Bersa thunder22

Krátké zbraně .22LR


Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#1 » ned 17. říj 2010, 16:27




memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 17. říj 2010, 16:53

Měl jsem zálusk na tuhle verzi s prodlouženou hlavní:
Obrázek

Tady jsou oficiální stránky
Manuál
Bersa manual.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#3 » stř 9. říj 2013, 11:25

Střílí z toho tady někdo? Náké zkušenosti? Podle toho co jsem se dočetl by to mohla být spolehlivá pistolka zřejmě lepší než walther P22Q :?: 8-)
Našel jsem jí novou jen v alfatactical za 7 644 Kč, nevíte někdo jestli je k ní druhý zásobník?

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#4 » ned 20. říj 2013, 12:48

Kupoval jsem ji novou před lety za 9200,- a po čase prodal za polovinu ceny. Pěkná do ruky, přesná, ale nebyla spolehlivá a já ji tehdy chtěl na nošení. Jediné náboje, které mi v tom chodily bez přimazání, byly Blazery, které ovšem ve výrobě náhle změnily tvar střely :?: a najednou jsem je také musel přimazávat. Testoval jsem všechny druhy nábojů, které jsem tehdy sehnal v obchodě a nebyla krabička, kterou bych vystřílel bez zádržky. Namazané náboje po čtrnácti dnech byly nespolehlivé, olej vzlínal a tak dva až tři ze zásobníku jen pšoukly. Dnes jdou na trhu Blazery s původním provedením střely a další typy nábojů, takže jsem po ní nedávno taky koukal, když ji měly v Praze v Kentauru za cca 4500,-, ale nakonec jsem zůstal u Beretty 71, právě kvůli spolehlivosti.



Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#5 » úte 22. říj 2013, 19:16

Díky za info, Bersa už mně přešla ;) zřejmě to není úplně to co hledám. 8-)

Uživatelský avatar
tormans
Příspěvky: 56

Příspěvek#6 » sob 1. srp 2015, 11:55

Jako zbraň na rekreační střílení není špatná, třeba pro manželku je to ideální věc na trénování. Celkem pěkný soustřel (s hávéčky zvlášť), ovšem k sehnání na ni není téměř nic, pokud nebydlíte v Latinské Americe nbo ve Státech :) Teď zrovna válčím s vratnou pružinou spouště, potřebovala by vyměnit, ale sehnat jinou ani bohovi... Neznáte někdo šikovného zbrojíře, který by ji umotal nebo nemáte někdo na prodej vrak?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#7 » ned 2. srp 2015, 22:59

Dobrý puškař to dá dohromady, alespoň tu pružinu.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#8 » stř 25. kvě 2016, 08:27

Koupil jsem na inzerát jetou Bersa Thunder 22 a zatím spokojenost. Prodávající psal, že má vystřeleno do 100 ran, pistole vypadala na první pohled pěkně, ale když jsem ji doma rozebral nevím, jestli mu tam nechyběly nějaké nuly, protože styčné plochy táhla spouště a ostatních dílů byly zjevně slušně oběhané. Pistoli chyběl plech hledí, pružinka a seřizovací šroub. No ale byla velmi levná, takže nešla nekoupit. Chybějící součástky v ČR nesehnatelné, kontaktoval jsem mailem Bersa Eagle v USA, kde měli všechny součástky v e-shopu, odpověděli mi, že jsou sorry, ale díly zbraní nesmí posílat do zahraničí. Tak jsem napsal do Bersy Argentina. Za dva dny odpověděli s tím, že mi posílají kontakt na obchodní oddělení a že mi tam určitě pomůžou. Obchodní oddělení bylo velmi komunikativní, napsali, že prodávají pouze kompletní hledí za 12 USD a jestli chci, tak mi ho za 8 USD poštovného pošlou a platit můžu PayPalem. To bylo v pondělí, zaplatil jsem a v pátek jsem měl ve schránce obálku se součástkami a přiloženými reklamními samolepkami Bersa you can trust. Pistoli jsem vyčistil, promazal, namontoval hledí a hurá na střelnici. Tahle malá Bersa má všechno jako dospělá pistole a mně osobně se velmi líbí, protože je to můj jediný kus s opravdovým venkovním kohoutem. Dostal jsem k ní od prodávajícího i nějaké náboje, tak jsem je tam nacpal a davaj. První rány tragedie, pistole nepřebíjela a chovala se vůbec škaredě. Vytáhl jsem krabičku nových nejobyčejnějších SB Standard, a pistole začala chodit jak víno. Časem jsem vypozoroval, že když naložím do zásobníku všech 10, občas je problém s první ranou, kousne se. Ideální je dávat série po osmi, pak funguje velmi spolehlivě. Střílí poměrně přesně, zpětný ráz téměř žádný, náboje velmi rychle ubývají, protože opětovné zamíření po výstřelu je téměř okamžité. Moje Bersa má ještě jednu zajímavou vlastnost, asi není moc čistotná. Když přijdu na střelnici s čistou pistolí, prvních pár ran (SB Standard) zlobí. Pak se buď zahřeje nebo krapet zase.e a běhá třeba 100 ran bez problémů. Shrnutí - jsem rád, že ji mám, dobrá pistole pro blbnutí, výuku juniora a manželky. Teď, když už mám vyzkoušený kontakt v Berse, se nebojím ani problémů s díly.



Ro.bla
Příspěvky: 1

Příspěvek#9 » pon 5. pro 2016, 20:15

Dobrý den, nemá náhodou někdo náhradní zásobník na 22 lr? Děkuji email ro.bla@seznam.cz.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#10 » stř 1. bře 2017, 10:34

Tak z Bersy vystříleno cca 1000 ran (kolik vystřílel majitel přede mnou nikdo neví) a začal se objevovat problém, občas nevytáhne nábojnici. Vše čisté, vytahovač OK, akorát mi přijde, že nábojová komora je nějak divně řešená, podle mě vytahovač nemá šanci zajet pořádně pod rantl náboje, protože tam není dost místa. Když dám do komory náboj, opírá se dno v místech, kde by měl pod něj zajet vytahovač, o čelo komory a není tam žádná mezírka pro vytahovač, jako třeba u Margo, kde je vybrání, aby mohl vytahovač spolehlivě zajet pod dno nábojnice a kde se mi nikdy nestalo, že by nevytáhla. Přikládám obrázek, není to moje pistole, ale nová zbraň, u mojí bylo čelo komory víc omlácené a vybrání pro vytahovač nevedlo až k otvoru komory. Protáhl jsem vybrání pro vytahovač až do otvoru komory, takže teď po zasunutí náboje do komory je v místech pro vytahovač pod rantlem nábojnice a komorou necelý milimetr místa. Zatím nevyzkoušeno na střelnici. Co myslíte, zkurvil jsem to?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#11 » stř 1. bře 2017, 15:16

No pokud jsi zasahoval do zbraně sám a nejsi k tomu oprávněn (což vzhledem k dotazu předpokládám), tak bych tento dotaz raději ani nepublikoval. Pokud je nyní v komoře plocha, kde nemá nábojnice při zavřeném závěru oporu (vzniklo něco jako okno pod vytahovačem), tak ano s nejvyšší pravděpodobností jsi to zkurvil. V případě výstřelu bude pravděpodobně hilzna v místě okna vyboulená ven (záleží na velikosti toho okna). Nábojnice prasknout nemusí, ale dobré to nebude.

To že je vyhazovač OK jsi poznal jak? Co pružina vytahovače - není jen slabá (neudrží vytahovač na místě)? Skutečně jsi vyčerpal všechny možnosti před tím, než jsi nevratně sahal do komory?



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#12 » sob 4. bře 2017, 17:10

Tak jsem zašel za renomovaným puškařem, trochu svérázným a ten pravil, ale hovno, nezkurvil. Převzal do opravy a za pár dnů pak určil diagnózu, že celý systém a materiál vytahovače je už od výrobce špatně. Pružina vytahovače je nedostatečně dimenzovaná, vytahovač je z měkkého materiálu a špatně navržený, kohout příliš brzdí závěr při chodu vzad a vratná pružina je moc silná. Dá všechno do pořádku a pak prý se nestane, že by nevyhodila nebo nepřebila.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#13 » pát 7. zář 2018, 10:21

Dobrý den. Koupil jsem si komisní 20 let starou Bersa Thunder 22Lr za 3 500kč u nás v Kolíně. Měl jsem možnost porovnat úchop oproti Berettě 71 a Bersa se mi držela o mnoho lépe. Bersa měla vady: stará a hnutá mířidla (už jsou na místě) , mírně promáčklé vyhazovací okénko, jinak cajk vhledem ke stáří. Koupil jsem tedy a hurá na střelnici. Tam přišel první problém, ptž tahle pistole nežere všechno a nikdy ani nebude, pokud nebudete mazat. Jelikož jsem jí chtěl na letní nošení pod tričko, začal kolotoč zkoušení různých střeliv apod. Žádné však nebylo 100% Nutno ale podotknout, že ačkoli SaB Standart hilzna nešla za boha vytáhnout, tak po 600 ranách se alespoň po opakovaném natáhnutí závěru vyhodí.. což by znamenalo, že z ní nebylo dříve moc stříleno. Dobře střílí Subsoniky SaB.. tam je jedna závada na krabičku. Mě osobně mazání moc nevadí, ale pistole je vevnitř zasraná a vy také :-D navíc to moc údajně nesvědčí přesnosti střelby. Nakonec jsem to vzdal a budu jí střílet na střelnici mazanými Standartkami (cenově výhodné) a na nošení mazané SaB HV střelivo. 10ti ranný zásobník též někdy způsobí nevyhození hilzny a nebo ho musíte opravdu fakt pevně narazit, doporučuji spíše páskovat maximálně 8 nábojů.
Suma sumárum za tu cenu dobrá pistolka, kde si vyzkoušíte spouštění, míření, přesnost střelby atd. Na 15m vše do černého je realita a na 25 už dejme tomu to moc není. K pistoli lze zakoupit i střenky v USA obchodech za cca 1 500kč. Lze i dokoupit zásobník v ČR za 1 000 kč, což jsem také udělal. Pouzdro venkovní nebo vnitřní od Dasty za 300kč CZ vz. 50 velikost a sedí jako ulitá.
Když leží na stole, dost často jí lidi zaměňují za CZ 83.
Někdo může namítnout, že Beretta 71 žere všechno, ale mě se opravdu blbě držela..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#14 » pát 7. zář 2018, 12:19

@Mikesh, 3.500 za starou BT 22 je skoro hodně, ale špatná pistole to není. Ta moje střílí SaB Standard pořád takovým zvláštním způsobem, první většinou nepřebije nebo kousne v okýnku a pak už jede bez závad třeba 2-3 krabičky. Je třeba dávat správně vratnou pružinu, je na jednom konci širší a na druhém užší. Dává se tím užším napřed, aby při nasouvání na hlaveň byl cítit odpor. Pak ještě na nějakém zahraničním fóru psali, že je třeba dávat pružinu tak, aby její začátek (volný konec drátu) byl u ústí dole. To mi přijde spíš jako magie, ale dělám to. Pak mám namazanou hlaveň, aby pružina dobře klouzala a část kohoutu po které běhá závěr když letí vzad. Pokud dodržím vše výše popsané, chodí i se Standardama. Používat na nošení namazané střelivo mi přijde nevhodné, olej navzlíná dovnitř a kdybys někdy opravdu potřeboval vystřelit, může se stát, že nevystřelíš. Jinak výrobce na diskusi na svých stránkách doporučuje HVéčka
In order to optimize the reliability, we recommend to use only high or hyper velocity ammunition in your .22 LR caliber short barrel pistol (Thunder 22 Model) as well as avoid use of standard ammunition.
Recomended ammunition for Bersa Thunder 22:
CCI Stinger, CCI Mini-Mags, CCI Tactical, Remington Viper, Remington Golden Sabre


Pak je možnost si pořídit ještě jednu vratnou prižinu a zkusit ji pro Standardy pomalu zkracovat.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#15 » pát 7. zář 2018, 17:16

Škoda že jsem si tvé rady přečetl až nyní.. ptž jdu ze střelnice :-) Pružinu jsem měl nasazenou dobře, zkusím promazat dle tvých rad. Namazané střelivo na nošení vystřílím jako první když jdu na střelnici, což je tak jednou za 14 dní, co tuhle pistoli použiji a zatím byli bez závad. Jak píšeš je to magie :-D Ale stejně na ní nedám dopustit :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host