Bezpečnostní postupy malorážka

Dlouhé zbraně .22LR


neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#46 » ned 1. lis 2020, 11:25

Tomu nerozumím. Když jeden vyndal zásobník a zkontroloval komoru a druhý zkontroloval šachtu .... kde se tam ten náboj vzal?



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#47 » ned 1. lis 2020, 12:47

Pravděpodobně ho přehlédl/nevnímal. Jen to popotáhnul na vizuální kontrolu, nestáhl celý, takže nevyskočil.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#48 » ned 1. lis 2020, 14:12

Ak nevyskočil náboj tak klasicky šlo o nedostatočnú kontrolu... stačí aby nenatiahol dosť záver, aby bol nejaký bordel vo vyhadzovači alebo aby podlaha mala podobný odtieň ako nábojnica. Proste nedával pozor na to čo robí a prehliadol náboj v komore a poriadne to neskontroloval.

A možno nie - ak bol vytiahuntý zásobník a potom z komory vyskočil náboj (ale fakt vyskočil), pôjde možno o zvláštnosť v dizajne konkrétnej zbrane, viď táto dlhá malorážka, pri ktorej by urobil chybu možno každý druhý z nás ->
https://youtu.be/WA_u-WML-8k?t=116



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#49 » ned 1. lis 2020, 15:57

Tohle byla určitě devítka, myslím, že nějaká alfa (oba na ně ujížděli). Můj závěr je takovej, že si prostě byl jistej a sice udělal pohyby co vždycky, ale nevěnoval jim pozornost. Závěr podle mě nenatáhl schválně. Tohle dělá kámoš u PČR taky - přitáhne si zbraň k tělu a závěr stáhne jen tak, aby případně viděl náboj. Potom dává ránu jistoty.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#50 » ned 18. zář 2022, 13:59

Georg píše:u ZKM 456 zasunu závěr dopředu, zmáčknu spoušť a zavřu klikou dolů.


Děláte to vypouštění takhle i u vašich 457? Oproti ZKM je tam při zavírání kliky "jakýsi divný cvaknutí" navíc a mě to nějak nedělá dobře, je to zvuk, jako když by se něco prznilo.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#51 » pon 26. zář 2022, 08:38

457 nemám. Vlastním pouze ZKM 456 (model 4).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti