.22 LR HV do malorážek

Dlouhé zbraně .22LR


SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#16 » pon 25. čer 2018, 06:26

Pak jsou tedy přesné i HV, jestliže s nimi vyhrál :-D



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#17 » stř 24. říj 2018, 19:38

Poprosím zdejší znalce o vysvětlení rozdílu klasické střely oproti Hollowpoint (HP). Co jsem tak nějak pochopil, střela je lehčí, tím pádem ovlivnitelnější větrem. Naopak tolik nepadá vzdáleností. Jak je to ale s přesností díky dutince, dejme tomu v ideálních podmínkách kdy je bezvětří, neprší atd.? U strýčka Gůgla jsem nepochodil.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#18 » pát 11. říj 2019, 16:16

Zdravím. S malorážkou teprve začínám a potřeboval bych něco vysvětlit. Jaký je rozdíl mezi standardem a HV? Podle mne je to ve váze prachové náplně. Jenže SB dělá co jsem našel standardy 36grs a HV také 36grs. Koupil jsem samonabíječku s doporučeným střelivem HV. Ale pokud mají stejnou váhu prachové náplně, tak to je přece jedno, nebo se pletu? Díky za vysvětlení

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#19 » pát 11. říj 2019, 16:27

Ta uvedená hmotnost je střela, nikoli prach.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#20 » pát 11. říj 2019, 16:39

Aha, ale prachu je také víc. Musí přetáhnout závěr. A to se také někde uvádí?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#21 » pát 11. říj 2019, 18:44

Když už, tak se uvádí rychlost. Tu můžeš študovat https://www.sellier-bellot.cz/produkty/ ... m-zapalem/

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#22 » pát 11. říj 2019, 18:45

Váhu prachu nikdo neudává, Jen je to označeno HV (high velocity = vysoká rychlost) u jiného střeliva někteří výrobci udávají úsťovou rychlost střely na krabičce, jindy je to jen někde na jejich webu.
Ona totiž může být pro vyšší rychlost použita i nižší navážka prachu, ale jiného. Je totiž docela dost druhů střelného prachu.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » pát 11. říj 2019, 18:48

Sonor: Unikají Ti základní pojmy ve vnitřní balistice. HV nemusí mít nutně vyšší prachovou navážku. Stačí aby výrobce použil prach jiných vlastností. Parametry výrobce střeliva uvádí (váhu střely, rychlost střely v dané vzdálenosti od usti hlavně ve vztahu k dané délce testovací hlavně a pak energii střely) a to ti musí stačit.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#24 » pát 11. říj 2019, 19:25

Samozřejmě, že mi unikají základní pojmy. Učení z nebe nepadají, jak jsem psal, začínám. Ale abych jenom nekecal, k tomu co jsem koupil jsou doporučený HV. Řehák mi prodal SB a Winchestery. Mám vyzkoušet, které mi přetáhnou závěr. To je mezi tím střelivem takový rozdíl?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#25 » pát 11. říj 2019, 19:32

Vyzkoušej a uvidíš. Praxi ničím nenahradíš.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#26 » pát 11. říj 2019, 19:35

Někdy jo, třebas "silent" .22 fakt už nikdy nekoupím ....
A to mám opakovačku.



Citrón
Příspěvky: 30

Příspěvek#27 » pát 11. říj 2019, 20:12

Ty Winchestery by mely byt jeste o chup silnejsi nez SB HV...
A byly i vcelku presne, co si pamatuji:-)



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#28 » ned 13. říj 2019, 10:17

Včera jsem byl otestovat ty SB a Winchestery. Nabíjel jsem po 5 kusech a dražší Winchestery zklamaly na plné čáře. SB jak kdy. Dvě sady v pohodě a v další pátá nepřebila. Zbraň koupená u Řeháka v komisi. Počítal jsem, že bude vyčištěná, ale nebyla. Zatím to připisuji špíně, počítám, že kdyby to bylo municí, tak se to bude šprajcovat častěji. Může to tak být?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#29 » ned 13. říj 2019, 12:47

HV od SB s pomedenou strelou "striebornou" nabojnicou (neviem ci je poniklovana alebo chromovana) som mal rad aj pre pistole aj pre pusku. Nerobili problemy ani v mraze.
Vseobecne treba najst pre kazdu samonabijaciu malorazku strelivo co jej vyhovuje. Su zbrane co si s niektorymi nabojmu vyslovene nerozumeju. A nemusi to byt len otazka modelu, ale aj konkterneho kusu.
Ja osobne odporucam pusku precizne vycistit a zacat skusat jednotlive znacky a modely nabojov na funkcnost. Ked zistis s cim zbran spolahlivo funguje, mozes zacat riesit presnost. Aj ked u samonabijacky z dovodu konstrukcie je to limitovane.
Ja som mal Ruger 10/22 VLEH a tam napriklad zadrzky vznikali aj koli zasobnikom. Pri cievkovych 10 rnovych bez problemov, ale ked som pouzival radove 15,20,25 ranove, zadrzky boli bezne aj pri predtym spolahlivom strelive.
A to ked prekonas problemy s funkcnostou, potom len nastane veda ohladne presnosti.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#30 » ned 13. říj 2019, 13:26

Ještě jsem četl, že se vyrábí silnější než HV, vadilo by to samonabíječce nebo to je jenom pro opakovačky skrze závěr?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů