Rada jakou malorážku

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 517

Příspěvek#286 » úte 6. říj 2020, 20:01

Líbí se mi Savage MARK II BTVS těžká hlaven a rád bych veděl jak to líta na stovce ? S hračkou PCP .22 a kukátkem 4x16 střílim na 50m do stejné dírky, je to až snad nuda. Občas něco uletí uplně bokem, protože zatím nemám regulátor. Střelec ryze amatérský. Půjčit malorážky moc nikde nejde, tak se obávám, abych nebyl zklamaný, když tady koukám na ty nástřely malorážek ??

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#287 » úte 6. říj 2020, 20:30

Toto je napríklad na 100m, klubová súťaž MAO, puška SM-2 s puškohľadom 6-24x50, ľah, vpredu bipod a vzadu ruka pod pažbou, 4 strelci na stanovišti, dobré počasie, slnko, mierny vietor variábl (3-4m/s), primeraný súťažný stres, terč je na papieri formát A4...
P1070726.JPG

(BTW - skončil som vtedy 10. z 18 účastníkov a na tento terč mali šiesti strelci lepší nástrel - 94 až 99)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#288 » úte 6. říj 2020, 22:35

To DesertEagle: Samozřejmě nemluvíš o větrovce v ráži .22 na 50 m s povolenými 16J. S tou by jsi trefil na 50 m prd. Na 50 m budeš z malorážky oproti větrovce zklamaný určitě. Kvalitní větrovka je na 50 m určitě přesnější, tedy větrovka s regulátorem a kvalitním střelivem a samozřejmě s výkonem vysoko nad 16 J na kterou však potřebuješ zbroják a střílet můžeš jen na střelnici. Na 100 m je i s takovouto větrovkou vše jinak. Obzvlášť ve větru, v takovém případě nastřílí lépe malorážka i na 50 m.
Pokud už teď porušuješ zákon a nedovoleně se ozbrojuješ, tak si raději nedělej zbroják. Ráže .22 na 50 m fakt nestřílí jednou dírou.
Přijeď do Olomouce na střelnici rád ti půjčím soutěžní malorážku na vyzkoušení.



checkroot
Příspěvky: 39

Příspěvek#289 » úte 6. říj 2020, 23:00

S větrovkou bez regulátoru v ráži .22 a 16J výkonu se na 50 metrů dá každou ranou pivní tácek, teda když moc nefouká (GP Shadow s hlavní LW). Tu jednu díru bych chtěl fakt vidět.
Na 20 se s tím ale dají sestřelovat poplašňáky.

Z malorážky (CZ455 Varmint) se sypačkama Lapua na tu samou vzdálenost dávám po lehkém tréninku soustřel o velikosti 16 mm záslepky.

Odesláno z mého MI 8 pomocí Tapatalk



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#290 » stř 7. říj 2020, 08:50

S tím, že větrovka musí být nad 16J nesouhlasím. Mam AS400f a s JSB diabolkou, bez větru, a s oporou, jsem na 50m na cca dvoukorune.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#291 » stř 7. říj 2020, 20:19

To nerozporuju, ráže 4,5 mm a bez větru a dvoukoruna a určitě ne pokaždé. Za těch podmínek co uvádíš tě ale malorážka v pohodě přestřílí.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 517

Příspěvek#292 » stř 7. říj 2020, 21:57

Jirik.fx píše:To DesertEagle: Samozřejmě nemluvíš o větrovce v ráži .22 na 50 m s povolenými 16J. S tou by jsi trefil na 50 m prd. Na 50 m budeš z malorážky oproti větrovce zklamaný určitě. Kvalitní větrovka je na 50 m určitě přesnější, tedy větrovka s regulátorem a kvalitním střelivem a samozřejmě s výkonem vysoko nad 16 J na kterou však potřebuješ zbroják a střílet můžeš jen na střelnici. Na 100 m je i s takovouto větrovkou vše jinak. Obzvlášť ve větru, v takovém případě nastřílí lépe malorážka i na 50 m.
Pokud už teď porušuješ zákon a nedovoleně se ozbrojuješ, tak si raději nedělej zbroják. Ráže .22 na 50 m fakt nestřílí jednou dírou.
Přijeď do Olomouce na střelnici rád ti půjčím soutěžní malorážku na vyzkoušení.


... nevíš NIC, neporušuju NIC, pouze zbytečně rejpeš na základě vlastních dedukcí. Trošku slušnosti by myslím neškodilo ...



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#293 » stř 7. říj 2020, 22:23

jirik.fx : nevedu debatu zda je na 50m lepší větrovka nebo malorážka. Jen říkám, že na to abych s větrovkou na 50m něco trefil nepotřebuji výkon vysoko nad 16J. Stačí mi 16J. Toť vše. Mám oboje, jenže s větrovkou 16J můžu střílet na zahradě a to má taky svoje kouzlo :P



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#294 » čtv 8. říj 2020, 20:18

To DesertEagle: .22 na 50 m tak tak dostřelí, určitě ne jednou dírou. Buď v tomhle kecáš, nebo tam máš víc joulů. Jiná možnost neexistuje. Jo možná se pletu a máš větrovku 16 J up na zbroják. Pak se omlouvám. Ale stejně, 50 m jednou dírou jsou pindy. Připadám si slušný dostatečně, nijak tě neurážím, nabídl jsem ti vyzkoušení vlastní pušky, pouze jsem dle mého uvedl na pravou míru tvoje tvrzení, která dle mého neodpovídají realitě.
To tatra: mám větrovek několik a myslím, že opravdu dobrých. Na 50 m s 16 J potřebuješ takřka absolutní bezvětří, a i v bezvětří to nebude dvoukoruna pokaždé, nic víc nic míň. Vyjádřil jsi se v debatě o přesnosti malorážek, proto jsem přidal srovnání. Souhlasím, střílení na zahradě je bezva



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#295 » čtv 8. říj 2020, 20:52

jirik.fx> jsi tu novej? tady to každýmu lítá jednou dírou :-)



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#296 » čtv 8. říj 2020, 21:09

Joo vlastně máš recht. Už jsem tu dlouho nebyl. Teď jsem si vzpomněl. Dřív mi to tak taky lítalo, ze všeho. Tady. Na střelnici už je to horší. Moc dík kolemjdoucí.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#297 » čtv 8. říj 2020, 22:23

Jasně bezvětří, souhlasím, vždyť jsem to nahoře psal ;) na jednu díru taky nevěřím :)



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#298 » pát 9. říj 2020, 06:57

Pokud má 5 cm, proč ne?

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 517

Příspěvek#299 » pát 9. říj 2020, 09:03

Jirik.fx píše:To DesertEagle: .22 na 50 m tak tak dostřelí, určitě ne jednou dírou. Buď v tomhle kecáš, nebo tam máš víc joulů. Jiná možnost neexistuje. Jo možná se pletu a máš větrovku 16 J up na zbroják. Pak se omlouvám. Ale stejně, 50 m jednou dírou jsou pindy. Připadám si slušný dostatečně, nijak tě neurážím, nabídl jsem ti vyzkoušení vlastní pušky, pouze jsem dle mého uvedl na pravou míru tvoje tvrzení, která dle mého neodpovídají realitě.
To tatra: mám větrovek několik a myslím, že opravdu dobrých. Na 50 m s 16 J potřebuješ takřka absolutní bezvětří, a i v bezvětří to nebude dvoukoruna pokaždé, nic víc nic míň. Vyjádřil jsi se v debatě o přesnosti malorážek, proto jsem přidal srovnání. Souhlasím, střílení na zahradě je bezva


To Jirka: omluva se přijímá :-) Chodím na střelnici s C i D, protože střílení po zahradách nepovažuju za bezpečné.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#300 » pát 9. říj 2020, 13:06

Tak ok, vyjasněno. Pokud máš tedy 40J+ na papírech (ne že by to bez papírů netrefovalo, ale nepatří to sem) a moc nefouká, tak je to vyjímka a děla to fakt jednu díru. Daystate 80J doplněný o regulátor a když fakt nefouká tak to deseti ranami udělá 1 cm díru se zubatými okraji. Nic mimo a díra ani není šišatá. Mám Anschutz, vybrané střelivo co jí fakt chutná a taková díra na 10 ran se mi ještě nikdy nepovedla. Vždy se jeden nebo dva letáky našly. a minimálně o 1/2 šířky průměru vybočily. 100 m diabolka prostě neumí, tam už je vše jinak.
Není zahrada jako zahrada :) Samozřejmě do 16 J, ale ještě raději než na zahradě tak doma, kvůli bezvětří, ale tam jen na 20 m. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů