Rada 452 nebo 455??

Dlouhé zbraně .22LR


tomas28.1
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » stř 12. bře 2014, 02:41

Kterou by jste vybrali?? Poradíte??

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#2 » stř 12. srp 2015, 11:32

IMG_3641.JPG
Mnoo já mám 455 evo, hlavně kvuli tomu, že jsem levák. Včera sem osadil optiku a teď pujdu nastrelovat. :) Tak jsem zvědav, jak se bude chovat. Už teď je jasné, že ladění bude. Pistolová rukojeť mi sedne, ale když si opřu hubu o pažbu, tak vidím spodní hranu okuláru. Osadit nižší motáž nejde, takze budu hledat neco co dám na pažbu, abych měl hlavu výš.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#3 » úte 28. bře 2017, 20:35

Montáž ti níž nejde ze stejného důvodu jako mě :-) mlátil by sis závěrem do optiky :-) Taky mám vysokou montáž.
Jinak krátká hlaveň se závitem a jiná barva.
IMG_2888.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



honzar
Příspěvky: 24

Příspěvek#4 » stř 29. bře 2017, 14:24

Ahoj,

taky řeším podobnou otázku.. Co ještě zvážit 456 Aeron?

Chlapi jakou optiku jste si dali na ty 455 Eva? Pořád nevím jak drahou (poměr cena/výkon) má cenu na takovouto flintu dávat?

Honza



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#5 » stř 29. bře 2017, 14:55

To je věčná otázka, jako jestli na sebeobranu stačí 9 luger. Někomu stačí čína za 2 klacky, jinej koupí trubku za 20 klacků a výše. Porovnat si to budeš muset u sebe.
Já první puškohled koupil přes aukro, sice jetej starší, ale osvědčený značky a dělanej v japonsku. Testování číny jsem přeskočil (nechal jsem se ponaučit u bráchy, kterej jednu čínskou hrůzu koupil). Nejlépe zkus alespoň kouknout přes nějaké sklo na střelnici, nebo v některém obchodě - většinou Ti vyjdou vstříc.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#6 » stř 29. bře 2017, 18:49

S malorajdou budeš střílet na 50-100m. Takže obstojí i levnější optika. Já mám Sidewinder od Hawke kolem 12 tis.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#7 » čtv 30. bře 2017, 14:47

Když jsme mimo jiné u té 455.... lze na tenhle model koupit "laděnej spoušťák"?
Celkem dost jsem se snažil poladit ten stávající, zlepšení výrazný, přesto....dokázal bych si představit sametovej chod....kterej tady prostě v vzhledem ke konstrukčnímu řešení prostě není možné dát. Případně řešil někdo stejnou věc?
Díky.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#8 » čtv 30. bře 2017, 14:59

K otázce zda lze, ano http://www.timneytriggers.com/shop/timn ... igger.aspx
Zůstává otázka, zda se to vyplatí. Nemohu sloužit osobní zkušeností (nemám), ale za pár let co čtu různá fóra jsem zaregistroval dost lidí s názorem, že to jsou vyhozený peníze - lepší službu udělá vyladění spouště puškařem.

Což mě vede ke kacířské myšlence - proč sakra zbrojovka nedělá flinty modulární. Proč prostě není v místě spoušťáku šachta, do které by bylo možno montovat 2-3 typy mechaniky. Od nejjednodušší a nejlevnější (social edition) až po laditelný sportovní. Věřím, že by si to kupce našlo.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#9 » čtv 30. bře 2017, 15:29

mikymoto díky.... (vůbec jsem netušil, že to dělá USA....no, asi jsem byl najivka, že by to mohla dělat přímo CZ :-) ) peníze až tak neřeším, buď to chci a pak musím respektovat cenu, nebo né. Když to vezmu z jiného ranku, tak má AR 15 s dodávaným spoušťákem byla skoro nepoužitelná...no, tak tam mám sportovní spoušť UHL za 8500,- . Výsledek, luxusní odpal, během vteřiny máš v ruce úplně jinou zbraň. Tady s tou 22 jsem nadmíru spokojen, slušná hlaveň, velmi slušná optika.....myslím, že pokud si tu zbraň chci nechat, má smysl aby byl střelec spokojen.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#10 » čtv 30. bře 2017, 19:38

Mnoo pokud bys objednával, tak se přidám a jeden kousek taky vezmu.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#11 » pát 31. bře 2017, 17:58

Objednávat budu možná česem....trochu mě překvapil montážní návod, kde se musí z pažby ještě odfrézovat zadní přepážka aby se tam spoušťák vešel....To mě poněkud odrazuje. Do téhle operace se mi upřímně nechce...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#12 » pát 31. bře 2017, 18:53

No to je právě ten fór - jak jsem psal o šachtě a možnosti výměny. CZ prostě nepočítá s nějakou možností výměny - Timney na to šel tvorbou vlastního boxu, kterej se sice chytá na stejné body jako původní spoušťák, ale je objemnější a holt je třeba i zásahu do pažby.
Holt když chceš tunit, tak musí zbytečnej materiál ven ;)
Než se do toho pustíš, tak fakt doporučuju přečít pár stránek, kde to řešili - několik lidí z výsledku (zlepšení chodu) moc nadšených nebylo.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#13 » pát 31. bře 2017, 21:13

Tohle je vždy riziko. Těžko budu shánět někoho, kdo se mnou sjede na střelnici a nechá mě zkusit tenhle spoušťák na téhle 22...
Jako není to pro mě vysloveně nutnost, já to zatím poladil pružinou a vylapováním ploch styku na spoušti. Odhadem jsem o 2/3 odporu níž.
Ale láká mě origo tuningová spoušť, snad proto, že jsem poznal ten nebetyčněj rozdíl co umí laděná UHL na AR ku.
Uvidím, ten zásah do pažby je na mě docela velká věc. Né že bych to neuměl, dělám složitější věci. Jen se nerad hrabu v kvéru až takhle moc.

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 160

Příspěvek#14 » úte 4. dub 2017, 13:37

Já teď ještě narazil na flyweight trigger, který dělá přímo CZUB. Cenově je posazený +- jako timney, ale dostupnost nula a informací taky moc není. Máte s ním někdo zkušenost? Dá se vůbec sehnat?



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#15 » úte 4. dub 2017, 22:32

Ten jsem poptával před půl rokem u výrobce.....nestál jsem jim ani za odpověď. Nicméně, kamarád prodává větrovky a měl zajímavou malou pružinu, takovou akorát na spoušť. Tak jsem jí tam dal.... fantazie. Takže za mě, vyřešeno.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti