Nové malorážky CZUB: CZ 457

Dlouhé zbraně .22LR


Sody
Příspěvky: 314

Příspěvek#256 » pát 19. bře 2021, 19:33

A nebylo by lepší koupit rovnou nějaký origo takedown, nějaký Ruger nebo tak něco?

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 295

Příspěvek#257 » pát 19. bře 2021, 19:39

To 100%, ale on chce opakovacku, jak píše....ale doporučil bych to také.



Voves
Příspěvky: 13

Příspěvek#258 » úte 23. bře 2021, 08:50

Zdravím a pozdravuji.

Pořád mi vrtá hlavou, proč (asi nejen) CZUB osazuje sestavy, kde je jasné, že bude využita optika, pažbou bez stavitelné lícnice?
Takový problém musím řešit u CZ 557, kde je ještě "lícnice", tuším že zvaná montecarlo, která dokonce znemožňuje nasazení jakékoliv přídavné lícnice, tudíž musí být rozřezána na kusy ..... K pevným miřidlům by asi pažba byla vhodná, na pušce samozřejmě ale žádná nejsou.

No a teď přemýšlím, že bych postavil dceři MaO a když vidím tu nabídku, tak je mi vyloženě smutno! Většina malorážek 457 je bez miřidel a s pažbou vhodnou k pevným miřidlům! Jakou tohle má logiku???

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 295

Příspěvek#259 » úte 23. bře 2021, 11:27

Obecně je především v USA několik výrobců pažeb nebo šasi, které již třeba i lícnici mají a zákazník si ji vymění. U nás to vyrábí třeba Aeron. Většinou to stojí, ale celkem raketu. Sám jsem to řešil pažbou Boids (uplný základ) a vyhovuje mi. Jinak dělají i sofistikovanější modely. Na tento typ střelby prostě každý použije pouze železo a pažbu nebo šasí koupí (je to dost vidět třeba na Jůtůbu). Pokud to někdo chce na lovecké účely, tak předpokládám, že si stejně koupí něco s pevnými miřidly+optiku a pažbou klasického stylu.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#260 » úte 23. bře 2021, 11:30

Uherskobrodskou :D
No samotného by mě zajímalo proč nemají v konfigurátoru jedinou stavitelnou pažbu ani pažbu se stavitelnou lícnicí: https://www.czconfigurator.com/cz/konfi ... b422f4c81e A to jak pro verzi American, tak pro Varmint!

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#261 » úte 23. bře 2021, 12:33

V konfigu sice nic moc nemají ale jak zmiňovaná LRP tak třeba AT-ONE mají nastavitelné lícnice. Mě tedy vyhovuje na LRP lícnice úplně dole a montáž na optiku mám tu nejnižší co lze, což je stejně optimum. No a co se týče after market pažeb tak v americe jich mají na výběr nepřeberné množství a některé jsou opravdu lákavé :), ty ceny jsou ale dost hrozné. Jinak AT-ONE vypadá libově, hned po LRP se mi líbí nejvíc, trochu škoda že také nemá kanelovanou hlaveň a kompík jako LRP. Pak by to snad nemělo skoro chybu.



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#262 » stř 24. bře 2021, 19:59

Už se dá koupit sada 2ks pružin do CZ457. Jedna je silnější pružina do úderníku, a druhá slabší pružina na odpor spouště. Uvádí snížení síly o 50%.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#263 » stř 24. bře 2021, 20:53

Je realisticky potřeba silnější pružina do úderníku? Nepřijde mi že by nedostačovala ale je fakt že mám teprve vystříleno pár stovek ran.



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#264 » čtv 25. bře 2021, 07:09

Není. V tomto případě bych řekl, že to může být spíše na škodu. Větší náraz=větší otřes. I když to bude asi neznatelné. U té spouště je rozdíl příjemně poznat.

Uživatelský avatar
Drapalikzn
Příspěvky: 52

Příspěvek#265 » pát 2. dub 2021, 13:21

Tak jsem Amercan prodal a koupil camo steinless ,protoze jsem si to chtel v trezoru barevne sladit s tikou t3x wideland .
A takhle to strili obic S&B subsonicama na 75m
2 nastrelny a 3 po preklikani.
8F3FB7C7-D5CA-42CF-BFCE-0EA0D18E77CC.jpeg

Pro flintu jsem byl v podnikove prodejne a o sade pruzinek na vymenu nic nevedeli, tak jsem si to teda naklikal na netu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Drapalikzn dne pát 2. dub 2021, 13:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Drapalikzn
Příspěvky: 52

Příspěvek#266 » pát 2. dub 2021, 13:25

Jeste jsem zapomel napsat, ze jsem chtel nechat osadit malorazku rovnou z vyroby kanelovanou hlavni.
Po telefonatu do fabriky, jsem se po dotazu proc nemaji v konfiguratoru tuto moznost dozvedel, ze si mam koupit tuto hlaven jako drunou.
Coz mi pripada jako velice nestastny pristup k zakaznikovi.



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#267 » sob 3. dub 2021, 14:16

Máš je krásné. Na sbčka hooodně hezké nástřel!!!

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#268 » sob 3. dub 2021, 16:44

Mě obyčejné cluby lítají v podstatě stejně jako SK Standard. Mají stejnou úsťovou rychlost a zatím nejlepší soustřel mám paradoxně právě s clubama. Chci ale vyzkoušet ještě SK Match, ty mají být perfektní i na delší vzdálenosti.

Uživatelský avatar
Drapalikzn
Příspěvky: 52

Příspěvek#269 » sob 3. dub 2021, 17:08

.



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#270 » ned 4. dub 2021, 10:05

028.jpg
Původní a nová pružina.Délka 10mm, venkovní průměr 3,6mm, průměr drátu 0,5mm.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti