Rada jakou malorážku

Dlouhé zbraně .22LR


kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#256 » pát 26. říj 2018, 14:46

Pěkná, a koukám, že jednu má výhradní dovozce na skladu: http://www.stvarms.cz/opakovaci/11-sako-quad.html#/67-raze-22_lr/51-material_pazbeni-drevo/110-model-range
Bál bych se ale dostupnosti náhradních dílů, což v případě Anči a její rozšířenosti nebude takový problém.



Zetor57
Příspěvky: 6

Příspěvek#257 » pát 26. říj 2018, 17:21

Je hezká a zřejmě i technicky vymakaná. Ale docela cenová raketa. Mně to přijde dost za opakovací malorážku když za dospělou TIKKU v ráži .308 dáre cca 40 az 45.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#258 » pát 26. říj 2018, 17:33

A co takhle REMINGTON 552?? Když se něco vyrábí 50 let tak to asi bylo dobře vymyšleno a funguje to.
Nebo REMINGTON NYLON? seženeš ho levně a má ho rád i Miculek.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#259 » pát 26. říj 2018, 17:59

Za necelých 30 se dá sehnat ANSCHÜTZ 64MP R, což by neměla být špatná volba - těžká hlaveň, sportovní spoušť a zásobník. Jednu dobu jsem o ní uvažoval, ale zůstal jsem nakonec u jednoranky.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#260 » pát 26. říj 2018, 18:43

Nebo tohle - http://euroshooting.eu/index.php?detail=013928 - stejná cenová kategorie, jen to má krátkej lauf.
U toho saka bych viděl jako další slabinu spoušťák, co je v základu, protože nastavování mezi 1 a 2 kg na spoušti - to není zrovna terčová záležitost. Ten by se musel nahradit. Ale teď koukám, že ta anča je na tom podobně - 1,2 kg .



MaraKM
Příspěvky: 18

Příspěvek#261 » sob 27. říj 2018, 09:01

Děkuji všem za rady a postřehy, konečně fórum, kde odpoví lidi aspoň nějak k tématu ;)

Jsem amatér a chtěl bych se vyvarovat různých slepých uliček nebo prostě jen toho, abych měl v trezoru vícero +- podobných zbraní, ve kterých zahučí spousta peněz... Možná i proto bych byl relativně ochotný utratit více hned na "startu".
Rád bych ideálně "nějakou" opakovačku, která ale bude shopná sama o sobě se střelivem okolo 4-6,- Kč/ks střílet bez problému na 50 m do terče se soustřelem 0,5 MOA (tedy nějakých 15mm opsaná kružnice max). A1907 rep. se prakticky sehnat nedá a navíc bych nerad koupil něco, co je napadeno kutilem více než by bylo zdrávo. 456 Aeron mi připadá, že jsou možná i předražený, ale hlavně hodně lidí koupí novou pažku a pak "něco" prodávají jako "skoro nestřílený originál" a opět bych se bál, že naletím.

Proto když jsem byl upozorněn na Sako, tak se mi docela dost líbilo - líbí se mi i možnost koupit další hlavěň za cca 8k CZK max, třeba 22 WMR a s tím už by se mohlo i lépe střílet třeba na 100 - 150 m (i když i s .22 lr není 100m žádná hrůza). Už jsem dokonce byl v Praze si ji osahat a držela se mi velmi příjemně. Co mne u ní hodně překvapilo je, že další 10-ti ranný zásobník výjde asi na 3.000,- CZK ! Docela darda. V základu ale má velmi líbivou a zajímavou pažbu s lištama a s nastavitelnou lícnicí - takže by člověk mohl ušetřit za vylepšení místo nějaké "myslivecké" pažby.

To je zrovna případ nabídky pana Vargy - ještě nedávno nabízel stavbu A 64 MPR s bi-podem a optikou za nějakých 42k CZK, ale dle fotky mi to evokovalo právě osazení do lovecké pažby, kterou bych asi +- stejně v budoucnu měnil. Jak tu ale dával odkaz kolemjdoucí, tak předvčírem po odeslání dotazu jsem také objevil, že má změnu v e-shopu a řazení malorážek.
http://euroshooting.eu/index.php?detail=013213
Tahle je dokonce ještě asi o 3k CZK levnější a má ji skladem, takže by se dala osahat. U pana Vargy mám plán se dříve nebo později zastavit, ale zatím jsem tak neudělal a tak přesně nevím co je a není možno získat. Nicméně jak kolemjdoucí opět podotýká ohledně odporu spouště, vůbec zatím netuším kolik by bylo zdrávo, nicméně Anschütz nabízí přímo k danému modelu další dvě spouště a obě jsou výrazně citlivější (5092 a 5098, viz obrázek).

Vše výše uvedené jsou mé teoretické poznaky získané "všude možně", točím se kolem myšlenky pořídit pořádnou malorážku v zásadě celý rok 2018, protože už mne nebaví jen sušit ZP v šuplíku... Zrovna zítra bych se chtěl podívat na MaO do Holešova a opět si nemyslím, že by mělo smysl brát mou ZKM 451, ale pojedu spíše na čumendu a pokecat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



MaraKM
Příspěvky: 18

Příspěvek#262 » sob 27. říj 2018, 09:09

Drvoštěp píše:A co takhle REMINGTON 552?? Když se něco vyrábí 50 let tak to asi bylo dobře vymyšleno a funguje to.
Nebo REMINGTON NYLON? seženeš ho levně a má ho rád i Miculek.

Primárně nechci samonabíječku, ale pohledám si o ní info.
Hledám takový ekvivalent k "českému snu", prostě chci rodinný kombik na všechno... Proto opakovačka, ale aby se sní dalo na velmi slušné úrovni střílet prakticky všechno - BR, MaO, K4M, Libovolná malorážka, Mizivé cíle, Taktická malorážka, Americké siluety a kdo ví co ještě. Snad jen kolem přímo westernové střelby jsem se zatím vůbec nedíval a nezajímal. :)

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#263 » sob 27. říj 2018, 09:40

MaraKM:
Omlouvám se ale z mé strany to bylo rýpnutí a rada současně.
Asi takto: Chceš první malorajdu, prostě se chceš s touto zbraní seznámit, najít si jaké střílení Tě bude bavit.
Fakt si kup Remington Nylon 66!
Proč? No seženeš ho za "pětpeněz" a omakáš si s ní malorážkové střílení.
Kdyby Tě přestala bavit, snadno se jí zbavíš bez velké ztráty.
Ale ty se jí nezbavíš, je totiž děsně prima!
Holky a dětičky jí milujou, je lehoučká, snadno ovladatelná a když se dífka leká rány, můžeš střílet shortkama (ANO! Žere bez problémů šortky!).
Na blbnutí ve stylu deset pixel od piva na 20m je ideální.
Je od Tebe chytré, že si sháníš informace od zkušených a tak si eště pusť tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=Lq8Lk47Kkho
Jsem přesvědčen, že tenhle legrační strejda ví o zbraních víc než my všichni zde dohromady!
Jistě přijde čas, kdy budeš chtít něco jiného. Ale kde je psáno, že to bude malorážka?
AHOJ!



MaraKM
Příspěvky: 18

Příspěvek#264 » sob 27. říj 2018, 14:45

Drvoštěp: Děkuji za info/nabídku, nicméně samonabíječky opravdu nejsou mým cílem.

Pokud se rozhodnu pořídit něco "levnějšího" tak to budou staré terčovnice jako Suhl 150, MC-12, Vostok nebo starší Anchützky (ale jen s pomocí někoho kdo umí danou zbraň zkontrolovat). Pokud něco nového, opravdu jsem rozhodnutý se pohybovat spíše ve "vyšší" cenové - pořád si myslím, že i kdybych danou zbraň ve výsledku nechtěl mít v trezoru, tak ji budu schopný prodat s né až tak velkou ztrátou (stále předpokládám, že sestavu za 55k CZK bych mohl po ani ne pár tisicích výstřelů prodat min. za 40k, ale mnohem pravděpodobnější je, že bych ji již neprodal, i kdyby měla být střílena jen sporadicky - oproti 63-tí nabídce CZ 455 nebo nějaké samonabíječky za 10k když může být za 13k nová...).
Navíc to nechci uspěchat a stále se "rozhlížím", nemám potřebu hned zítra za každou cenu kupovat.

Do větší ráže se nejspíše nechystám min. do doby kdy bude dost zajímavých soutěží na malorážky.
Nutí mne k tomu dvě věci spojené s financemi/ekonomikou provozu:
a) již mám velmi finančně náročného koníčka, kde desetitisíce moc neřeší
b) vytunin vyšší ráže stojí ještě více a upřímně mi nepřipadá až takový rozdíl v laborování s .308 WIN na 200-800m než s .22 lr na 50-150m

Přesto mne malorážky od mládí baví a rád bych začal využívat ZP k tomu, k čemu jsem jej v 16-ti získal, tedy sportovní střelba (spíše se "bojím", že bych se mohl časem rozšířit do brokové střelby či pistolí).
Děkuji všem, kteří dočtou mé romány až sem :lol: :roll:



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#265 » sob 27. říj 2018, 16:09

ad spoušť: určitě by to chtělo plně stavitelnou 5098 - u disciplín, o kterých píšeš, to bude chtít spoušť "na fouknutí" a možnost posadit si ji dopředu/dozadu, nahoru/dolu, natočit či třeba úplně vyměnit jazýček dle potřeby určitě oceníš.
Problém je, že to nejlepší v malorážkách najdeš v ISSF podobě, ovšem tam jsou to výhradně jednoranové zbraně.



MaraKM
Příspěvky: 18

Příspěvek#266 » pát 23. lis 2018, 18:48

Nakonec jsem adoptoval Vostok Biatlon-6. :-)
Teď už jen ji prověřit a ověřit na střelnici, stejně jako mé (ne)dovednosti. Nicméně jsem přesvědčen, že by mi tato zbraň mohla "na chvilku" vydržet a v budoucnu se případně uvidí jestli a co pořizovat jiného.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#267 » pát 23. lis 2018, 20:10

Tybrdo, kde jsi ho sehnal? Tech se moc mezi lidma nevyskytuje a na prodej jsem tenhle ruskej kousek zatím viděl jen jednu v Praze cca 1 rok zpátky - bohužel bez zásobníku a nějakým kutilem napadenou, takže jsem do něj nakonec nešel. Hoď sem nějaký foto a bližší info, jesti je to možný.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#268 » pát 23. lis 2018, 20:48

Taky jsem o ni měl zájem, ale byla prakticky nesehnatelná.



MaraKM
Příspěvky: 18

Příspěvek#269 » sob 24. lis 2018, 10:59

Byla k mání na bazaru Hunting shopu a to v Plzni. Reagoval jsem myslím druhý den po zveřejnění inzerátu a majitel mi ji dva dny podržel poté, co již propadla první rezervace prvnímu zájemci (ten první večer jsem nad tím pořád přemýšlel a pak zjišťoval data na internetu - bohužel si dost "azbukových" stránek neuložil a budu je hledat znovu). Nakonec byla s pánem velmi fajn domluva (předtím již prodal SM-2 a ZKM456). Mám k ní originální pažbu + jednu, kterou si vyráběl předchozí majitel sám (velmi těžká pažba na přesnou střelbu; obě pažby vybaveny samo-domo bi-pody), 2x 5-ti ranný zásobník a dokonce jsou na pažbě i držáky na 2x 3 náboje na dobijení. Domluvili jsme se i na noName optice z Číny.
Za to vše jsem velmi rád zaplatil 8.200,- Kč. Zítra ji budu konečně zkoušel v Otrokovicích a jsem natěšený jako prvnička :twisted: :lol: (asi si ale budu brát jen jednu plechovku Lapua SK magazin :roll: ).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



MaraKM
Příspěvky: 18

Příspěvek#270 » sob 24. lis 2018, 11:00

Nástřely jsou od předchozího majitele.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů