Pumpa! Ale která?



marat
Příspěvky: 40

Příspěvek#1 » úte 24. led 2017, 21:59

Zdravím,
rád bych si pořídil brokovnici, protože kdybych si sečetl částky vynaložené na střelnici za občasné půjčení brokovnice včetně přemrštěné ceny nábojů k zápůjčce, tak jsem jí měl ve vlastnictví už dávno. Bohužel se těžko rozhoduji dle půjčených brokovnic, protože jsou "vykloktané" všechny, mají už něco za sebou.
I tak ale u mě půjde jen o stovky výstřelů ročně.

Hlavní účel je střelnice, pro zábavu, odměna po trénování s pistolí. Obrana obydlí je druhořadá, takže nehledám nic s 14" hlavní.
Poohlížím se po něčem s hlavní okolo 20", ráže 12.

Nechci utrácet přes 20 tisíc, ale taky nechci Turka za 5 tisíc.

V užším výběru jsou (seřazeno dle aktuální priority) tyto kousky:
Mossberg Maverick 88 - http://www.alfatactical.cz/detail/20190 ... 6-185.html
Winchester SXP Defender - http://www.alfatactical.cz/winchester-o ... 12-ga.html
Remington 870 - http://www.alfatactical.cz/detail/33183 ... 12-ga.html
Remington 887 - http://www.alfatactical.cz/remington-br ... tical.html

Problém je, že na Remingtony čtu poslední dobou samé negativní recenze co se týká zpracování.

Zaujaly mě i některé kousky od CZ-USA, ale k tomu se těžko dostat.

Prosím tedy o rady ke zmíněným kouskům, ale i návrhy a tipy na jiné povedené kousky v podobné cenové kategorii s podobným zaměřením.

Díky!



horned.reaper
Příspěvky: 10

Příspěvek#2 » stř 25. led 2017, 07:55

Mohu se zeptat, proč jste rovnou vyloučil Turka? Pokud je to z politických důvodů tak chápu. Pokud ne tak si myslím, že je to škoda, protože jinak by byl pro Vaše využití dle mého názoru Uzkon ideální. Skočte se na něj někam podívat naživo a budete překvapen. Za zbytek peněz kolimátor a pár krabic střeliva.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#3 » stř 25. led 2017, 08:05

Souhlas s Hor..
A pokud Ti nepřipadá Uzkon dost hoch je tu skousta jiných tureckých značek. Osobně doporučuji Akkar.

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#4 » stř 25. led 2017, 08:13

Asi tak jak píše -horned.raper- Turka se neboj(pokud to není z pol. přesvědčení jak píše kolega-já bych třeba zase nerad podporoval američany)ale to je vedlejší. Turka jsem vzal hlavně proto že splňuje hodně aspektů který se mi líbí tj.- rel.velká nábojová kapacita 7+1,chlazená lišta se světlovodnou muškou,VÝMĚNNÉ CHOCKY(zahrdlení) rel.nízká hmotnost zbraně,dobré zpracování a po cca 1000výstřelech mohu říct i spolehlivost(ani jeden problém)- a toto všechno jářku za 6000kč . Jasně Uzkon nezní tak vzletně jako Mossberg nebo Winchester ale to je to poslední o co mi jde. Tož tak z mého pohledu proč mám to co mám. Má to jen jednu vadu -Ty čokovatelný uzkony AS17 jsou vyprodaný a zatím nejsou :-/



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#5 » stř 25. led 2017, 08:14

Mavericka mám a funguje super - akorát z něj mám nastříleno jenom pár stovek. Výhoda je, že na něj pasuje většina příslušenství k Mossberg 590 (kromě předpažbí - ale i to se dá vyměnit).Dal jsem na něj Limbsaver a v plánu je i pistolová rukojeť se sklopkou.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#6 » stř 25. led 2017, 09:17

jenom pro pořádek, CZ-USA je Akkar, jenom drahej a s jiným logem. Už se to tu taky řešilo.



marat
Příspěvky: 40

Příspěvek#7 » stř 25. led 2017, 09:21

O politický názor mi nešlo, spíš jsou všude Turci vyprodaný, Uzkon se nedá sehnat vůbec a bylo mi řečeno, že kvůli situaci v Turecku ani dlouho nebude.. proto jsem se zaměřil jiným směrem a začal koukat směrem na Mavericka a dál..
teď koukám, že některé modely Akkar Karatay ještě k sehnání jsou, tak nevím jestli je přidávat mezi možnosti k výběru..
počkám ještě na pár názorů.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#8 » stř 25. led 2017, 10:10

Presiel som si to pred par mesiacmi. Nakoniec som koli tomu presedel pol dna v aute aby som mohol mat v rukach naraz Akkar (Mariner - mimochodom z toho co som videl vyzeral velmi slusne spracovany - lepsi nez Hatsany), Maverick, Winchester SXP, Remington 870 a Mossbergy 500/590. Ak nechces uplny low end, osobne by som zobral bud Maverick alebo Winchester (R870 mi prisiel +- na tej istej urovni ako tieto dve a nepacil sa mi). Ja som skoncil u Mossbergu 590A1 - sice som na tom vykrvacal ale proste sa nedalo :twisted: napriek tomu ze som povodne chcel sadu Mossberg 500ky s vymennou hlavnou.

Inak ked som ju bol registrovat tak mi u nas na zbraniach (CB) hovorili ze tam v poslednej dobe viacej ludi riesilo reklamaciu Turkov. Ale to je "JPP".

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#9 » stř 25. led 2017, 10:24

A nemá někdo zkušenost s brokovnicí Derya?



marat
Příspěvky: 40

Příspěvek#10 » stř 25. led 2017, 13:22

MM mluvíš mi z duše.
Uzkon hodně reklamací, Akkar je u mě na hraně, Hatsany určitě ne, Maverick + ostatní Mossbergy + R870 v užším kole, ale jak jsem psal - Remington za skoro 20 tisíc je v ruce hroznej, takže za tu cenu nestojí.
590A1 je sice za 20 tisíc, ale jestli to má mít smysl, tak ho rád zahrnu do poslední fáze výběru ;) ony ty Mossbergy (vč. Mavericka) mají vůbec úžasný recenze na všech fórech, nenašel jsem snad nic negativního, narozdíl od Turků a Remingtonu..

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#11 » stř 25. led 2017, 14:17

Ono fakt nie je nad to zobrat si jednu vec vedla druhej do ruky a porovnavat ... Maverick / Winchester - z toho co som zistoval tiez dobra volba, ale holt ked tam boli tie Mossbergy. Kupoval som v Leiku v Plzni - myslim ze tam aj aktualne maju vsetky spominane. Na 590ku mas u Brownellsov v podstate vsetko - teda - nie ze by z toho co som ju mal rozobranu vyzeral niektory z tych dielov krehko. Ale prkotiny ako zapalnik a pruzinu do zasobniku som si objednal, rovnako ako pazbu Magpul. Je to pre mna tiez primarne "fun faktor" vec + nejake sranda sutaze. Len este casom musim vyriesit "shellholder".

Takze za mna - ak chces fajn vec na blbnutie - staci Maverick / Winchester. Ale holt u mna s tou 590kou nastal efekt "TOTO musim mat" :mrgreen:. Vynechal som z pump Benelli - osahal som tiez, ale mne proste vizualne nesedia, kvalitu nepopieram.

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#12 » stř 25. led 2017, 14:25

marat píše:MM mluvíš mi z duše.
Uzkon hodně reklamací, Akkar je u mě na hraně, Hatsany určitě ne, Maverick + ostatní Mossbergy + R870 v užším kole, ale jak jsem psal - Remington za skoro 20 tisíc je v ruce hroznej, takže za tu cenu nestojí.
590A1 je sice za 20 tisíc, ale jestli to má mít smysl, tak ho rád zahrnu do poslední fáze výběru ;) ony ty Mossbergy (vč. Mavericka) mají vůbec úžasný recenze na všech fórech, nenašel jsem snad nic negativního, narozdíl od Turků a Remingtonu..


Můžeš uvézt jaké závady Uzkonů-tedy důvody reklamací a na kterých modelech se to stalo alespoň některé?Nemyslím to jako rejpání jen bych rád věděl na co si dát popř. pozor

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#13 » stř 25. led 2017, 14:32

Mám Maverika jako druhý majitel a jsem fakt spokojený.
Teď v sobotu bylo na LOSu v Čelákovicích nějaké Turky vidět. Nevím, jestli to bylo rukama, zimou, nebo puškou, případně libovolnou kombinací, ale pár problémů jsem viděl. Co jsem si je zkoušel, tak chod mechanismu při přebíjení a spoušť jsou na hony vzdáleny tomu mému (čti mnohem horší). Může to ale samozřejmě být tím, že ty pušky mají odstříleno jen pár set ran a ještě si sednou.



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#14 » stř 25. led 2017, 15:48

Můj Uzkon AS16 v Čelákovicích zdechnul, prasklo táhlo pojistky závěru. Naštěstí to byla předposlední stage. Spoušťový mechanismus si vzal prodejce na reklamaci. Na FB v Uzkon skupině jsem se dočetl, že to je častá závada.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#15 » stř 25. led 2017, 16:19

Kolegové mají pravdu, Turka bych se tak striktně než říkal, např ten Winchester SXP je taky Made in Turkey.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů