Optika na malorážku

Dlouhé zbraně .22LR


hanlukas
Příspěvky: 41

Příspěvek#1 » sob 7. úno 2015, 19:06

Zdravím,
pořídil jsem malorážku ZKM 452-2E a poohlížím se po nějaké optice. Předpokládám, že budu střílet do max 100 m.
Rád bych na pušce zachoval mechanická mířidla a chtěl bych, aby v případě potřeby šla optika snadno sundat.

Předem dík za tipy



swenmasterson
Příspěvky: 4

Příspěvek#2 » sob 21. úno 2015, 17:23

Ahoj, při čekání na ZP vybírám svou první malorážku. Ze začátku bych chtěl střílet pomocí otevřených mířidel a poté namontovat optiku. Není mi však jasné zda například u malořážek ZKM (např. ZKM 452), které mají pevnou mušku s tunelem lze mušku odmontovat nebo optiku nasadit i přesto, že tunel má - nevadí to? Dále mě zajímá, zda například ZKM american, která nemá mušku s tunelem má drážky pro osazení muškou (jako např Ruger 10/22, který se zdá být slušně univerzální). Poradil by mi někdo, jak tohle funguje? Mám celkem zálusk na ZKM a preferuji opakovací malorážku před samonabíjecí. Díky za rady :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#3 » sob 21. úno 2015, 18:11

Obecně se dá říct že miřidla optice nevaděj.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#4 » sob 21. úno 2015, 18:40

jo, jsou tak blízko, že v ní nejsou vidět, ikdyž třeba trošku zasahujou, navíc moucha jde většinou bez problémů sundat (až na rusáky)
Naposledy upravil(a) marinakus dne sob 21. úno 2015, 19:04, celkem upraveno 1 x.



swenmasterson
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » sob 21. úno 2015, 18:45

Díky za opovědi. Nevíte, jestli se prodavají nějaké mušky které se dají jen nasunout na hlaveň a upevnit i bez drážek na hlavni? Radši bych koupil něco bez pevné mušky :)



swenmasterson
Příspěvky: 4

Příspěvek#6 » ned 22. úno 2015, 10:18

Dík, tak už jste mi odpověděli. Asi pořídím teda něco s muškou, kterou pak sundám, nebo budu doufat, že nebude v optice vidět. Každopádně se na začátek chci naučit střílet bez optiky.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#7 » ned 22. úno 2015, 11:44

Moucha v optice vidět není, ani u AR-15 když ji zapomenu sklopit tak jsem ji neviděl a to je nějaká moucha :)

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#8 » ned 22. úno 2015, 14:03

Tak tak, taky se mi nechtělo na malorážkovém Waltheru M4 demontovat mušku, není sklopná a když dám kolimátor s trojnásobným zvětšením, je vidět jen jako stín a to jen když se na to člověk soustředí.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » úte 7. čer 2016, 07:26

Ahoj, není to přímo k optice, ale k montáži. Co pořídit na CZ-455 Supermatch a optiku Delta Titanium 6-24? Cenová relace do 1000 Kč, ideálně tak kolem 600-. Díky.

Odesláno z mého XT1032 pomocí Tapatalk



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#10 » úte 28. bře 2017, 20:31

U těch malorážek bych doporučil dát si pozor na výšku montáže. Např. já mám Sightmark Triple Duty Tactical 4-16x44 MDD (opsal jsem to přímo jak to má prodejce) a narazil jsem na velký problém u střední a nízké montáže.... Optika má natolik masivní okulár, že jsem neodtáhl závěr...Takže jsem musel (nevadí mi to, ale střední by byla lepší) jít do vysoké montáže. Jinak jsem pákou závěru mlátil do optiky.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#11 » stř 29. bře 2017, 07:09

JJ to je pravda. Lehce jsme to už nakousli ve vlákně vedle. Na CZ455 máme taky taky vyšší montáže, kvuli páce závěru. Chce to nejdřív pořídit optiku, prilozit a podle toho az jit do vhodné montáže.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#12 » úte 24. pro 2019, 21:32

Zdravím. V pátek si jedu vybrat ruskou malorážku, ale nemá šínu na přidělání optiky. Za zlatý prase jsem nikde nenašel tu boční montáž. Poradíte kde by se dala koupit? Mohl bych si ji i udělat, mám vybavenou nástrojárnu, ale zlenivěl jsem a bez výkresu se mi nechce nic dělat. Na systém pokus omyl nemám čas. Dík.



Mazac75
Příspěvky: 7

Příspěvek#13 » úte 31. pro 2019, 13:50

Zdarec, mám prosbu ohledně optiky - puškohledu, chci ji dát na samonab. malorážku. Hammerli TAC R1. Střelba je hobby (25 - 50m výjimečně 100m.) časem uvidím jak by to šlo tak zkusit soutěž. Jde mi o to že potřebuju puškohled s minimálním přiblížením 1x až 4,5,6 a klidně víc ale podle ceny. A aby se to dalo použít na těch 25m jako kolimátor a na delší přiblížit jako puškohled.

Potřebuju poradit s
1) variabilní přiblížení - 1x - 4, 5 , 6 ? Nějaký nejvhodnější na to co jsme psal.
2) pevné nebo QD uchyceni? Nevím jestli tady QD uchyceni není kravina když by se puškohled dal použít jako kolimátor.
3) výrobce a cena cca. do 5 tisíc. Dávám přednost střední cestě cena x výkon.
Díky, za rady :) ;)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#14 » úte 31. pro 2019, 23:10

V inzeratu mam Sightmark 1-6x24 CD. Jukni zda by se ti hodil. Nejaka sleva muze byt. :)



Mazac75
Příspěvky: 7

Příspěvek#15 » úte 31. pro 2019, 23:35

Dikes za nabídku ale už jsme asi vybral navíc tohle už je docela mimo cenový rozměr. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host