Pumpa! Ale která?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#211 » čtv 26. zář 2019, 06:35

podle mýho skromnýho názoru je dobrý omrknout v praxi jak lidi hlasují svými peněženkami o pumpě, po který chtějí aby vydržela desítky tisíc ran
nic víc čí míň jsem neměl na mysli, podle mne je to validnější, než se probírat výplody internetových válečníků, není to proti Rem. či Win.
Chápu, že to chce někdo "jen pod postel" já na to kdysi koupil BPS, ale sehnat ji v dobrým stavu vyjde skoro na cenu nový Benellky :-)

P.S.ono to "jen pod postel" je něco jako záchranný lano, na to si taky nekoupíte něco, čemu se nedá 100% důvěřovat

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#212 » čtv 26. zář 2019, 06:57

Amen.

Jinak celá tahle kauza s šitkama od Uzkonu měla jeden pozitivní aspekt. Spousta lidí, kteří by jinak k brokovnici ani nečuchli si ji koupili na zkoušku právě proto, že byla za pár šupů. Některé to začalo bavit, po zjištění co to je za krám se jí zbavili, ale pořídili lepší. Takže jen trošku klikatější cesta. :-)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#213 » čtv 26. zář 2019, 07:06

Mno.. Já kdysi koupil 870 remika Express tactical za 18k novej. Po prvních závodech jsem zjistil že pokud nechci mít olamaný nehty a dodrbany ruce musím hodně předělat. Nakonec s novou pažbou, predpazbím, prodloužením magu, vysoustruženým folloverem z duralu a několika hodinách práce s dremelem už se dá na závodech slušně používat. Ale.. Je to furt (sice hodně vymazlená) 870 se svýma mouchama a vyšla tak na 26k a o práci nemluvě. Ale já holt chtěl 870 a jsem rád že ji mám bo je to srdcovka. Nicméně dneska se za 20k koupí Supernova co je skoro out of box ready.. Stačí jen nahodit delší roura a jste ready...Hlavou bych nakoupil dnes jinak...
No a levný pumpy od Turka.. No na pár ran jednou za kvartál pro radost ok.. Jinak nikdo koho brokna aspoň trošku chytla si ji dlouho nenechal..



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#214 » čtv 26. zář 2019, 07:33

Co byly levné vyprodejové turecké pumpy u mě v okolí, tak vesměs se podelaly vsechny, když majitel trošku vážněji myslel je používat, nejvíc je asi pak potrápilo zajistit likvidaci. Ale jak je zmíněno výše, nejen u nás v klubu pak přibylo několik lepších, protože majitele to začalo bavit. Nicméně celé toto téma, troufám si předjímat, skončí nakonec tak, že každý si koupí to, na co má. A pokud by ZS zase hodil do výprodeje klidně ještě větší šmejdy než posledně, tak lidi to koupí a ještě se o to poperou, i kdyby se jim to mělo třetí ranou rozletet v ruce, protože přece cena.



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#215 » čtv 26. zář 2019, 07:42

Střelec - to si napsal hezky PŘECI TA CENA - ano chápu ten problém že někdo nemá možnost si koupit lepší brokovnici, ale pokud si za něčím stojím a něco chci tak si prostě našetřím a koupím za 20 tisíc třeba tu benelli ne kus co se po pár stovkách začne rozpadat, to není šetření ale pak vyhazování peněz.

Je to stejné jako když vidím na střelnici kluky s odstřelovací puškou co střílej na 300 metrů a v krabičce maj 7 druhů toho nejlevnějšího střeliva co je na trhu a honěj 1MOA --- a kdo střílý ví že co druh náboje a i co jiný výrobce to jiná trajektorie střeli -- a stejně tak mi to prostě příjde u brokovnic sic má zase Petzold asi pravdu

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#216 » čtv 26. zář 2019, 09:35

A co Maverick 88? Jak tu hodnotíte z hlediska podpostelové zbraně?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#217 » čtv 26. zář 2019, 12:06


Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#218 » čtv 26. zář 2019, 12:13

Díky!



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#219 » čtv 26. zář 2019, 15:11

Tak jsem nějak dnes neodolala a koupila si brokovnici Benelli SUPERNOVA i s prodloužením + 2 v 12/89 takže dokoupeno i 100 nábojů 12/89 supermagnum od fiocchio :) :) Pažba má upravu na zmírnění zpětného rázu tak uvidíme a uděláme zkoušku co vydrží :shock: :shock:

cena --rovných 20 000 Kč

No a to je ona :::
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#220 » čtv 26. zář 2019, 16:08

Já patřím k těm, kteří si za necelých 4k koupili samonabíjecího Uzkona, jen tak pro srandu. Účel stále plní a už teď vím, že až se podělá, tak koupím něco lepšího. Ne, že by zlobila, ale počítám s tím, že prostě umře spíš dříve, než později...
Za mě to nebyla špatná investice.
LenkaMa: Proč 12/89? Potřebuješ prostřelit víc než jednoho člověka? :mrgreen:



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#221 » čtv 26. zář 2019, 16:16

DJ Die --- Ne to ne ale slyším na Benellku dost chválu tak jsem ji dnes viděla v obchodě tak jsem neodolala a koupila a chci ji otestovat co vydrží a tomu odpovídá i střelivo Ale poznat bude asi něco až po nějaké 1000 nebo 2000 ranách sic vyzkouším, vodu, prach i pády ;) :)



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#222 » čtv 26. zář 2019, 16:37

A ramena....
Jako tortura se to dá pochopit. 12/89 jsem střílel jedno a stačilo mi to. :)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#223 » čtv 26. zář 2019, 16:43

Každopádně když je komorovaná na 12/89 tak se pak pohodlněji quadload (nebo i jen po dvou) stylem nabíjej 12/70 protože má delší nabíjecí port i skluzavku.. Takže výhoda tak jak tak...



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#224 » čtv 26. zář 2019, 16:59

quadload mi jde jen s otočenou, pažba pod ramenem / puška obráceně / vzhůru nohama -- z boku to nedám nikdy :) nebo spíš ne tak rychle



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#225 » čtv 26. zář 2019, 17:01

Každopádně to vypadá jako hezká hračka ... :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů