CZUB 512

Dlouhé zbraně .22LR


panvlacek
Příspěvky: 33

Příspěvek#31 » stř 30. říj 2019, 16:15

Pěkná sestava, ale svítilnu na dlouhé vidím prvně . . . je to k něčemu? Co se týče montáže, tak uvidím, zda něco rozumně drahého vymyslí puškař, zatím se přikláním k jednodílné montáži -třeba(https://www.hawkeoptics.com/match-mount ... edium.html)
a co kozap, plno lidí to ve forech v minulých letech kritizovali, posunuli se v kvalitě nebo je to furt totéž?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » stř 30. říj 2019, 18:14

Jojo baterka na laufu je vhodná přesně k tomu aby zhoršila přesnost :) Jinak dobře udělaná montáž z dobrýho materiálu, utažená hezky momentakem se šrouby zajištěnými Loctitem opravdu cestovat nemůže. Pokud ano je špatně něco z jmenovaného.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#33 » čtv 31. říj 2019, 22:15

Není to baterka, ale laser. Na honění plechovek od boku po poli obrazně řečeno, super. Co je pro mě fajn, že ten zelený bod vidím i přes den. Prostě je to na blbnutí, sundat se dá vždycky. Nedokážu posoudit, jak moc může tohle ovlivnit přesnost, ale terč je na stránce 2. Stříleno na 50m. Ono upřímně...na jakou vzdálenost chcete semiautomat honit? Mám se slušným výsledkem (průměr 60mm) vyzkoušeno 100m s CCI standart 1070f/40gr. Střílet dál...jako jo, šlo by. Nějaké rychlejší střelivo co jsem zkoušel, konkrétně Federal 1200f/40gr.... ale to je tak opravdu trefit plechovku od piva...někam.

PS: montáž byla utažena momenťákem, šrouby zakápnutý lepidlem...a stejně cestovala. Až červík z vrchu tohle vyřešil....přišlo mi to jako zbytečnost....ale asi není.



panvlacek
Příspěvky: 33

Příspěvek#34 » pát 8. lis 2019, 20:59

k té montáži – puškař mi tvrdil, že u samonabíjecí (byť malorážky) bude cestovat každá montáž, která nebude zajištěna i čepem v tom místě vybrání na rybině. Je to z důvodu pohybu závěru po výstřelu, který u opakovaček není přítomen. Nenašel jsem žádnou jinou montáž než Kozap č. 7, která je na to dělaná a má čep na víceméně přesným místě, takže jsem objednal a uvidíme. . .



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#35 » pát 8. lis 2019, 21:49

Tak já mám červíka v ose. V klidu jsem ho dotáhl pro označení kde bude a pak povolil. Označené místo mírně vzal záhlubníkem o stejném průměru jako červík. Tím že červík má úhel špičky 90%, je záhlubník ideální díky schodnému úhlu. jedná se zahloubení cca 1 max 1,5mm, což odpovídá vyosené díře pro originál montáž, která ovšem stojí co stojí



panvlacek
Příspěvky: 33

Příspěvek#36 » ned 10. lis 2019, 11:41

klasika, dodělej si sám:-) ale díky za tip.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#37 » ned 10. lis 2019, 17:16

Tak ono to není dodělej si sám.... Ale nikdy bych neřekl, že může fest utažená lišta na .22LR cestovat. Takže jsem červík na dotažení jen neřešil, přišlo mi to zbytečné u této ráže. Lišty, nebo montáže co jsem kdy viděl (asi jich nebylo dost) měli vždy červíka v ose. Vím že na 512 je vyosené vybrání....netušil jsem, že CZUB je opět světová v tom, že má něco extra. A jejich ceny za lišty a montáže jsou trochu dost mimo. To mírné zahloubení pro červík je jen sichr. Dotáhnout ho čistě jen kontakt jsem prostě nechtěl. Ten konus je jistota.



panvlacek
Příspěvky: 33

Příspěvek#38 » ned 10. lis 2019, 19:43

záhlubník určitě není standardní nástroj pro domácí úpravy zbraně. Ale skutečně jsem nenašel montáž, která by respektovala asymetrii rybiny cz 512, kromě té kozapácké, u které se stejně doporučuje ihned vyměnit šrouby a pohlídat si, zda jsou oba kroužky v ose. Možná, že kroužky, které inzeruje czub v příslušenství na eshopu s tím také počítají /nezjišťoval jsem, neb začínají na 2.3k).



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#39 » ned 10. lis 2019, 21:00

Ale no ták. Jakápak nestandardní výbava. Samotné zvětšení otisku jistícího červíku o cca 1 -1.5mm skutečně nelze považovat za domácí úpravu zbraně, v tom smyslu, co to jinak znamená. Stejně tak se dal použít 4mm vrtáček a jeho špička. Jinak přechodová lišta z 11mm na Weaver mě stála 300,- a je to kvalitně zpracovaný standart. Nic super extra, a žádný šunt.



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#40 » pon 10. úno 2020, 17:32

Zdravím, mám CZ 512 s pevnými mířidly. Existuje nějaká weaver montáž, kam bych následně připevnil kolimátor, která by pod sebou měla prostor (průhled) a umožnila i nouzové zamíření přes pevná mířidla?



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#41 » pon 10. úno 2020, 18:08

Commando.tn bojím se, že to bude problém. 512 má 11mm rybinu. Takže redukce na weaver ano, ale bez průhledu. Jak bys to tam chtěl mít? Ani montáž se na 11mm rybinu nedělá (neviděl jsem) s průhledem.



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#42 » pon 10. úno 2020, 20:06

Proto se ptám, kdyby náhodou :)



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#43 » sob 25. dub 2020, 06:58

Pořídil jsem si puškohled Vortex Crossfire II 4-12x40 AO a netušil jsem, jaký problém bude puškohled připevnit. Ani vysoká montáž (2cm) mi neumožňuje připevnění puškohledu tak, aby se vešel nad hledí. Pokusil jsem se hledí, které je 2 šroubech, sundat a jediný výsledek je stržení drážky hlavičky jednoho šroubu a ani se nehnul. Naštestí při sundání části hledí bez jeho základny se již na vysoké montáži puškohled vejde. Koupil jsem si proto duralovou montáž ZKM452 NOR průměr 25,4mm dělená 11 mm. Ta ovšem nejde nasadit. Povolená montáž má základnu 9,18 mm a nejde nasadit ani nasunout na rybinu! Zřejmě ji budu muset vrátit. Chtěl jsem se vyhnout koupi montáže za 1400,- ale zřejmě mi nic jiného nezbývá?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti