Rada jakou malorážku

Dlouhé zbraně .22LR


Argas
Příspěvky: 18

Příspěvek#1 » sob 26. led 2013, 14:38

Ahoj,

chtěl bych vás poprosit o radu. ZP sice jestě namám, ale i tak už přemýšlím, jakou malorážku si pořídit. Myslím teď dlouhou malorážku na rekreační střelbu do, dejme tomu, 50 metrů. Je to ale široký pojem, a proto bych byl rád kdybyste se se mnou podělili o vaše názory a zkušenosti.

Jsem velký fanoušek firmy Browning (kvůli jejich spolehlivosti a vzhledu, přijdou mi takový vznešený :mrgreen:, a taky od ní mám několik vyhazovacích nožů). Pušky Browning jsou krásné, bohužel však, co se týče malorážek, nemá firma moc velký výběr. A hlavně na větsině malorážek má ten svůj "systém" TBOLT , což u nich znamená přímotažný závěr (a to se mě osobně teda moc nelíbí).

Samozřejmě jako další možnost jsou tu malorážky České Zbrojovky. Ty jsou také určitě velmi spolehlivé a hlavně, oproti puškám Browning, jednoduše dostupné.

Střílel jsem také z ruské TOZky... Také pěkná střelba, avšak nevím jak jsou na tom s dostupností, cenou a hlavne spolehlivostí...

Abych to tedy shrnul, vím že neexistuje univerzální odpověď (abyste mě zase nezasypaly odpověďmi jako: "To máš jako z autem !! nikdo ti nemůže jasně říct, jaké auto je nejlepší..." ;)) ano to vím... Chtěl bych jen slyšet vaše názory, tipy, triky, rady.... prostě všechno možné ohledně výběru dlouhé malorážky pro rekreační terčovou střelbu. Díky

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#2 » sob 26. led 2013, 15:03

Takže když to tak píšeš, cheš samonabíjecí, nebo opakovací ?
osobně vlastním samonabíjecí:
http://www.alfatactical.cz/detail/18297 ... -22lr.html
Je to pouze ilustrativní, neb tu svou jsem koupil na konci roku 1999 a slouží mi dodnes.
další malorážka - tentokrát opakovačka:
http://www.strelectvi.info/cz452/recenze/zkm/zkm.htm
opět pouze ilustrativní stránky.
Samonabíjecí "čínu" jsem koupil za necelé 4 tisíce jen tak "pro střílení do plechovek" a mám ji dodnes. O prodeji jsem uvažoval jednu dobu jen proto, že jsem pro ni neměl využití - ve Zlíně mi oplotili a uzavřeli veřejnou střelnici a já neměl kde střílet. Nakonec jsem ji neprodal a jsem rád :D
Opakovací ZKM 456 jsem pořídil "jetou" za "dvojku", nasadil optiku (zatím provizorní, která byla původně na "číně") a občas si s ní zastřílím "Němčického snipera" (http://www.avzonemcice.estranky.cz/clan ... niper.html)
Jsou to malorážky víceméně pro zábavu, přičemž u té ZKM 456 je přesnost střelby na mé střílení opravdu luxusní. Avšak i "čína" je plně dostačující. "Na takovéto domácí žvýkání" jsou obě super :lol:



Argas
Příspěvky: 18

Příspěvek#3 » sob 26. led 2013, 16:04

Omlouvám se to jsem zapoměl doplnit... Chtěl bych opakovací - kvůli větší přesnosti.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#4 » sob 26. led 2013, 17:46




TripleTap
Příspěvky: 62

Příspěvek#5 » sob 26. led 2013, 18:15

Mám v planu něco podobného a (zatím) celkem jednoznačně to vidím na CZ, je za rozumnou cenu, je jich všude dost, příslušenství či ND na kazdem rohu... Myslím, ze za 15-20 tisíc je to pro rekreační střílení vic než slusne nářadí (včetně optiky a dalšího příslušenství), které bude dlouho převyšoval moje dovednosti...


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#6 » pon 28. led 2013, 09:49

Argas píše:Omlouvám se to jsem zapoměl doplnit... Chtěl bych opakovací - kvůli větší přesnosti.


Ruger 10/22T, samonabíječka přesnější než většina opakovaček, obrovský "fun faktor" , a až ti přestane stačit tak potenciál k ladění a dalšímu vývoji. Dělá se na ni mraky doplnků a příslušenství.

edit: jestli chceš opravdu jen na plinking za pár korun tak koukni do Zeleného sportu, myslím že se tam dá vybrat.



ripaxxx
Příspěvky: 48

Příspěvek#7 » čtv 13. čer 2013, 16:04

Ahoj všem, prosím o radu po čem se dívat. Snažil jsem se tu něco najít ale marně. Buď tu nic není nebo jsem slepej. A doufám v první možnost a ne kamenování :roll:

Kritéria:
Opakovací s optikou na rekreační střílení na 50m, výjimečně 100m.
Spíše plast nebo vzhledem modernější, určitě ne western
Cena tak do 5tis. (vím že je to nízká suma která nezaplatí ani optiku, ale určitě v té ceně něco bude)

Hodně prodávají Norinco, ale nevím jak funguje a jestli to má cenu. Proto prosím o rady popřípadě nabídky na mail ripax@seznam.cz .

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#8 » čtv 13. čer 2013, 16:18

zkm 456 nebo 452 s lehkou hlavní, nebude nová samozřejmě ale jsou to slušný flinty a do 5000,- bez optiky se vejdeš. Nebo zkus kouknout na Zelený Sport tam je v ojetinách celkem výběr a na plinkink rozhodně stačí.



ripaxxx
Příspěvky: 48

Příspěvek#9 » čtv 13. čer 2013, 16:22

Zelený sport je v tomto předražený, to sleduji. A jednoranou nechci. Jaký je rozdíl mezi těmi 2mi ČZ? Občas se dají najít do 5ti i s optikou

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#10 » čtv 13. čer 2013, 16:28

456 má těžkou hlaven a 452 lehkou ale za 5000 i s optikou to budou vyhozený peníze. Na ZS jsou i opakovačky a samonabíjecí a myslím že se tam dá velmi dobře vybrat. Ale každopádně je to Tvoje volba.



ripaxxx
Příspěvky: 48

Příspěvek#11 » čtv 13. čer 2013, 16:38

Na malorážku nespěchám tak právě sonduji po čem vyloženě se dívat. Ale beru to jak s autem. Radši od majitele který ji chce prodat za dobrou cenu a upřednostňuje osobní jednání než obchodníka který mu dá stejně menší peníze (tím je anonymní) a ten to prodává o 2tis. dráž. Beru třeba že v ZS se dá něco sehnat dobře, ale toto pro mě zrovna není. Od nich bych bral třeba SKS hned, ale rozhodl jsem pro malorážku



Proximus
Příspěvky: 4

Příspěvek#12 » čtv 4. črc 2013, 18:24

Ahoj, vlastním opakovačku Norinco JW 15 A - je to kopie CZ. Dokonce díly z CZ pasujou včetně závěru.
Se zbraní jsem spokojenej a dokonce za ty penízky i překonala moje očekávání - střílím z toho jakékoliv střelivo, jaké se zrovna naskytne (včetně HW). Na 50 až 100m rozhodně neurazí žádného střelce.
Mám verzi s plastovou pažbou. Jediné, co bych vytknul je kvalita zásobníku - koupil jsem 10-ti ranný pro CZ a vše naprosto v pořádku :P



ripaxxx
Příspěvky: 48

Příspěvek#13 » ned 7. črc 2013, 13:54

Díky všem kdo reagovali. Nakonec jsem dovezl ZB mod.1 (ZKM451). Norinca se už pořádně nedají sehnat a když je mají na skladě jsou drahé. Uvidíme jak poslouží tady ta bábička :lol:



CUSTOS
Příspěvky: 24

Příspěvek#14 » čtv 10. říj 2013, 19:02

Zdravím ,
dívám se po nějaké samonabíjecí malorážce určenou pro rekreační ,, zábavnou akční střelbu,,
celkem mě zaujala Ruger SR-22RSC,Sig 522,Walter colt M4 OPS, .....
podobné prostě něco taktického vzhledu :D
Zajímámě kvalita zpracování výdrže , složitost čištění atd. jednoduše všechno co souvisí provozem.
Ruger SR-22RSC vypadá celkem pěkně (pouze z obrázků)

Chtěl bych se zeptat na Vaše názory poznatky ............
Případně jestli víte o někom kdo prodává .

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » sob 12. říj 2013, 16:30

Nemůžu přesně poradit, nevlastním ani jednu z nich, dával bych si pozor na provedení hlavně. Občas to bývá slabá trubička vložená do silnější objímky, aby to mělo vzhled m-16. Dále jsem někde slyšel(nemůžu dokázat), že závěry pro ty m-16 vyrábí umarex.
Záleží co od toho člověk očekává, na občsaný zastřílení pro zábavu to určitě stačí.
dále bych zvážil třeba samonabíjecí karabinu od Anshütz například zde:
http://euroshooting.eu/index.php?id=ans ... pusky_22lr

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron