Savage A22 FV-SR

Dlouhé zbraně .22LR


walken
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » úte 3. lis 2020, 16:34

Zdravím všechny.
Rád bych si koupil samonabíjecí malorážku na střílení pro zábavu. Nemám úplně ambice na ultra-přesnou střelbu s puškohledem. Rád bych lehkou, přiměřeně přesnou flintu.

Ve výběru mám:
Ruger 10/22 - odradila mě spoušť a investovat dalších 8 000 Kč do jiné se mi nechce
Marlin 60 - docela pěkná, ale nelíbí se mi ten trubicový zásobník
Savage A22 - neměl jsem v ruce, ale vypadá hezky, na US fórech chválí nastavitelnou spoušť a přesnost.

Nemáte někdo se Savage A22 nějaké zkušenosti? Nemůžu na CZ fórech nic najít.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#2 » úte 3. lis 2020, 18:21

nechci být rejpal, ale u Rugera tě odradila spoušť - a zkusil jsi ty další dvě ? pokud ne, tak porovnávat jednu dle spouště, další dle zásobníku a třetí, že vypadá hezky, no nevím nevím co z toho vyleze :o ,V této cenové kategorii to žádná hitparáda spoušťáků nebude. Spíš bych se zaměřil na rozšířenost, doplňky a tak, zde asi povede Ruger anebo a to je u samonabíječky známá achilova pata, na to co sežere. Ono mít sice krasavce a pořád řešit závady anebo to krmit střelivem za 4Kč/ks, když to máš jen tak pro zábavu, nic moc :lol: .



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#3 » úte 3. lis 2020, 18:25

Z tvého výběru bych volil 10/22. Je rozšířený, osvědčený, ledaco na něj koupíš i u nás.



walken
Příspěvky: 3

Příspěvek#4 » úte 3. lis 2020, 18:49

@tatra2
jak jsem psal - měl jsem v ruce Rugera a Marlina - na Rugerovi mě zklamal (a to dost) ten spoušťák, Marlin ho má docela Ok, ale zase se mi nelibí ten zásobník.

Jde mi hlavně o názory na tu Savage A22 - jak jsem psal tu jsem v ruce neměl.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#5 » stř 4. lis 2020, 13:28

rozumím, bohužel Savage A22 neznám. Taky jsem podobně vybíral a nakonec jsem vybral Smith&Wesson MP15-22 (je to .22LR a la AR15) a jsem spokojen. Jinak souhlasím s příspěvkem nahoře - nejrozšířenější, z těch co uvádíš ,je ten Ruger.



Redsnake
Příspěvky: 297

Příspěvek#6 » úte 29. pro 2020, 10:09

Mam ruger 10/22, v podstate uz je to takovy custoˇ build. Nicmene spoust se da pomerne jednoduse resit Volquartsen kitem z brownells a stalo to kolem litru, zadna hruza.
Konkretne toto - https://www.brownells.cz/10/22Z-DROP-IN ... -930122010

Nebe a dudy potom, muzu nechat zmacknout na suchdole v Praze pripadne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti