Malorážky - Standardni hlaven vs tezka varmint - realne zkusenosti

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#31 » pon 19. lis 2018, 09:11

Indian píše:Takže zpět k tématu. To co ukazuje kolombo tak trošku popírá ten "fatální vliv" těžké nebo lehké hlavně na přesnost. Protože jeho nástřel vypadá hodně dobře... ........


Spíš je potřeba definovat co kdo považuje za přesnost ..... Jsou lidi kteří tohle nastřílí i prakem.

Ale vážně tenhle nástřel na 25 metrů je na plinkik fajn ale s přesností to nemá společného nic. U malorážky je potřeba brát 50 metrů protože dál už se projevují limity střeliva. A jestli flinta pravidelně dává pod 30 mm je možné se bavit o tom jestli je přesná. A můžeš věřit tomu že to žádná s lehkým laufem nedá.

Je jasný že zdaleka každý nemá ambice smazávat mouchy co mu lezou po terči a stačí honit piksly po ploše. Ale pak opravdu nemá cenu řešit přesnost protože to svede každá flinta skoro s každým střelivem.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2219

Příspěvek#32 » pon 19. lis 2018, 14:32

Až se mi podaří zajít někam, kde se dá na 50 nebo 100, tak to zkusím. Ale tam, kde střílím nejčastěji je 50 jen dopoledne, jinak se střílí jen na 25.

Ale musím nějak eliminovat vliv rozklepaných rukou, jinak ten nástřel nebude stát za nic.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#33 » pon 19. lis 2018, 14:53

kolombo : Středy terče jednou dírkou na 50m ze stoje ze střeleckého řemenu nebo střelecké bundy se střeleckým speciálem střílí opravdu jen vrcholní sportovci. My, líní, u toho potřebujeme sedět nebo ležet a být ještě ke všemu opřeni.



mrkev
Příspěvky: 69

Příspěvek#34 » pon 19. lis 2018, 16:04

sided píše:U malorážky je potřeba brát 50 metrů protože dál už se projevují limity střeliva. A jestli flinta pravidelně dává pod 30 mm je možné se bavit o tom jestli je přesná. A můžeš věřit tomu že to žádná s lehkým laufem nedá.

Nejsem si jistý, jestli jsem tomu porozuměl dobře. Jako že malorážka s lehkou hlavní nedosáhne na 50m lepší přesnosti než 2 MOA?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2219

Příspěvek#35 » pon 19. lis 2018, 18:20

Ta těžká hlaveň určitě smysl dává, ale když se podíváš na pušky větší ráže, tak tam rozhodně není takové obalení vývrtu kovem a střílí přesně taky a na daleko větší vzdálenost. A s výrazně větším namáháním materiálu hlavně.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#36 » pon 19. lis 2018, 18:38

Ale asi žádná velkorážová disciplína se nestřílí na 60 ran v jedný sadě.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#37 » pon 19. lis 2018, 18:46

Kluci, dáme terče. Já teď bohužel na střelnici makám spíš krumpáčem než čímkoliv jiným. Ale jediné skutečné srovnání je dáno nástřelem konkréní zbraní na konkrétní terč za konkrétních podminek na konkrétní vzdálenost s konkrétním nábojem. Jinak je to s prominutím o hovně.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#38 » pon 19. lis 2018, 19:14

Co chceš srovnávat? Těžké hlavně se dávaly a dávají primárně na sportovní malorážky.Myslíš že lovecká nebo ''Hobby'' malorážka může v přesnosti konkurovat sportovní pušce? Jako vážně?Btw proč myslíš že se těžké hlavně používají u závodních zbraní? Asi to nebude kvůli tomu aby pro závodníky byla puška těžší a oni museli posilovat :lol:



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#39 » pon 19. lis 2018, 20:02

A taky to můžou být marketingové bajky výrobců zbraní aby zdůvodnili zhůvěřile předražené ceny svých zbraní...



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#40 » pon 19. lis 2018, 20:12

No nevím školy nemám :D,ale já bych výrobce např. ze SRN a SSSR ze 70. a 80. let, z marketingových bajek moc nepodezříval. ;) :lol:



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#41 » pon 19. lis 2018, 21:19

A myslíte že tehdy marketing a bajky okolo neexistovaly? Holt něco přetrvává i jako "urban legend". Alespoň někdy.
A biatlonisti taky tahají těžkou hlaveň?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#42 » pon 19. lis 2018, 21:37

Šmarjá, biatlonisti snad nesoutěží v benchrestu. Těm stačí trefit 4,5 cm kruh a mají započítáno.
Nechcu snižovat ten výkon (já bych to nedal), ale o dokonalý soustřel tam fakt nejde.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#43 » pon 19. lis 2018, 22:19

No já jsem přesvědčen, že u těžké je větší pravděpodobnost konzistentních výsledků než u hlavně lehké. Může být, že nějaká konkrétní lehká hlaveň přestřílí nějakou konkrétní těžkou hlaveň, ale pravděpodobnost je nižší. U velkoráže se jedná o jistotu ne o pravděpodobnost. Takže za mě pokud jdu na závody chci mít pravděpodobnost spíše vyšší než nižší (raději bych jistotu). Stejně nám nejvíce řeknou konkrétní nastřílené terče, pokud možno min. 50 ran na jednom papíře. Ne jeden náhodně vyvedený terč. Ale to už jsem několikrát psal ve vlákně o malorážkách a také tam pár terčů pověsil.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#44 » úte 20. lis 2018, 00:09

Pánové add biatlon doporučuji si zkusit střelil na 25/50m z malojardy, když máte tepovku 160/170/180 ;) Budete dost překvapeni, že ve stoje netrefite vrata od stodoly zevnitř ! :)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#45 » úte 20. lis 2018, 09:12

A i proto nepotrebujou tezkou hlaven. Navic jezdej obvykle v zime a strelej 5-8 ran. :) Tj neni duvod, tahat tezkej leuf.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů