Pumpa! Ale která?



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#286 » sob 20. čer 2020, 17:16

Ivoo: Ta CZ 612 HC-P, alias Akkar Karatay má taky hlaveň na čoky, což mě docela překvapilo. Myslim že v Opletalce řikali že to bere standard Italský čoky, ale vim o tom prd, asi tam nic dávat nebudu.



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#287 » ned 21. čer 2020, 11:11

Winchesrer SXP co mám doma, tak má taky možnost čoků.



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#288 » pon 22. čer 2020, 14:57

Ahoj, prosím majitele Benelli Supernova, jestli by mi pomohli ověřit jednu záležitost. Jde o to, že mám možnost koupit jednu bazarovou, která má 2 sériová čísla (hlaveň, závěr). Majitel mě ujistil, že je vše původní, ale mně se nějak nezdá, že by na zbrani, kde nic nebylo měněno, byly 2 rozdílná sériová čísla. Co si o tom myslíte? Vy co máte Benellky, máte v průkazu zbraně 2,nebo 1 výrobní číslo? Děkuji všem za pomoc

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#289 » pon 22. čer 2020, 15:40

Je to vcelku běžné u brokovnic, kde jsou hlavně snadno vyměnitelné a výrobci těch hlavní dělají bambilion v různých délkách a pro různé účely.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#290 » pon 22. čer 2020, 16:44

Jacobson píše: Co si o tom myslíte? Vy co máte Benellky, máte v průkazu zbraně 2,nebo 1 výrobní číslo? Děkuji všem za pomoc

Ja si o tom myslim, ze by sis mel nechat ukazat prukaz te zbrane a hned budes vedet ;)

Ale nahodou mam Benelli Supernovu, o ktere mluvis a mam to uplne stejne-dve vyrobni cisla. Obe uvedena na jednom prukazu zbrane



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#291 » pon 22. čer 2020, 17:29

Super, to je přesně to, co jsem chtěl vědět, díky

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#292 » sob 27. čer 2020, 07:54

Zdravím vespolek, uvažuji o pořízení budgetové pumpy na občasnou střelnici (cca 4x - 6x ročně) a domácí obranu, bez ambicí na závody. Rozpočet jsem si stanovil do 10k, nemám chuť investovat více do Fabarmu apod.

Po zkušenosti s Remingtonem 870 vím, že potřebuji jinou pažbu a kratší zbraň, abych nebyl natažený jako šňůrka od splachovadla. Zkoušel jsem i Winchester SXP, je to lepší (kratší a lepší pažba), ale pořád dlouhé.

Ve finálním rozstřelu mám dva adepty:
- SDM M870, což je sice kopie R870, ale s jinou pažbou
- Akkar Karatay s teleskopem a pistolovkou

Zajímá mě praktické doporučení, který z těchto dvou modelů - s ohledem na předpokládané použití - je lepší, případně u kterého hrozí nějaké problémy. U SDM trošku vsázím na podobnost s originálem a možná širší sortiment příslušenství, ten Akkar mi perfektně sedl do ruky.

Dík

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#293 » sob 27. čer 2020, 08:46

Jsem menší postavy a kéž bych měl u brokny kde jsem natažený jak šňůra, stavitelnou pazbu jako mám u ar-15. Pistolovka je prima (taky mám)



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#294 » sob 27. čer 2020, 11:22

Ja jdu teda ted pri vyberu cestou proverene klasiky a cekam az budou zase k dostani Mossbergy (snad koncem roku). Protoze nejsou, tak se samozrejme divam i po ostatnich co by tak slo.

Dlouha pazba je normalni u vsech pump. Bud zkratit v dilne a nebo neco ve stylu https://magpul.com/firearm-accessories.html?cat=38 . Ty se daji zkracovat pridavanim/odstranovanim tech vlozek na konci.

Choke system se da dodelat minimalne u toho co ma tezkou hlaven. Cenu netusim, spolehlivost netusim, ale jde to. Nejspis by to asi muselo na zkusebnu, ale pokud uz to majitel chce tak to asi vadit nebude.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#295 » sob 27. čer 2020, 13:00

Mossberg dělá hlavně s výměnnými choky.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#296 » sob 27. čer 2020, 15:50

Mossberg to v rade 590 dava jednu zbran, kterou uvedli letos. 590A1, ktera se mne zatim zamlouva nejvic to nema a tezko rict jestli bude mit (nerekl bych). Osobne si nemyslim, ze choky jsou pro me az tak klicova vec a pokud se to da dodatecne upravit tak to nejak extra neresim.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#297 » sob 27. čer 2020, 16:44

Verze služebního tyou s krátkou hlavní choky nikdy mít nebude. Musí se přikoupit lovecká hlaveň. Mossberží hlavně jsou plně zaměnitelné bez nářadí a bez násilí. Máme v rodině tři těla a pět hlavní - jdou libovolně prohazovat.



jka
Příspěvky: 56

Příspěvek#298 » sob 27. čer 2020, 21:07

@Piggy Jak je to s tou vyměnitelností Mossberg hlavní? Zaujala mě ta modularita, tak jsem koukal na jejich stránky a přijde mi, že to platí pro 500 a Maverick, ale neplatí pro 590. U ostatních řad jsem na to na zběžný pohled taky nenarazil.
Na čem ty hlavně prohazujete u vás v rodině?



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#299 » sob 27. čer 2020, 21:44

Z hlavy to nevím, podívám se. Ale mám dojem, že mezi 500 a 590 by to mělo jít.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#300 » sob 27. čer 2020, 22:30

Tak to by bylo super. Dik za info. Takze pak jenom bude stacit extra hlaven. Nadhera.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů