SDM M87O



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#121 » pát 6. bře 2020, 10:22

Dobrý den,

mám SDM M870 v prvním provedení, bez lišty. Chtěl jsem na ni upevnit standardní lištu, ale zjistil jsem, že původní hledí má jinou rozteč šroubů. Nechci nic bastlit, na netu jsem našel takovéto držáky na Remington 870
https://www.rem870.com/2014/06/21/how-to-mount-a-red-dot-scope-to-a-remington-870/
akorát nevím a nikde jsem nenašel, jestli M870 má stejnou rozteč čepů jako Remington 870. Nenašla by se nějaká dobrá duše s Remingtonem 870 která by mi rozteč změřila? Předem díky.



Pbereta
Příspěvky: 37

Příspěvek#122 » pát 6. bře 2020, 19:49

mám tuto montáž https://www.prodej-zbrani.cz/UTG-montaz ... 1923p.html na SDM 870 a pasuje bez problému. Čepy v pouzdře závěru procházející spoušťákem jsou stejný, včetně rozteče.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#123 » ned 8. bře 2020, 08:36

@Pbereta moc děkuji, jdu do toho.



Kryspin
Příspěvky: 8

Příspěvek#124 » čtv 30. dub 2020, 21:08

Mam problém s jednotnou střelou. 12x67,5 S&B... Efekt jako pěkný :D ale nemůžu pak "vypumpovat" (vytáhnout) nabojnici z komory. Až po zápase dopředu, dozadu, dopředu... najednou snadno vypadne. Jako kdyby tam byla vzpříčená. Je moc krátká..? Někdo s podobnou zkušeností? Predem dík.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#125 » čtv 30. dub 2020, 23:08

Ano je dost možné, že hlaveň před komorou - přesně naproti vytahovači - má vrypy/prohlubně po nepřesném obrábění (sorry, nejsem strojař), za které se zachycuje okraj nábojnice. Náboj je to velký (široký) a když ho vytahovač tahá jen za jednu stranu, tak se "nakloní" a naproti musí být dokonale hladká plocha, jinak se zasekne. Výhodu má Mossberg se dvěma vytahovači. Trpí na to i originál REM870 express. Na netu je spousta návodů, jak to rozleštit. Namátkou https://www.shotgunworld.com/bbs/viewto ... 2&t=255157

Měl jsem to tam taky, po vyleštění bez problému.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#126 » pát 1. kvě 2020, 13:31

U mě se vždy zasekne 12/76/3,5 mm SB Magnum 53 g. Stačilo "pumpovat" sem a tam nakonec nábojnice vypadla.
Posledně ale nešla ven, a tak jsem doma zbraň rozebral a použil dlouhou výtěrákovou tyč na prošťouchnutí, nábojnice jsem se sotva dotknul a vypadla.



Kryspin
Příspěvky: 8

Příspěvek#127 » sob 9. kvě 2020, 12:01

LordSalix
Díky za radu, ale vyleštění bohužel nepomohlo (ani žádné zlepšení). Budu muset bádat dál :)



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#128 » sob 9. kvě 2020, 19:33

Ono je to ale skoro jistě tím. Sedí to i k tomu, že tyčí doprostřed šla úplně lehce. Zasekává se okraj nábojnice naproti vytahovači, zapadne do drážky a čím silněji vytahovač zabírá, tím silněji ji do té drážky tlačí, proto to nejde. Našel jsem k tomu pěkné fotky.

https://i.postimg.cc/3RXXrVyX/REM-870-E ... -Marks.jpg

https://i.postimg.cc/yN99ntyM/REM-870-E ... -small.jpg

Podle té druhé možná ani nemusí být drážky, jen málo místa a prosté tření.



petercz
Příspěvky: 63

Příspěvek#129 » úte 19. kvě 2020, 13:17

Tak už mám také hotovou krytku závitu, ještě nějakou povrchovku :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#130 » pát 5. čer 2020, 16:51

Killing joke píše:U mě se vždy zasekne 12/76/3,5 mm SB Magnum 53 g. Stačilo "pumpovat" sem a tam nakonec nábojnice vypadla.
Posledně ale nešla ven, a tak jsem doma zbraň rozebral a použil dlouhou výtěrákovou tyč na prošťouchnutí, nábojnice jsem se sotva dotknul a vypadla.



Stejny problem jsem taky zaznamenal se stejnou munici :evil: Po dukladem zkoumani komory bylo videt, ze je dost hrube opracovana. Kdyz jsem zkusil tyto naboje vlozit do komory, tak nastal problem je vyndat potom ven. Musel jsem vyterakem prostouchnout.
Jine naboje to nedelaji, a to jsem zkousel tam davat ruzne velikosti broku az po slugy a Magnum Buckshot...

Proto jsem zvolil jemnou metodu, na lestici kotoucek odpovidajicicho prumeru, jsem nasadil prodlouzeci stopku a upnul do akuvrtacky. S pomoci lestici pasty, jsem komoru lestil asi 20min. V cele jeji delce. Po tomto vylesteni, je komora krasne hladka a zrcadli se :) Ty proradne naboje 12/76/3,5 mm SB Magnum 53 g uz jdo pekne do komory a ven. Jine naboje jdou tedy o poznani lepe, ale pri testu jsem vystrelil zbytek krabicky, a prebijeni uz bylo v normalu. Ale strilet je dale nebudu, je videt, ze maji nejakou vyssi toleranci a nechci trapit vytahovaci drapek. Kazdopadne prelesteni komory pomohlo, takze uz nenastane fatal zasehnuti zbrane. Dokonce pri jine munici, se kterou drive nebyl problem, jde vybijeni masloveji, nez predtim. Je znat, ze kdyz je komora pekne hladka, tak odpor treni je snizeny.

(Predtim to fungovalo jako obracene Reveliho drazky :lol: :twisted: )

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#131 » úte 30. čer 2020, 17:24

chasa81 píše:Tak matka hotova.

petercz píše:Tak už mám také hotovou krytku závitu.


Poradíte prosím, jaký je to závit? Asi bych si to taky nechal někde vytočit, protože ten kompenzátor je opravdu děsivý.
Na povrchovku bych asi použil starý dobrý brynýr.

Dík



petercz
Příspěvky: 63

Příspěvek#132 » stř 1. črc 2020, 21:02

Bohužel nevím, nechával jsem ve firmě úsťovku jako vzor pro závit a už se pak zapomněl zeptat. Teoreticky pokud by bylo více zájemců, tak mohu nechat udělat další. Cca 200,- kus.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#133 » čtv 2. črc 2020, 08:28

Tak já bych zájem měl. Třeba se najde i někdo další.
Zatím mám před sebou první výzvu - sundat tu originální úsťovku.



CAMPari
Příspěvky: 42

Příspěvek#134 » čtv 2. črc 2020, 10:50

Já bych si taky jednu vzal :)



petercz
Příspěvky: 63

Příspěvek#135 » čtv 2. črc 2020, 11:50

Na sundání pomůže pořádně zahřát, je na lepidle.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů