Zbrojovka Brno Model 4

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#46 » sob 11. led 2020, 21:54

Základný princíp poistky malorážok ZKM je: Blokuje úderník - neblokuje úderník. Ak toto niekto nedokáže rozpoznať, nepatrí mu do ruky žiadna zbraň! :evil:



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#47 » ned 26. led 2020, 13:38

Odpověď pro BILL:
Podařilo se mi sehnat ZKM 456 ve výborném origo stavu a chtěl bych ji upravit na závody typu MAO. Jde mi konkrétně o pažbu. Vyhovovala by mi podobná, jakou mám u SUHLky.

Na hunting-shop.cz je na prodej sportovní pažba na ZKM 456 za pěkný peníz.
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/43 ... vni-pazba/

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 179

Příspěvek#48 » čtv 27. úno 2020, 23:25

To je pažba AERON, dá se říci že "originál tovární přestavba". V tomto provedení se celkem běžně vyráběly.
Mám ji na 456, je poměrně masivní a težká, uložení s plovoucí hlavní. Jediné co mi na ní nevyhovuje je relativně krátká pažba (kvůli optice). Vyřešil jsem to prodlouženou weaver lištou do 16mm rybiny

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 179

Příspěvek#49 » úte 3. bře 2020, 18:00

Máte někdo tušení, jestli 456ka pasuje do pažby pro 455?
Popř. s drobnou úpravou?
Díky za info



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#50 » stř 4. bře 2020, 19:44

Hoj, prosím vás, toto je popruh na řemen mod. 4. Dá se osicka (nebo co to je) vyrazit? Chci přidělat bipod
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#51 » stř 4. bře 2020, 20:38

Nebylo by praktičtější tohle očko vyhodit a koupit univerzální očko přímo na bipod/řemen? Alespoň budeš mít jistotu, že v tom bude bipod držet a budeš mít možnost do toho chytnout i řemen.



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#52 » čtv 5. bře 2020, 09:50

Ono by možná stačilo to očko na řemen vyndat a bipod upevnit do tě díry po očku. Ale nevim, jestli jde ta díra zkrz.
A zajímalo by mě, k čemu je ta osička / čep na obrazku. Jestli to teda vůbec je osička/čep.



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#53 » čtv 5. bře 2020, 18:05

V té malé díře je zalisovaný kolík, který způsobuje že ta velká díra není průchozí a díky tomu očko pro řemen není posuvné do stran. Nic složitého...



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#54 » pát 6. bře 2020, 07:53

JJ, myslel jsem si, že to tak nějak bude. Nakonec jsem vyndal očko na remen a nasadil bipod. Ten čudlík jsem akorát musel z každý strany cca 0,5 mm obrousit, aby na to ten bipod šel a je to v pohodě.
Ale určitě díky za info.



marpie
Příspěvky: 2

Příspěvek#55 » stř 10. úno 2021, 20:49

snackmc píše:Máte někdo tušení, jestli 456ka pasuje do pažby pro 455?
Popř. s drobnou úpravou?
Díky za info

Možná pozdě ale jde to. Mám totiž Brno 4 v pažbě Evolution z 455. Upravit se musela ale jak moc nevím. Už jsem to tak koupil a dělal to puškař.



Davidse
Příspěvky: 1

Příspěvek#56 » pon 17. dub 2023, 11:04

Máte prosím někdo návod/manuál na ZKM 456 / Zbrojovka Brno Model 4?



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#57 » pon 17. dub 2023, 11:24

K čemu potřebuješ návod? Jaká funkce na té pušce ti není jasná? Zeptej se, poradím.



spazik
Příspěvky: 1

Příspěvek#58 » stř 10. kvě 2023, 14:32

Davidse píše:Máte prosím někdo návod/manuál na ZKM 456 / Zbrojovka Brno Model 4?

Tam není moc co řešit, snad jedině když chceš vyndat závěr tak zmáčknout spoušť, to samé přes spoušť když chceš sundat úderník z natažené polohy...



drevak3
Příspěvky: 122

Příspěvek#59 » pát 1. bře 2024, 20:03

Máte někdo tip na picantiny lištu na zkm 456? Kozap nechci. Popř montáž.



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#60 » sob 2. bře 2024, 11:12

Minulý rok jsem přecházel z optiky s tubusem 1" na 30mm. Chtěl jsem i "vytunit" vzhled staré flinty a tak jsem to vzal přes picantiny lištu.
Ale docela jsem si to zkomplikoval.
Mám tedy zkušenost s Navrátil Arms provedení AL, sklon 20Moa. Lišta má perfektní opracování a sedla parádně, šla nasunout bezvadně. Její nevýhoda je že nad výhozím okénkem nemá drážky a tak nelze využít jakékoli místo pro montáž. Ale dá se to vyřešit.
Později dodám foto.
Navrátil Arms má výběr z lišt bez sklonu, se sklonem, provedení ocel a AL. Výhodou je že má nízký profil a nezvyšuje zbytečně vzdálenost hlaveň a osy oka. Odkaz: https://navratilarms.eu/product-categor ... nny-listy/

Zkusil jsem i lištu Kribor, tam mají myslím jen se sklonem, ale jistý si nejsem. Provedení ocel sklon 20Moa, výhodou je že drážky jsou po celé délce. Zpracování stále na velmi dobré úrovni, ale nasazení už bylo dost problém. Nešlo to bez úprav. Další nevýhoda je značná výška lišty. Musel jsem k optice natahovat krk jak žirafa. Samozřejmě pokud by byly použity nižší montáže než jsem měl k dispozici (pokud tedy jsou) tak by nastalo zlepšení. Nakonec lišta leží v trezoru.
Odkaz: https://www.kribor.cz/www-kribor-cz/esh ... -MOA-GEN-2
Je tam i první generace, ta vypadá nižší: https://www.kribor.cz/www-kribor-cz/esh ... -MOA-GEN-1

Pak lišty nabízí zbrojovka. S tou zkušenost nemám, chtěl jsem lištu se sklonem. Ale nebál bych se jí koupit.
Odkaz: https://jk-n.cz/weaver-listy-adaptery/2 ... elova.html

Dnes ale vím že pro moji občasnou střelbu na 50m je sklon 20Moa zbytečný. A lišta beze sklonu by mě stačila, snad bych mohl říct že by stačila i ta montáž přímo na optiku. Ale vydal jsem se touto složitější cesto. Stará optika s tubusem 1" byla myslím na rychloupínacích Kozapech a neměl jsem s nimi žádný problém ani při občasném sundání/nandání/ posunu optiky. Jen jsem nevyladil zcela ideální vzdálenost oka k optice, protože ZKM má poměrně krátké drážky. Řešil jsem to přidáváním silnější botky na pažbu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti