Ruger Mark IV

Krátké zbraně .22LR


JirkaCV
Příspěvky: 1594

Příspěvek#31 » pát 26. dub 2024, 18:25

K čemu je na mířenku pojistka? Já slyšel, že nejlepší pojistka se nachází mezi mýma ušima.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#32 » sob 27. dub 2024, 22:31

Pokud někdo vyrobí zmetek, tak to není asi uplně správné. Věříš něčemu co tam není a zbran nemusí používat např.zkušený střelec. Ve státech Ruger hradil poštovné a dostal si předplatné časáku jako "benefit". Pokud si zmetka dotáhneš domů v cz, tak už ho nejspíš nědokážeš nikdy prodat, protože si převzal Charonovo veslo ...



naboje
Příspěvky: 6

Příspěvek#33 » ned 28. dub 2024, 20:31

Také se pochlubím se zkušeností s mou pistolí Ruger Hunter mark IV. Po zakoupení zbraně došlo k vyzkoušení. Vystřílel jsem cca 100 ran. 30 ran bez problému a pak u každého zásobníku došlo v průměru ke dvěma zádržkám. Použité střelivo bylo Remington HV a Winchester HV. Dále muška a hledí se uvolnilo tak, že to málem upadlo. Dále se vyšrouboval čep za který se zahákne hlaveň.
Zkoušel jsem i jiné střelivo, ale výsledek stejný. Zbraň šla na reklamaci do MPI CZ. Po měsíci a půl mi zbraň byla vrácena s tím, že zbraň je naprosto v pořádku a že mám používat střelivo CCI a Blazer. Prázdné krabičky mi servis poskytl. Zakoupil jsem zkušebně toto střelivo a šel testovat. Výsledek kupodivu úplně stejný. 30 ran bez problémů a pak co zásobník, to zádržka. Vždy se skřípne vytažená nábojnice v závěru.
Zbraň má v tuto chvíli za sebou 1300 ran, vyzkoušeno asi 20 druhů střeliva a problém přetrvává.
Po koumání mého problému na US webech jsem objednal přes Brownells nový vytahovač a tyčku se sadou vratných pružinek závěru. Až se firma Brownells uráčí díly poslat, hned to vyzkouším.
Spoušť u sportovní malorážky za pouhých 27 tis Kč je příšerná. Už dřive jsem vyměnil komplet bicí mechanismus za jiný, opět přes firmu Brownells. Spoušť je už příjemná a díky výměně se odstranil i US nešvar provádět ránu jistoty se zasunutým zásobníkem.
Neskutečně mě ta zbraň štve, ale furt jí dávám šanci.



JirkaCV
Příspěvky: 1594

Příspěvek#34 » ned 28. dub 2024, 20:44

Moje zkušenost s MKIII. Je to mlsná potvora. Omylem jsem si koupil patrony Rifle, nojo, to znamená puška, takže 8/10 zádržka. Na střelnici mi to vyšmelili za starý REXy, 3/10 zádržka a navíc se mi z toho čoudilo, jak z nemocnýho dýzlu. Klasika Club, 1/10 tak jsem na doporučení koupil Club HV. Ale to jsem ještě nevyzkoušel. Dám vědět.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1157

Příspěvek#35 » ned 28. dub 2024, 20:51

Tak to ma prekvapujete ... mal som v rukach len II a III a to zralo vsetko co som do toho strcil. Pominme Winchestre ktore boli tak mimo normu (privelka strela) ze som ich nemohol narvat ani do revolveru.

Ruger Mark rozhodne este planujem kupit - chystam sa dat v maji tu putovnu predvadzacku co bude MPI robit v CB, tam by mal byt tusim Target aj Lite, tak som zvedavy.



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#36 » ned 28. dub 2024, 21:08

Mam ruger mkii z druhe (?) ruky a strilim z toho vse, vcetne starych rexu co jsem koupil po korune kus. Zavady neznam, premyslim ze na tom necham riznout zavit pro tlumic, kdyz uz muzem a muzu ho sdilet s tlumicem co mam na dlouhe. Rozborka a sborka je ok, staci si nakoukat videa na youtube, je v tom trik, s pistoli je treba delat trochu kejkle aby se soucastky presypaly na spravne misto. Pak neni problem.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#37 » ned 28. dub 2024, 22:09

Ano to máš pravdu, to jsem zapomněl podotnout, mimo HV to moc jiné střelivo nežere. Nemám nastřílené tisíce, zbran se mi líbí, vedle GP100 vypadá pěkně v trezorovce, ale absolutně mě nebaví. Ruger umí dělat krásné zbraně, ale vlastní střelba je utrpení. GP100 ma plnotučný rám a na .22 vložku. Bohužel i pružiny jsou brutální, natažení nepříjemné, kohout ostrý. Tuning only pružin se ukázal jako nemožný, uderník origo je mrzák. Leží ve dlouhe frontě na přestavbu. Zvenku pěkný leštený nerez, uvnitř navoněná bida, stopy po nástrojích, ostrá hrany. Je to vyhozených 2x cca25-27 tis. Asi něco jako zmetky Coltu současné doby ...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3755

Příspěvek#38 » pon 29. dub 2024, 06:49

Já mám Mk.2 a nemám s ní jediný problém.Žere uplně všechno jen nějaký starý SBčka se trhaly v půli ale to byl problém patron. Spoušť mám vyměněnou za Voltarsquen (nebo jak se to píše) a je fajn. A co se týká tý slavný rozborky... už jsem viděl i horší zbraně :-) Kdo nemá uplně chromý ruce tak bez problémů.
Teď jsem nechal říznout závit na tlumič a místo miřidel kolimátor protože na to už nevidim.
Za mě náramě zábavná pistole a přesnější než 90%lidí potřebuje. Ale jestli někdo myslí portovní mířenku vážně tak jsou určitě vhodnější zbraně.



JirkaCV
Příspěvky: 1594

Příspěvek#39 » pon 29. dub 2024, 07:01

Správný postup na sborku MKIII je v originálním anglickém návodě od výrobce.
V českém překladu zřejmě zmotali dohromady dvě varianty a návod nefunguje.



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#40 » pon 29. dub 2024, 14:44

@sided mohl bys nahodit jak máš přidělaný kolimátor?



Vladimir9
Příspěvky: 28

Příspěvek#41 » stř 1. kvě 2024, 19:45

Z mého Rugeru Mark IV. vylítalo zatím ca 5000 kousků. Po hledání správné munice jsem se ustálil na CCI standart. Zádržky žádné. Vše vyletí. Střílím výhradně na 25 metrů. Desítka není nic vyjímečného. Vytrenoval jsem si odhad na správně odpálenou ránu. (do desítky). Myšlenku na zakoupení spoušťáku Volquartsen za 5tisíc jsem již opustil. Věnuji velkou péči mazání searu a kladiva na styčných místech. Funguje to k mé spokojenosti. Je to supr pistole, a navíc je pěkná. Mám černěnou. Asymetrická gumová anatomická střenka Hogue.



JirkaCV
Příspěvky: 1594

Příspěvek#42 » stř 1. kvě 2024, 20:15

Redsnake: já koupil MKIII s weaver lištou. Dá se sundat.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#43 » stř 1. kvě 2024, 20:58

To Vldimír: přes koho si plánoval dovoz ? Nemám ten kvér rád, ale kdyby mi jednou drblo :-)



maxx77
Příspěvky: 74

Příspěvek#44 » čtv 2. kvě 2024, 16:49

Zatím bez kolimátoru. Používám SK pistol match a nemůžu si stěžovat. Co není v desítce, za to můžou ruce. ;)
438083472_1339637990057136_5431044098106566813_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#45 » čtv 2. kvě 2024, 17:05

Měl jsem MKIII a naprosto v pohodě s jakýmkoliv střelivem, které jsem do něj nacpal. Akorát ta rozborka a sborka je tam dost nešťastná.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti