Brno ZH



Martin1975
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » čtv 22. zář 2016, 09:27

Ahoj

Potřeboval bych poradit, můžu koupit jetou kozlici ZH 121 ale když jsem ji zkoušel na střelnici tak nejde odpálit náboj z horní hlavně. Je špatný úderník? Nebo něco jiného, kolik může stát event. oprava?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » čtv 22. zář 2016, 12:13

Jestli je zlomený zápalník poznáš při pohledu na něj když oddělíš hlavně a spustíš mechanismus. Nový se dá ještě koupit, najdeš na internetu. Pak může být závada na spoušťovém mechanismu ale musí se to rozebrat.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4573

Příspěvek#3 » čtv 22. zář 2016, 19:41

Zápalník cca 150,- Kč. Pokud to bude on.



Martin1975
Příspěvky: 5

Příspěvek#4 » pát 23. zář 2016, 06:52

Děkuji za odpovědi. Mám ještě prosbu. Jde ten zápalník vyměnit si sám nebo musím zbraň dát puškaři? Nemáte někdo kontakt na někoho v moravskoslezském kraji kdo to dělá?

Pokud to lze vyměnit doma sám, nevíte někdo jak se ta zbraň rozebírá (nechci udělt něco spatně aby mi vyletělo 100 pružinek a já byl v pr...li :) Nemáte někdo návod k obsluze, jak tu zbraň rozebrat? (nemyslím sundat hlaveň pro čištění to umím)



MiroF.
Příspěvky: 1

Příspěvek#5 » čtv 17. lis 2016, 20:15

Výmena zápalníka je relatívne jednoduchá. Nič nevyskoči, môžeš byť kľudný, potrebuješ k tomu kladivko, univerzálny skrutkovač, potrebuješ sa dostať cez pažbu k skrutke, ktorou je k pažbe prichytené kovanie, potom niečo na vysunutie kolíkov ( jeden malý, druhý väčší, je ho vidieť na kovaní tesne pri lúčiku spúšte). Ako sa dostaneš až k ulomenému zápalníku, je niekde na youtube, ja som postupoval presne podľa toho a vymenil som si to sám bez problémov. Zároveň si premažeš mechaniku kladiviek a ja som si ešte vymenil jedno pérko, ktoré už bolo unavené, následkom čoho mi haprovalo dupľovanie zadným kohútikom. Po jeho výmene dupľuje bez problémov. Našiel som medzi tým link na totálnu zborku-rozborku. Nemusíš to rozoberať úplne, keď vyberieč mechanizmus tzv. kladiviek, stačí potom iba vyšrubovať skrutku, ktorá je medzi zápalníkmi a potom to nejakou pinzetou bez problémov vyberieš. Tak isto to potom zaskrutkuješ a začínaš to pomaly zatvárať. https://www.youtube.com/watch?v=eRP2zgds1bY



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#6 » čtv 17. lis 2016, 21:17

Super video, díky za odkaz.



Buldam
Příspěvky: 24

Příspěvek#7 » úte 19. pro 2017, 00:12

Zdravim všechny,
Koupil jsem Brno ZH 201 12/12
A nějak mi nejde hlavně vložit do baskule. Vím že je tam ta pojistka co se musí stlačit abych udělal rozborku a sborku, viděl jsem to když to bývalý majitel rozebíral na čištění po zkušební střelbě, ale doma sem ji už dohromady nedal. Nechápu, připadá mi to jako že tam překáží z boku vytahovač . Nějaká rada co dělám špatně? Chytráci typu , no ... raději nepište na hloupé keci nejsem zvědav.



čimango
Příspěvky: 17

Příspěvek#8 » úte 19. pro 2017, 08:17

Blok závěru s uderníky je pohyblivý - je třeba jej při nasazování hlavní spodní hranou hlavňového svazku zatlačit dozadu. Neboj se zabrat, je tam silná pružina. Bacha na ruce - čep svazku skokem zajede do lůžka a spolu s vytahovačem si rád vezme kus prstu.



Buldam
Příspěvky: 24

Příspěvek#9 » úte 19. pro 2017, 17:11

Naprosto skvělý popis děkuji, už je to hotové. Bylo to za 10s. hotové a já se bál zabrat že to zničim přitom to asi vydrží víc než jsrm myslel.

Ještě jeden dotaz, ZH 201 a 301 jsou prý spíše lovecké hlavně a já to chci na Skeet , tam se doporučuji spíše hlavně ZH 202 a 302, jak se tyto hlavně liší?
Je to zahrdlením hlavně a tedy jiný rozptyl broků? Jinak všechny tyto hlavně jsou 12/70 A tak jiný nápad nemám.



jamesek
Příspěvky: 48

Příspěvek#10 » úte 19. pro 2017, 23:01

Taky jsem to kdysi hledal... zahrdlení nevím, ale číslo na konci je délka hlavním tzn 2 je má delší než 1, 4 je mysklím kulobrok, uprostřed je 0 pro 12g a 2 pro 16g a to první je série..



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#11 » úte 19. pro 2017, 23:13

Lišì se zahrdlenìm a délkou.Skeetovky jsou kratší a majì malé zahrdlení.Lovecký jsou spíš na trap.



Buldam
Příspěvky: 24

Příspěvek#12 » stř 20. pro 2017, 17:53

Boci
Bývalý majitel který byl myslivec střílel něco mezi skeet a trapem. Vyhazovali holuba i dvojterč cca 5m od střeleckého stanoviště a buď střílel jeden cíl na dvě rány nebo dva cíle a na každý jednu ránu . Asi je to nějaký myslivecký trénink tzv. No name



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#13 » stř 20. pro 2017, 18:44

Nějaká krajová disclipína.Na skeet bych si sehnal hlavně,ten rozdíl je velkej.I když kamarád občas střílel skeet flintou na parkur s 82cm laufama,ale takovejch výsledků jako se skeetovkou nedosahoval a to to uměl.



Buldam
Příspěvky: 24

Příspěvek#14 » stř 20. pro 2017, 19:39

Dnes mi přišla jedna soukromá odpověď o kterou se rád podělim
Předem je třeba upozornit , že brokovnice ZH 201 v době jejich největšího rozmachu se ke sportovní střelbě běžně používaly a to i mezi soutěžními střelci. Dnes je třeba však použít sportovní hlavně - skeet. Pravidla jsou dnes trochu jinde .
S loveckým zahrdlením je ptavděpodobnost úspěšných zásahů mnohem horší. Velikost zahrdlení je označena na hlavni většinou pod předpažbím.



Vojta24
Příspěvky: 1

Příspěvek#15 » stř 28. úno 2018, 23:18

Zdravím, pořídil jsem si kulobrok ZH-104 a mám tu menší problém, když jsem dělal rozborku, tak si nevím rady, jak ni zase "složit" dohromady. Jsem ve zbraních lajk.
Děkuji za každou pomoc.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů