KK Wehrsportgewehr / Gustloff-Werke

Dlouhé zbraně .22LR


MichalG
Příspěvky: 27

Příspěvek#1 » pon 21. zář 2020, 14:14

Dobrý den všem,
sháním na tuto malorážku řemen, vytěrák a bodák.
Řemen by měl být stejný jako na Mauser K98, případně typ na někoho kdo by vyrobil nový.
U vytěráku nevím zda ještě půjde sehnat originál, případně kde sehnat podobný.
Typ bodáku bohužel nevím, měl by tam jít přidělat typ z K98 - SG 84/98, ale nevím. Vyrábí někdo kopie tohoto bodáku?

Děkuji za případné typy a rady.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2 » pon 21. zář 2020, 23:09

Proč to sháníš v kopiích,když je dostupný originál??
Klein Kaliber-wehrsportgewehr byla určena hlavně pro výcvik HJ a proto bylo snahou ji co nejvíce přiblížit dospělé K98k. Řemen,bodlo jsou určitě shodné s K98k,ale sháněl bych předválečné provedení těchto věcí,protože kontrolní značky na těchto zbraních(většinou orlice-N) odpovídají předválce. Na aukru se občas něco vyskytne,případně německý E-gun
Výtěrák je zcela odlišný a ten na 90% originál neseženeš,takže jedině odměřit délku podle dutiny a nechat vyrobit,nebo nechat upravit dospělácký výtěrák.
Máš sčíslovaný závěr se zbytkem zbraně nebo ten čísla ani značky nemá?



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#3 » úte 22. zář 2020, 07:46

U řemenu bude spíš problém sehnat nevyschlou nerozpraskanou chudinku po těch 80 letech, ta kůže pracuje...



MichalG
Příspěvky: 27

Příspěvek#4 » úte 22. zář 2020, 19:58

Je to originál. Číslo na závěru je stejné poslední trojčíslí z čísla na hlavni. Hlaveň u komory má číslo 254229 a na závěru je poslední trojčíslí 229. Na hlavni je vedle čísla vyraženo "N" a nad ním "křídla".
Puška ležela roky za trámem ve stodole, je na ní hodně koroze, ale všechny pohyblivé části jsou funkční (závěr, pojistka, spoušť, úderník), všechno funguje jak má. Ostatní části jsou také původní, na pažbě je i vyražený znak výrobce (asi).Chtěl bych ji zrestaurovat, jako vzpomínku na dědu, který sloužil před válkou jako četník v pohraničí.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#5 » úte 22. zář 2020, 21:16

Střelec píše:U řemenu bude spíš problém sehnat nevyschlou nerozpraskanou chudinku po těch 80 letech, ta kůže pracuje...

Nevím jak originál, ale novovýroba by neměl být takový problém. Je to už asi 3 roky, co jsem řešil obdobný problém (pouze řemen) pro známého z KVH a v pohodě šel sehnat po internetu. Myslím že na Aukru byl nějaký prodejce a za několik stovek (něco kolem 500 + -) se dal v pohodě sehnat. A když ne tam, tak zadej do vyhledávače, co potřebuješ a najdeš. Já jeden našel za 450,-Kč. Kopii. Origo stojí daleko víc a bývají v různých stavech. Záleží, jak moc chceš investovat a jak moc chceš, aby se blížil dobovému originálu.



Víťas01
Příspěvky: 62

Příspěvek#6 » čtv 24. zář 2020, 07:08

Nějaké věci mýval i Řehák. Kdysi jsem tam kupoval jak originální věci tak i repliky.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#7 » čtv 24. zář 2020, 07:22

Já narážel na možný stav originálu, německé válečné věci nemám, ale když se ke mě dostane sem tam lovecká flinta s používaným koženým řemenem, tak ten je většinou ve stavu na výměnu.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#8 » čtv 24. zář 2020, 08:02

Přesunuto k "Dlouhým malorážkám".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti