Optika na malorážku

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 517

Příspěvek#46 » pon 14. pro 2020, 19:23

Vlákno tady jede dokola ohledně zvětšení. Spíš bych uvítal a je otázka zda to není na samostatné vlakno řešit FFP a SFP s ohledem na vzdálenost a priority střelců. Myšleno především pro malorajdy, na snipku 500+ je to celkem dané :-)



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#47 » pon 14. pro 2020, 22:05

Ono to, ale je poteba resit i zde. Co chvili sem nekdo zavita, ze resi puskohled s osnovou ve FFP. A to je u MAO fakt zbytecne, pokud se jedna o mirenku. Vlastne ono je to u mirenky doslova nevyhovujici.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 794

Příspěvek#48 » pon 14. pro 2020, 22:45

Destructor píše:A bylo by něco prověřeného levného čínského ?
Malorážkou střílím jednou za uherák a dávat na ní něco co je v její hodnotě je pro mě nesmysl.

Bral jsem první levnou čínu na alíku. Pár stovek jsem s tím už nastřílel. Na 50 metrů v pološeru celkem v pohodě.

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#49 » pát 18. pro 2020, 10:31

FFP je i kolikrát na velkou zbytecnost, pokud nechces delat taktiku a ucit se s tou osnovou, a to jde i u SFP jen jsi omezen na dany zvetsení, pripadne prepocet.
Na MOA jsem chtel optiku s cistym hezkym obrazem, tenkou osnovou idealne s prisvitem, a zvetsení do 32x aby clovek mohl i rovnou kontrolovat zasahy bez nutnosti pozorovaku.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 295

Příspěvek#50 » pát 18. pro 2020, 21:55

Čili tedy na takovou tu "mirenku" nejlepe jemný kříž v SFP a zvětšení 8-32? Je fakt, že já menší zvětšení jak 10x prakticky nepoužívám.



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#51 » pát 18. pro 2020, 21:58

Jo, na mirenku jednoznacne co nejjemnejsi osnovu a SFP. Zvetseni si musi kazdy ujasnit sam. Nekde to omezuji pravidla souteze, nekde zrak strelce.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 295

Příspěvek#52 » stř 30. pro 2020, 18:42

Co jsem studoval videa, tak většinou mají zvětšení 6-24. A také hodně v FFP, ale spíše se přidáním k té SFP. Má to logiku pro tu mirenku.



african
Příspěvky: 3

Příspěvek#53 » sob 23. led 2021, 11:12

Zdravím Vás pánová
chci si koupit puškohled na malorážku CZ455 thumbhole s varmint hlavní a rozhoduji se mezi
https://www.hawkeoptics.com/sidewinder- ... f-mil.html
a
https://vortexoptics.com/vortex-diamond ... reticle=23
Použití na střelnici na 50 m a v terénu na lov škodné tak do max. 100m. Na úvod musím podotknout že v tom nejsem moc kovaný a budu vděčný za každou dobrou radu.
Prostudal jsem tady všechny vlákna, ale přesto v tom nemám úplně jasno. Chápu, že moje představa kombinace mířenky na střelnici a lovu asi bude těžší v hledání vhodné optiky.
Co se tedy týče mnou zvolenými typy tak rozdíly mezi nimi v kvalitě snad moc velké nejsou. Vortex nemá podsvícení osnovy, což považuji pro lov jako důležitý prvek a na druhou stranu Hawke s FFP osnovou jsem zatím v ČR nenašel.
Nicméně první otazka je jestli mnou zvolené typy jsou pro můj účel vůbec vhodné?
Dále pak např. typ záměrné osnovy a její umístění v FFP nebo SFP ?
Rektifikace v MRAD?
Případně jestli v této cenové relaci tzn. 10-15 tis. máte typy na jiného výrobce.
Za vaše postřehy, komentáře či doporučení předem děkuji.
PS: přesunul jsem sem můj dotaz z vlákna optika, tak snad to nevadí.



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#54 » stř 28. dub 2021, 11:46

Tak Hawke je určitě dobrá volba, i ten Athlon co píše IzerS vypadá hodně dobře pokud je potřeba zůstat u FFP.
Pokud by nevadilo SFP tak Hawke modely 2020 jsou prý hodně povedené a mají vše potřebné.
https://www.nv-optics.cz/hawke/hawke-si ... order=DESC
Verze PRO II má takový trochu lovecký kříž, nebo mě aspoň tak připadá
verze mildot už má trochu moc překomplikovaný kříž ale na sport asi lepší
https://www.nv-optics.cz/hawke/hawke-si ... order=DESC
Kromě Athlonu by nemusel být špatný i Optisan
https://www.balistas.cz/puskohled-optis ... 6-24x50f1/
Ale já bych asi zůstal u toho nového Hawke



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#55 » sob 22. led 2022, 18:19

Předem pardon za hloupý dotaz - když koukám na puškohledy, například na stránkách Meopty, a není tam o tom žádná zmínka, ty jsou dodány bez montáže?



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#56 » sob 22. led 2022, 18:27

Maloktery vyrobce optik dodava optiku s montazi. To je specialita vetsinou levnych cinskych optik. Ja osobne jsem mel nekolik optik a ani jedna nemela v baleni montaz. Jen namatkou, levny Optisan EVX 6-24x56 F1 ji nemel, Meopta ZD 6-24x56 RD ji nemela, Burris XTR II 5-25x50 ji nemel, Delta Stryker 5-50x56 HD ji nemela, Delta Titanium 3-24x56 ED ji nemela. Co vim o znackove optice, ktera se dodava s montazi, tak IOR u nekterych modelu ji dodaval.
Naposledy upravil(a) tomas fuk dne sob 22. led 2022, 18:43, celkem upraveno 1 x.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#57 » sob 22. led 2022, 18:29

Výborně, díky za vyjasnění.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#58 » pon 24. led 2022, 09:46

Tak ono to má svou logiku - výrobce optiky netuší, na co bude jeho výrobek montován. Jediné co je u něj jisté je průměr kroužků/tubusu, výška montáže i způsob uchycení může být variabilní.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 295

Příspěvek#59 » pon 7. lis 2022, 12:56

Nevím, kam to zde mám dát, ale napadlo mě, jaké zvětšení používáte na 50 a 100m?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#60 » pon 7. lis 2022, 13:11

Mnoo to preci zalezi co chces strilet. Pokud rychlo palba na zasah a prenaseni, tak docela male. hmm tak 3-8? Pokud chces trefovat sirku, tak velke, ale zase ne tak, aby se ti to klepalo. Na BR stolici das max co jde, v ruce uz se ti 15x bude tak klepat, ze nic neuvidis :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti