Výběr pistole v ráži .22LR

Krátké zbraně .22LR


Jeronimo
Příspěvky: 51

Příspěvek#256 » ned 17. zář 2023, 16:32

DesertEagle: Nemyslel jsem revolver Ruger. Ale Ruger Mark II.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 540

Příspěvek#257 » ned 17. zář 2023, 16:55

... jj rozumím, mám na Rugery dost spadeno, tak jsem to musel komentovat. Ty starší Marky se blbě čistí, navyš si trošku rozpočet a podívej se po čtyřce. Ale tam zase pozor na serie začinající pod číslo 5, ty střílí i přes zaaretovanou pojistku a Ruger je stahoval.



Redsnake
Příspěvky: 334

Příspěvek#258 » ned 17. zář 2023, 19:29

Mam mk2 a cisteni neni tak hrozne. Chce se to naucit trik na sborku a pak je to pohoda. Skvela, spolehliva a presna pistole.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#259 » ned 17. zář 2023, 19:35

No, ta sborka je docela problém. Chce to hodně trpělivosti. Poprvé jsem přemýšlel o tom, že tu věc po čtyřech hodinách pokusů nasypu do pytlíku, někam odnesu, aby mi to složili dohromady.
Mám MKIII a stačilo se vykašlat na český návod a přečíst si ten anglický. Tak jsou ty zaklínadla popsaný dobře.

Jo, je to dobrá pistole.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1154

Příspěvek#260 » ned 17. zář 2023, 22:52

@Ruger Mark - ta zborka / rozborka (potom co sa to clovek nauci - tiez som po prvom rozobrani a par hodinach pokusov volal zufaly obchodnika :D) uz skutocne taka strasna nie je. A starsie Mark I / II / III sa daju zohnat za tretinu / polovicu toho co stoja nove Mark IV. Akurat Mark I/II maju vypustanie zasobniku na spodku. Ak to chces aj pre mladez, bacha na modely s tazkou hlavnou, fakt je to tazke, 10-12 rocne decko moze mat problem to udrzat.

@B71 - super pistolka, ale tie mieridla rozhodne nie su sportove - pre starsie oci naprd - ale pre zaucenie zien / deti vyslovene vhodna.

EDIT: @Ruger Single Six - ked dostane .22LR strelivo co mu chuti, tak to striela velmi slusne aj napriek hlavni robenej primarne na .22 WMR. Tercovy special to nie je ale na zabavu uplne postaci.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#261 » úte 19. zář 2023, 06:04

Nemáte někdo nové aktuální zkušenosti se Smith & Wesson M&P®22? Koukal jsem, že jí vyrábí Walther v Ulmu, což nevím jestli to není zase přebalený Umarex což bych nechtěl... Je to jedna ze zbraní co mi padla do oka. Požadavek je moje blbnutí za prdlačky a výcvik dcery.



Jeronimo
Příspěvky: 51

Příspěvek#262 » pát 22. zář 2023, 05:46

Zeptám se jinak uvažuji o koupi krátké malorážky. A jak to tak čtu. Tak nevím jakou vybrat. Nejraději bych novou nebo úloženkový stav. Chci malorážku na terčovou střelbu takže chci něco s těžkou hlavní.

Nebo má smysl jít do něčeho použitého?

Např. do:

Beretty M71 Match s dlouhou hlavní

Browning Buck

Ruger Mark..


Nebo jakou vybrat protože jak čtu některé příspěvky tady tak i Ruger Mark je spíše skvělá hobby malorážka ne malorážka na terčovou střelbu. Co by měla tedy terčová malorážka splňovat?



stip
Příspěvky: 295

Příspěvek#263 » pát 22. zář 2023, 06:13

Terčová malorážka by měla splňovat pravidla disciplíny, kterou s ní chceš střílet.



stip
Příspěvky: 295

Příspěvek#264 » pát 22. zář 2023, 08:17

Né vážně, když se nad tím zamyslíš, zjistíš že výběr terčovky je snadný, nemusíř řešit poudro, pojistky, ergonomii, kapacitu zásobníku, ceny náhradních zásobníků atd. Jenom miřidla a spoušt ti musí sednout. To je celé.



kolemjdoucí
Příspěvky: 819

Příspěvek#265 » pát 22. zář 2023, 16:57

Jeronimo> Proč proboha s těžkou hlavní? Neznám situaci, kdy by byla u pistole užitečná těžká hlaveň.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#266 » pát 22. zář 2023, 17:08

U terčovek?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#267 » pát 22. zář 2023, 22:11

kolemjdoucí píše:...Neznám situaci, kdy by byla u pistole užitečná těžká hlaveň.

Třeba zrovna pro terčovou střelbu? Hmmm... A nepsal on náhodou, že chce terčovku? Hmmm.... Co se takhle nejdřív zamystet? Hmmm...

EDIT: JirkaCV mě předběhl...



kolemjdoucí
Příspěvky: 819

Příspěvek#268 » sob 23. zář 2023, 19:29

Zamyslet? Zkusil jsem to, ale nic :D . I královská disciplína libovolná pistole na 50 m se střílí z poměrně tenkých laufů.
Nevím, jakou terčovou střelbu máte na mysli. Možná by pomohla disciplína. Jaká?



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#269 » sob 23. zář 2023, 19:32

Libovolná pistole na 50 m?
Já znám jenom libovolnou malorážku (pušku).

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#270 » sob 23. zář 2023, 22:54

kolemjdoucí píše:Zamyslet? Zkusil jsem to, ale nic...

Jo, je to vidět...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: naboje a 1 host