Výběr pistole v ráži .22LR

Krátké zbraně .22LR


Jeronimo
Příspěvky: 51

Příspěvek#301 » čtv 28. zář 2023, 12:11

Ahoj máte někdo zkušenosti s Baikal IŽ-34M? vypadá zajímavě a působí na mě bytelným dojmem. Jen co se tak koukám, když se někde objeví je jen s jedním zásobníkem apod.



kolemjdoucí
Příspěvky: 821

Příspěvek#302 » čtv 28. zář 2023, 17:40

Pozor na to, 34M je na shortky (ráže .22 Short), tebe zajímá IŽ-35M, alias Walther KSP-200 (Walther je z Ruska dovážel a upravoval do použitelnýho stavu jako levnou alternativu k GSP).

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#303 » čtv 28. zář 2023, 17:57

No Walther jim právě moc dobře neudělal, mám originál Rusa a funguje bezchybně. Nechápu kde jsi přišel na to že je dával do použitelného stavu ? Nevím o zbrani Z Ruska co by byla šmejd. Rusové mají neomezené možnosti v materiálech a co jsem za ty leta poznal je to že zbraně dělají z kvalitních materialů, pokud někde vyrobí zbraň z materiálu co je jako bláto tak se to pak dobře opracovává,Walther díky svým úpravám a vylepšením zbraní dopadl jak dopadl a zrovna IŽ- 34 originál, tedy pokud jí nedostal do ruky kutil je zrovna velmi dobrá zbraň a blbě se shání. Zrovna IŽ-34 jsem měl na dílně jen jednou a to jen kůli opravě spouště kterou předchozí majitel piloval na jemnější . Jinak dobrá je i starší Margolína ale u té po hodně tisících praskal rám. Zde zase při výběru hodně záleží na co zbraň chceš, na blbnutí a terčovku je dostatečná Bereta 87 ale zas je to o tom zda koupíš novou nebo jetou, málo kdy prodá totiž někdo něco co dobře funguje . Třeba hodně prodávaná M71 má taky svoje proč se jí sbory rozhodly vyřadit a nahradit něčím lepším, u nás v ČR to byl jen bum koupit levnou pistoli na levné střílení.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#304 » čtv 28. zář 2023, 18:13

M71 sbory vyřazují, protože je to archaická malorážka, to opravdu nepatří do výbavy roku 2023. Vždyť je z roku 1958. To jakože nebude sloužit věčně jenom proto, že je to šmejd?



Jeronimo
Příspěvky: 51

Příspěvek#305 » čtv 28. zář 2023, 18:28

Jak velký problém je to že je to na 22 Short a ne na 22LR našel jsem jednu za cca. 1/3 ceny Hammerli 215 a i díky mě zaujala na takové to začátečnické blbnutí právě na těch 25m.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#306 » čtv 28. zář 2023, 18:39

LordSalix- neřekl jsem že je to šmej, ale jsou už lepší a modernější. prodávám zbraně několik let a vidím co lidi kupují, stejně tak je opravuji a vím co se nejvíc se....e a co mi lidi nosí na servis k opravě
:-)



Jeronimo
Příspěvky: 51

Příspěvek#307 » úte 3. říj 2023, 12:54

Ahoj je tu nějaký majitel malorážky Baikal IŽ 34M nebo IŽ35, který by byl ochotný a schopný posoudit přibližně stav IŽ 34M podle fotek? Protože uvažuji o pořízení IŽ 34M



Jan Kapoun
Příspěvky: 14

Příspěvek#308 » čtv 18. led 2024, 18:22

Zdravím. Chtěl bych poprosit o radu. Koukám po malorážkové pistoli, která by sloužila ke sportovní terčové střelbě na 25m. Chtěl bych se účastnit i soutěží, tak jde i o to, aby splňovala podmínky pro sportovní střelbu viz. odpor spouště atd. Cenovka je max do 25k. Walther GSP by se mi sice líbil, ale je to trochu mimo realitu :)
Z toho co jsem koukal tak Hammerli X-ESSE nebo Browning Buck Mark, případně KMR S02 s 6" hlavní. Jsou tyto pistole pro můj účel vhodné?
Všem děkuji za komentář.



skagerak
Příspěvky: 1007

Příspěvek#309 » čtv 18. led 2024, 23:29

Jakych soutezi?



Jan Kapoun
Příspěvky: 14

Příspěvek#310 » pát 19. led 2024, 08:34

skagerak píše:Jakych soutezi?

Malorážní pistole, případně libovolná



kolemjdoucí
Příspěvky: 821

Příspěvek#311 » pát 19. led 2024, 10:23

Podle zmíněného GSP počítám spíš disciplínu "sportovní pistole". Ale o tom zde už dobrou čtvrt hodinu hovoříme, Mlho!

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#312 » pát 19. led 2024, 18:09

Buck Marka mám a je to pořádný kus železa, žádné plastovo hliníkové srač.. jako RugerMark atd. KMR v 6" není pro CZ trhy v nabídce, ale přát si ho můžeš :-) Jen rozborka a čištění Bucka je krapet peklíčko. Aktuálně na Bazaru v Bearece doslova za pár korun.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1157

Příspěvek#313 » pát 19. led 2024, 18:36

Tak Ruger Mark mimo Lite a inych modelov maju ocelovy aj ram, nielen hlaven so zaverom. A s presnostou na tom rozhodne nie su zle - staci pogooglovat. Akurat na tom treba vymenit spust, pripadne podla preferencii rukovat ... ale tiez je to take LEGO co sa da tunit do aleluja. Stara IIka z bazara za polovicnu cenu novej bude tiez dobra kupa.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 203

Příspěvek#314 » pát 19. led 2024, 19:00

Jj mám standardní mark IV tactical a je to celokov



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#315 » pát 19. led 2024, 19:26

Drsňáci mají Mark III. Sborka vždycky prověří trpělivost a magické schopnosti :) Je trošku mlsná, ale střílí dobře. Prověřeno rukou profesionála.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti