Dlouhá malorážka hammerli

Dlouhé zbraně .22LR


Mazac75
Příspěvky: 7

Příspěvek#1 » ned 3. bře 2019, 13:53

Zdravím všechny střelce :) mám dotaz ohledně dlouhé malorážky Hammerli tac R1 zde přikládám web - https://www.armed.cz/samonabijeci-malor ... 20-naboju/
Máte s tím někdo zkušenosti? Zbran bych používal na hobby strelbu. Jde mi o kvalitu zbraně a materiálu, většinou materiál hlavně u těchto malorážek není nic moc. Díky za případné odpovědi.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#2 » ned 19. kvě 2019, 10:36

Ahoj,

na předváděčce jsem z toho střílel, byl tam kolimátor, při první sérii (5 ran) jsem střílel v sedě na 25 metrů, zbraň mi příšla moc lehká a hýbala se, tak jsem si ji opřel a 5 ran se vešlo do obdelníku 2 x3 cm.
(výška x šířka)

Kolik tisíc ran to vydrží fakt netuším.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#3 » ned 19. kvě 2019, 11:45

Zvážil bych osvědčenou SW MP 15-22, ta je spolehlivá a žere všechno, na co přijde.



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#4 » ned 19. kvě 2019, 13:08

Souhlasim s vyse uvedenym. Nevidim specialni duvod v teto oblasti experimentovat a nevzit osvedcenou zbran...o Hammerli jsem taky uvazoval, ale nenasel jsem zdaleka tolik zkusenosti jako o SW a ani nikoho, kdo by ji mel k vyzkouseni. Takze mam objednanou SW

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#5 » úte 21. kvě 2019, 10:54

Ahoj,
já osobně bych se vyhl plasťovým a slitinovým puškám,
jde taky o dostupnost dílů,
z českých je samonabíjecí jedině 512
na předváděčkách jsem zkoušel ruger 10/22 s těžkou hlavní či Marlin 70 PSS
a ISSC MK22



Martin...
Příspěvky: 13

Příspěvek#6 » čtv 26. zář 2019, 07:07

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jak jsi dopadl s nákupem samonabíjecí malorážky HÄMMERLI TAC R1 INT 22LR HV.
Taky nějakou vyhlížím, ale stále nevím jakou. Prošel jsem jich spoustu a všude je něco, co mi úplně nesedí. Je to těžké :-)
Našel jsem hezký kousek, ale ten se k nám nedováží (Tippmann arms m4-22 pro). Má vše, co si představuji (kov, veškeré ovládací prvky jsou funkční, ne jak na jiných replikách AR-15), takže je to škoda.
Hammerli vypadá slušně, ale odrazuje mě hlaveň, která vypadá jak ze špuntovky (takovou nemám ani na vzduchovce) a taky její rozborka, která mi přijde zbytečně složitá.
SW MP 15-22 je pěkná, jistě funkční, ale radši bych držel v rukou "kov". Dále pak je tu nový model HK416 22 LR, ta je také moc pěkná, z kovu, ale po bližším zkoumání videí to vypadá, že má obdobnou hlaveň jako právě Hammerli a taky se asi nedá sehnat.
Asi se v tom moc šťourám a není to úplně potřeba, ale dřív něž něco koupím, tak prostě vybírám.

Pokud máte jakékoli poznatky, budu rád za odpověď.

Děkuji.



Mazac75
Příspěvky: 7

Příspěvek#7 » čtv 26. zář 2019, 15:02

Ahoj děkuji za odpovědi a znáte jiný zbraňe co se,týče poměr cena x výkon vím že jich je dost ale jaký by ste třeba doporučili mluvím o samonabijecích. Díky za případné odpovědi.

Martin...
Jiné poznatky ohledně této zbraně nemám, ale stále o ní přemýšlím.

Uživatelský avatar
Scathach
Příspěvky: 38

Příspěvek#8 » čtv 26. zář 2019, 19:34

Ahoj, jednu máme nově doma, má nastříleno asi 500 nábojů. Problém zatím žádný, není vůbec vybíravá na střelivo. Baští i standardy, ale střílíme s HV (magtech nebo SB).



Mazac75
Příspěvky: 7

Příspěvek#9 » čtv 26. zář 2019, 20:10

Scathach píše:Ahoj, jednu máme nově doma, má nastříleno asi 500 nábojů. Problém zatím žádný, není vůbec vybíravá na střelivo. Baští i standardy, ale střílíme s HV (magtech nebo SB).




Ahoj jo díky a ohledně materiálu zbraně ? Šlape to ?
A nemůžeš prosím poslat nejak foto ? Díky.



petero
Příspěvky: 43

Příspěvek#10 » pát 25. říj 2019, 12:36

Ahoj, má jí synátor a na takový sranda střílení výborná věc. Má za sebou okolo 2 000 ran a nejsem si vědom nějaké závady. Nicméně: Páčka záchytu závěru je nefunkční atrapa, pokud chcete nechat závěr v zadní poloze tak jedině přes prázdný zásobník nebo prstem v zásobníkové šachtě. Stejně tak nefunkční je i dorážeč závěru. Jedná se imitaci vojenské zbraně a tomu odpovídá i spoušť. Je fakt dost tvrdá a po cca 300 ranách intenzivní střelby téměř necítíte ukazovák. Další věc je čištění. Při rozborce doporučované výrobcem nejde vyndat závěr, pouze nechat na záchytu, a při malorážkových rozměrech se všude dostat je celkem voser. Ale zbraň je to pěkná, vypadá dostatečně akčně a zle, ve srovnání s mojí SW MP 15 je pocitově podstatně těžší a robusnější. Zítra jí bereme ven na 50 m s optikou, tak uvidíme jak udrží soustřel. Zkusím sem dát nějaku fotku.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#11 » sob 26. říj 2019, 12:15

Se divím, že takovou hračku (sračku) na sranda střílení si někdo koupí za 15.000,- Kč. Ale proti gustu ...



Martin...
Příspěvky: 13

Příspěvek#12 » stř 30. říj 2019, 16:48

Ahoj,
já se právě s tímto vším, co jsi napsal k Hammerli, nemůžu nějak popasovat, a proto čekám (nevím na co :-D ) a koukám po taktických malorážkách dále. Nějak zkusím rozeslat maily na různé obchody zbraní a domluvit jim, aby se někdo z dodavatelů koukl právě po zbraních výrobce Tippmann :-). Tyhle mi totiž přijdou ze všech verzí AR15, co jsem našel, asi "nejpromakanější"...
Cestu k SW MP 15-22 jsem si zatím nenašel, i když byla ze začátku celkem lákavá.
No nic, pokud budete mít nějaké další informace, rád si přečtu a možná mě to někam nasměřuje :-).



dvdmann
Příspěvky: 19

Příspěvek#13 » ned 3. lis 2019, 20:04

Nazdar, tak jsem si ji pořídil taky. Na jeden zátah vystříleno 250ks nábojů, standarty, HV, Lapua. Naprosto bez problému zbaštila vše.Ani když vystřílíš celý zásobník v rychlém sledu, není žádný problém. Udržíš se v kruhu cca 3cm na 25m. Mám verzi s kolimátorem Holosun. Míření paráda :). Kásný jemný bod s kruhem. Machanický mířidla jsou výklopný, plastový. Dobrý je, že jsou vidět skrz kolimátor. Zbraň je celokovová, dobře se drží, délkově stavitelná pažba (plast) s gumovou patkou .Ta pažba má trochu vakl, ale nic hroznýho. Když si ji opřeš o rameno, tak se to nijak neprojevuje. Zbraň je lehká, ideální pro ženský :). Čištění zbaně je stejný jako u ARka, dá se odklopit spodní část s bicím mechanizmem, takže se zespodu dostaneš k závěru. Ten si stáhnu do zadní polohy, všechno prostříkám brzdovým čističem a a potom promažu. Hlaveň protáhnu šňurou. Pořádný čištění plánuju tak po 1000 ks nábojů. To se pak musí rozebrat trochu složitěji. Návod je na Youtube. Takže já jsem max. spokojen :). Na vyblnutí a nácvik taktiky je to vcelku ideální.



Hitachi
Příspěvky: 19

Příspěvek#14 » úte 9. čer 2020, 10:02

Nemám osobní zkušenost, ale kolega si ji koupil asi před dvěma měsíci, střílet jsme byli třikrát, takže může mít vystříleno tak 700 ran. Střílí Blazer, puška snad s jedinou závadou (špatný náboj). Měl jsem ji půjčenou, je poměrně lehká. Osobně tyto vojenské deriváty moc nemusím, ale nestřílelo se z ní špatně, spíš mi vadila volnější pažba a na můj vkus dost tvrdá spoušť.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti