Malorážky - Standardni hlaven vs tezka varmint - realne zkusenosti

Dlouhé zbraně .22LR


Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#91 » pát 17. led 2020, 13:47

Aha. A kolik lidí - rekreačních a řekněme "malosoutěžních" střelců - střílí ISSF? Tedy pro takové to domácí flusání olova a občasné soutěže je to v podstatě skoro jedno, jestli lehká či těžká hlaveň. Jen rozdíl v ceně pušky je značný.



hunter240
Příspěvky: 226

Příspěvek#92 » pát 17. led 2020, 21:01

Oldglock - použil jsem pružinku z šicího stroje



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#93 » pát 17. led 2020, 22:39

Indian píše:Aha. A kolik lidí - rekreačních a řekněme "malosoutěžních" střelců - střílí ISSF? Tedy pro takové to domácí flusání olova a občasné soutěže je to v podstatě skoro jedno, jestli lehká či těžká hlaveň. Jen rozdíl v ceně pušky je značný.


Pro takovéto "domácí žvýkání" je opravdu škoda kupovat pušku s těžkou hlavní. Ale pokud si chci alespoň párkrát za rok zajít například na závody v malé adstřelovačce a nechci tam být jen za exota do počtu a pro srandu, tak si tam určitě pušku s lehkou hlavní nevezmu. Tam jde o každý milimetr na terči. A to ještě musím počítat s tím, že přední místa obvykle obsadí závodníci s puškami renomovaných značek za padesát tisíc Kč, s optikou za dalších padesát a se značkovými náboji po 10ti kačkách.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#94 » pát 17. led 2020, 23:57

Indian> Na domácí žvýkání je to asi jedno, ale i na malé soutěže se ti sejdou těžké hlavně. Cenový rozdíl sice je značný, pokud jdeš po nových špičkových zbraních, ale dají se koupit i starší jednoranky, které za pár korun odvedou hodně dobrou práci, protože kromě těžké hlavně mívají i stavitelnou spoušť, obvykle i "na fouknutí". Malorážkové náboje hlavně nežerou, takže stará puška bez problémů konkuruje novým zbraním. Sám jsem takhle koupil starší sportovní anču a ten nástřel je ukázkový.



hunter240
Příspěvky: 226

Příspěvek#95 » sob 18. led 2020, 07:51

Ale i na střílení pro svoji radost je fajn mít zbraň co umí dělat pěkné soustřely.



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#96 » sob 18. led 2020, 08:51

Nejen "anča", která, když je štěstí, se dá někdy koupit starší za dobré peníze, ale i německá haenelka nebo ruská MC12 dokáže udělat soustřel do 8 mm, když se do ní dají dobré náboje. Tohle je například soustřel pěti ran. Zbraň MC12, kterou jsem koupil za 3000 Kč. Mířidla dioptr, bez optiky. Náboje LAPUA MASTER

MC12.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



hunter240
Příspěvky: 226

Příspěvek#97 » ned 19. led 2020, 12:41

Já jsem dříve vlastnil ZKM 456 (mod.4) a ta taky umí s kvalitním střelivem divy.A je to zbraň,která se dá sehnat v pěkném stavu do 6000 Kč

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti