodně že dost pomluv na zbraně je spíš jedna paní povídala a pomluva je spíš i od Těch co danou zbraň nemohou dovolit a Benelli M4 je jednoznačně nejlepší z Brokovnic a mluvím z vlastních zkušeností - střílím z ní ) cvičím ) dá se říci denně. První beneli M4 šla z domu když měla za sebou kolem 70 000 ran. Toto číslo můžu říci skoro přesně protože Benelli se používala i na zážitkové střelby tudíž info je ze zápisu knihy.

Jinak vydržela tolik asi jen právě kůli tomu, že nejvíc se střílelo právě tím slabším střelivem . Při prodeji byla stále plně funkční ( před prodejí jsem pro jistotu nechal dělat novou tormentaci )

Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 57

Příspěvek#478 » stř 24. led 2024, 20:48

Díky za postřehy, ale jsme v pumpách, vybírám opakovací, né nutně pumpu. Momentálně mě zaujala Mossberg 590 Shockwave SPX, něco v tomto duchu.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#479 » stř 24. led 2024, 21:01

Jo to jsem přehlédl :o Jen k tomu dodám, pokud chceš pumpu, pamatuj že s ní musíš hodně trénovat, není to jednoduché se s ní rychle naučit pracovat, musíš to mít hodně v ruce a na kurzech to vidím hodně že s tím víc jak polovina neumí.
Pokud smím poradit, nekoukej na cenu ale na spolehlivost a kvalitu, dost lidí kupuje ne podle kvality ale podle toho co má v peněžence, a než aby si našetřila tak koupí první levný kšunt co se líbí .

Ale pokud to budeš mít doma na ozdobu a jednou ročně na střelnici na 5 výstřelů tak je to jedno ;)



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#480 » čtv 25. led 2024, 21:16

Jenže tak je to se vším, že lidé kupují podle toho, co mají v peněžence,ono je to dokonce logické. Ale jo, kvalita něco stojí a to ví každý, ať je to brokovnice nebo auto. Také mě baví, když mi lidé vypráví, jak je něco, co znám jako šunt, dobré a jak to mají roky bez závady (protože s tím nestřílí), ale přes to respektuju, že prostě lepší nepotřebují, protože to stejně neužijí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti