Nové malorážky CZUB: CZ 457

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#46 » pon 1. dub 2019, 13:40

Kromě několika firem s ruční výrobou jsou nástřeláky jen výplodem fantazie. Soustřel u malorážky je o hledání střeliva. Když se chceš vejít do zálepky tak musíš zkoušet.



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#47 » pon 1. dub 2019, 15:57

Stříleno to bylo s flintou opřenou o spodné rám okénka na střelnici. Náboje si myslím nejsou taky špatné. To špatné je střelec, jeho ruce a dýchání. Z žádné střelné zbraně jsem nestřílel desítky let. Na podzim jsem si koupil vzduchovku...a udělal jsem si zbroják. Takže to co je vidět na obrázcích, je stav z druhé střelby z pušky s větší ráží než vzduchovka. Vzhledem k mému věku se nástřlel nezmění asi ani za desetiletí....ale flinta za to opravdu nemůže.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#48 » pon 1. dub 2019, 16:27

Ono je zbytečné sem dávat jakýkoliv nástřel, než jedna maličká dírka uprostřed 10tky. Okamžitě Ti někdo napíše, že on střílí daleko lépe a že máš tu pušku zahodit ....

Střílej si pro radost a když tak si dojdi někam normálně zazávodit, ale tam kde se střílí klasicky. Tam je to fakt o tom zastřílet si v kolektivu podobných lidí ...



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#49 » pon 1. dub 2019, 17:29

add kolombo....přesně pro tu radost jsem si ji koupil. Ony ty naše malorážky jsou od začátku výroby všechny dobré, bez rozdílu roku výroby. Nehoruju pro uložení flinty do maximálně stabilizované polohy a jen přebíjet a mačkat spoušť. To není střelba ale pouhé ovládání zbraně. Proto jsem si nevybral ani těžkou hlaveň. Střelit si přes mířidla má taky svůj půvab. A s puškou volně v ruce. Snad mé výkony nikoho od koupě neodradí. :-)



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#50 » pon 1. dub 2019, 17:43

Tak sem dám nástřelový list.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#51 » úte 2. dub 2019, 10:12

jasně, každý nemusí chtít závodit, je to o radosti.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#52 » úte 2. dub 2019, 15:34

Kup od různých výrobců po krabičce a testuj...Ale jako první bych vyzkoušel Eley club (hnědá krabička) a Lapua SK ...Tyhle náboje jsou ještě za snesitelnou cenu cca 2,70 až 3,20kč a bývají hodně přesné. Před testem ani při testu je dobré nečistit hlaveň, protože jinak ty výsledky budou nekonzistentní. Taky záleží na stoupání a počtu drážek. Například HV střelivo bývá méňe přesné ale u mé už bývalé Savage Mark 2 TRR létala většina HV jednou dírou a ze ZKM 456 to bylo obráceně.....Eley club jednou dírou a HV ,,rozsyp,, .



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#53 » úte 2. dub 2019, 18:12

To neznalek: nebuď smutný, jenom o něco málo lépe jsem dnes nastřílel z CZ455 s bipodem vsedě na kryté střelnici na 25 metrů. Něco bude střelivem S&B Standard, něco posedem na kancelářské židli a hodně rukama. Jinak se obávám, že moc velký rozdíl mezi CZ455 a 457 nebude.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#54 » úte 2. dub 2019, 18:33

Další věc, počítám, že neznalek ještě nenastavoval spoušť, takže to má z fabriky s velkým odporem.



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#55 » stř 3. dub 2019, 10:27

Spoušť jsem ještě nenastavoval. Ale už vím jaké klíče k tomu jsou potřebné. Mezi těma malorážkama opravdu není rozdíl. Hlavně jsou vyráběny na stejných strojích a stejným způsobem a uchyceny v pažbě jsou taky stejně. Aby udělali něco nového tak odlehčili úderník. Ale tím neříkám, že se zlepší mé ruce. :-)



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#56 » stř 3. dub 2019, 11:35

to je na ty dva dlouhý torx šrouby zespoda, nebo tam je ještě něco navíc?



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#57 » stř 3. dub 2019, 17:45

Ty jsou na demontáž železa. Na seřízení spouště je potřeba maticový klíč 7mm a imbus klíč asi 2mm. Nemám teď po ruce posuvku.



Kocour46
Příspěvky: 5

Příspěvek#58 » úte 9. dub 2019, 07:10

Zdravím, nemátě někdo info, jestli bude v této řadě malorážek nějaký model v levorukém provedení?? Díky.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#59 » úte 9. dub 2019, 07:30

Kocour 46

Zkusil jsi pravoruký systém coby levák? Proč se ptám. Jsem pravák, střílející z levého ramene jako levák. Ale ovládání chci vždy vpravo a to z důvodu střelby a přebití.
Nemusím sundavat ruku co střílí z pažby, když chci přebít. Stejně tak můžu přiměřeně držet cíl v zaměřovači. Zkus si to.

Martin



Kocour46
Příspěvky: 5

Příspěvek#60 » úte 9. dub 2019, 12:32

to Mat: To jsem ještě nezkoušel, díky za tip, zkusím si vypujčit někde na střelnici. Jen střelba bez opory bude asi výrazně horší ne?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů