Nové malorážky CZUB: CZ 457

Dlouhé zbraně .22LR


Pavel.77
Příspěvky: 14

Příspěvek#436 » čtv 12. říj 2023, 18:57

Zdravím, mohl bych Vás zkušené požádat o radu?
Rozhoduji se, jakou délku hlavně u 457 vybrat - 16 nebo 22 palců?
Střílet se bude na střelnici, a většinou to bude používat 11letý kluk...
Jinak mám vybranou Synthetic + varmint, a na to optiku (tu ještě řeším :-))
Díky moc

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 67

Příspěvek#437 » čtv 12. říj 2023, 19:34

S přihlédnutím na to, že s tím bude střílet mladej, bych určitě zvážil 16" verzi. Přišlo mi to super mobilní, navíc když přidáš tlumič, tak je to furt rozumě dlouhý. Zkus najít, jestli to někde u vás v okolí nemají v krámě/střelnici.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#438 » čtv 12. říj 2023, 19:46

Cim delsi tim lepsi pro lov pokud to pri konci sveta budes mit doma a vyrazet s tim ven. Naopak, horsi pro mobilitu. Univerzalni veci neexistuji. Ale kdyz jen jednu, tak kratsi. Vetsinou si muzes pomoct ze ke koristi se priblizis vice.



cox
Příspěvky: 19

Příspěvek#439 » čtv 12. říj 2023, 20:07

Tak varmintová hlaveň se nedělá v délce 22 palců, dělá se 16" a 20" a jelikož ji bude používat 11 letý kluk, tak pravděpodobně na střelnici a ne pro myslivost. I když pár lidí střílí s 16" hlavní, drtivá většina má 20". A je zajímavé, jak to střílí každému jinak. Mě použití kompenzátoru neskutečně pomohlo, někdo mu nemůže přijít na chuť. A teď babo raď. Ale volil bych 20" hlaveň a pak zkoušel.



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#440 » pát 13. říj 2023, 06:51

Kompletni shoreni prachu a maximalni rychlosti dosahne uz 16” hlaven, delsi maji smysl pro otevrena miridla.
Pokud kompenzátor změnil soustřel, tak bych si osobně tipnul, že spíš šťastnou náhodou změnil kmitání hlavně které prospělo přesnosti.



cox
Příspěvky: 19

Příspěvek#441 » pát 13. říj 2023, 09:15

Redsnake píše:Kompletni shoreni prachu a maximalni rychlosti dosahne uz 16” hlaven, delsi maji smysl pro otevrena miridla.
Pokud kompenzátor změnil soustřel, tak bych si osobně tipnul, že spíš šťastnou náhodou změnil kmitání hlavně které prospělo přesnosti.


V tom případě jsem za podobné šťastné náhody velmi rád.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#442 » pát 13. říj 2023, 09:50

Redsnake píše:Kompletni shoreni prachu a maximalni rychlosti dosahne uz 16” hlaven, delsi maji smysl pro otevrena miridla.
Pokud kompenzátor změnil soustřel, tak bych si osobně tipnul, že spíš šťastnou náhodou změnil kmitání hlavně které prospělo přesnosti.


On ten kompik muze fungovat take trochu jako moderator na usti a upravit prechodovou balistiku

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#443 » pát 13. říj 2023, 09:52

Pavel.77 píše:Zdravím, mohl bych Vás zkušené požádat o radu?
Rozhoduji se, jakou délku hlavně u 457 vybrat - 16 nebo 22 palců?
Střílet se bude na střelnici, a většinou to bude používat 11letý kluk...
Jinak mám vybranou Synthetic + varmint, a na to optiku (tu ještě řeším :-))
Díky moc


Vyber si Synthetic, Varmint s MATCH komorou. Do budoucna budes mit idealni zaklad pro stavbu jakekoliv soutezni malorazky. Bude jen stacit, kdyz ji das "nazrat" dobreho streliva.
Objednej si ji u sveho obchodnika, nebo si ji nakonfiguruj na strankach Zbrojovky.



kolemjdoucí
Příspěvky: 821

Příspěvek#444 » pát 13. říj 2023, 17:11

Pavel.77 píše:Rozhoduji se, jakou délku hlavně u 457 vybrat - 16 nebo 22 palců?


Vyber si dlouhou hlaveň. Jednu dobu se v ISSF zkoušelo experimentovat s kratšími hlavněmi, ale nakonec všichni skončili zpět u dlouhých.



hunter240
Příspěvky: 233

Příspěvek#445 » ned 15. říj 2023, 16:15

Já mám 16" s komorou match a v klidu bych si ji koupil znovu.Za mě to vypadá pěkně (to je dost subjektivní názor) a s tlumičem to alespoň netrčí až bůhvíkam

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#446 » ned 15. říj 2023, 17:00

Z pohledu ustovky a vyhoreni prachu 16” staci, ale kvuli vyvazeni a stabilite je lepsi zase delsi



Excal
Příspěvky: 1

Příspěvek#447 » úte 31. říj 2023, 20:02

Mel bych take jeden dotaz k malorazce CZ 457.. Jsem celkem novacek a toto by byla moje prvni malorazka.. Ohledne vetsiny veci (Pazba, Hlaven)vim co chci ale nejsem si jist ohledne optiky.. jestli vybrat nekterou ktera je v konfiguratoru (aktualne 2 moznosti... Puškohled Vortex Diamondback Tactical 4-12x40 nebo Vortex Crossfire II 4-12x40 AO Dead-Hold BDC MOA) nebo koupit bez a optiku koupit jinde..
Jde mi hlavne o funn strelbu na 50 - 100 m a nechci dat za optiku vice nez za celou zbran :)
Budu rad za nazor pokud mate nejake srovnani.
Dekuji

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#448 » úte 31. říj 2023, 20:25

Vezmi Diamondback Tactical tusim 5-25 a mas vyreseno rekneme bez kompromisu

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 78

Příspěvek#449 » úte 31. říj 2023, 20:52

Já jsem původně chtěl k malorážce Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP Mrad za cca 12000,-
je osvědčené a u tebe určitě službu udělá parádní.
Pak jsem měl v hlavě Vortex Venom 5-25 a když jsem u známého zkusil Vector Continental 6-30x56, tak jsem se kousnul, přišetřil jsem a jsem nadmíru spokojen!
Myslím, že když se taky trošku "kousneš", tak by ti ten výše uvedený osvědčený Vortex Tactical 6-24x udělal, na uváděné vzdálenosti, lepší službu než ty skla se zvětšením 12x ;)



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#450 » stř 1. lis 2023, 19:57

Excal: Urcite si prisetri, nechci rikat, ze ty optiky co uvadis jsou uplne spatne. Ale s malorajdou je nejvetsi sranda, kdyz mas zvetseni alespon 20x a vic. Pochopitelne se bavim, o kvalitni optice, kde bude obraz krasne cisty a klikani presne.

Urcite bych se vyhnul, nejakym levnym mrdkam, ktere maji priserny obraz a po 3 minutach ti bude silhat oko ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti