Ruger Mark IV

Krátké zbraně .22LR


Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#1 » úte 27. čer 2023, 12:00

Ahoj všem,
již delší dobu přemýšlím o koupi malorážkové pistole pro terčovou a "sranda" střelbu. Prostě mi to přináší víc radosti, než střílení s 9mm. A rád bych manželku a později děti přizval nejdřív k menší ráži. A také mám občas kliku a jsem na venkovní střelnici sem tam sám a tak bych chtěl pistoli s tlumičem, abych si příležitostně mohl shodit sluchátka a zastřílet si v klidu bez nich. To mě vlastně na tom celym láká nejvíc.

Po mnoha hodinách youtubování a návštěvě gun shopů mám zamýšleného vítěze Ruger Mark IV Target SD (Kód produktu: 40126)

A vyhlížím k němu tlumič A-TEC Wave Carbon.

Rád bych si tu početl nějaké Vaše postřehy a zkušenosti s touhle pistolí (respektive všeobecně s MK IV)- zda jde opravdu o dobrý výběr nebo byste mi po zkušenostech poradili něco jiného. Zvlášť bych si rád početl ohledně Vaší spokojenosti s přesností, spolehlivostí, radosti ze střelby. A ti z Vás, co mají model s tlumičem prosím o vlastní zkušenost, zda s tlumičem (a podzvukovým střelivem) lze opravdu venku sundat sluchátka. S tím osobní zkušenost nemám. Videa na yt jsou sice pěkná, ale není nad osobní zkušenost. A právě tohle mě na tom láká nejvíc si moci na venkovní střelnici zastřílet bez sluchátek.

Dík všem!

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#2 » úte 27. čer 2023, 12:20

Venku to s tlumičem půjde bez sluchátek, spíš bych se zajímal o to, jestli podzvukové střelivo přetáhne závěr. Moje zkušenost s TX22 a tlumičem byla v tomto ohledu velmi špatná, ta energie tam prostě chyběla.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 615

Příspěvek#3 » úte 27. čer 2023, 13:40

Z krátké je každé standardní LR střelivo (tedy ne HV) podzvukové. Viz třeba zde:
https://www.youtube.com/watch?v=eHgTC1ZPyc8&ab_channel=9-HoleReviews

S tlumičem není žádný zvukový rozdíl mezi subsonic a standardem.



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#4 » úte 27. čer 2023, 13:49

Aha, tak to jsem netušil - díky moc!

V tom případě bych doplnil téma o otázku, jaké náboje v MK IV s tlumičem používáte. Jestli obyč SB clubky? :-)



radim1
Příspěvky: 10

Příspěvek#5 » stř 28. čer 2023, 05:32

Dobry den. Mam MK IV Tactical. S&B je strelivo, ktore v MK IV funguje bez problemov ale spini jak svina a hlavne tlmic. Skusal som Snad vsetko co vyraba CCI, Blazer, SK, Winchester, Remington, Aquila. Ruger zere vsetko okrem CCI quiet a S&B short, myslim tym, ze ich vystreli ale neobtiahne zaver co som aj vlastne ocakaval. Nakoniec som zostal pri SK pistol Match a prilezitostne CCI subsonic 40g. Po x tisic ranach pamatam tak 5 zlyhacov, z ktorych 4 sa mi nepodarilo odpalit ani opakovane. Boli znacky Blazer. 1x zlyhal po asi 600 ranach na jeden zatah co uz to bolo tak spinave, ze naboj zostal nevyhodeny v komore. 2 tahy kefkou a islo sa dalej. Odporucam nakupit zasobu cistica na tlmice a pokial strielate viac, odporucam viac tlmicov ako 1, ja mam 2x Stalon RF a 1x M.Kruty, ktory je na kratku uplne nanic (konstrukcne) Co sa tyka tlmicov na 22 vseobecne, po 200-300 ranach bez cistenia tlmica totiz uz netrafite ani stodolu.



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#6 » stř 28. čer 2023, 07:24

radime moc děkuju, to je velmi zajímavé info!
Takže i na střelnici po 150-200 ranách případně vyměňujete tlumič kvůli přesnosti? Nebo v rámci střelnice pomůže prostříknutí čističem bez rozebírání? Přiznám se, že tohle nastudované zatím nemám. Ten tlumič od M Krutý vypadá senzačně. A jestli se mohu zeptat, střílíte s ním bez sluchátek bez obav?

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#7 » stř 28. čer 2023, 10:05

Mám Mark IV Huntera. Střílel jsem z něho párkrát, nějak mě nenadchnul. Možná není ještě zastřílený, ale clubky tomu vůbec nechutnaly, sřílel jsem SB HV. Nevím zda pro začátky pro ženu a děti by nebyla lepší klasický pistole, manipulace, drily, atd. Tohle je takové celé jiné. Vím, že když máš už vybráno, tak to asi nechceš slyšet. Všechno se nedá poppsat, jak píšeš je to o pocitech a osobně mě tato zbran bohužel vůbec nebaví. V trezovce v provedení nerez vypadá moc dobře :-) Ohledně hlučnosti tam všechny .22 s tlumičem lze střílet za stodolou, samozřejmě za americkou stodolou :-)



radim1
Příspěvky: 10

Příspěvek#8 » stř 28. čer 2023, 12:30

To Šaky
Ano, menim tlmic pocas strielania presne kvoli presnosti. Bez sluchatok uplne v pohode. To bol aj hlavny dovod kupy tlmica. Ak strielam na krytej a este aj v boxe je to super. Samozrejme nesmie byt vo vedlajsom boxe niekto z 357 mag. U nas je malorazkove stanoviste ale zvlast takze pohoda. Utlmena PCP Huben K1 nie je omnoho tichsi ako MK4 s tlmicom. Tlmic Kruty nebrat. S&B v 22 vyradit s pouzivania. Co sa tyka dojmu s MK4 som za nu rad. Ja som isiel opacnym smerom, najprv vselico vykonne a na stare kolena sa naramne bavim s 22. Vzdy sa tesim ked ju mozem vyvetrat. BTW strielam kazdy tyzden tak 500-600 ran. Na 9 alebo 45 by som uz zkrachoval.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#9 » stř 28. čer 2023, 13:26

Radime, děkuju! To je pecka! No já si právě říkám, že na vypblbnutí to z hledska ceny nábojů bude určitě lepší :-).

Deserte díky za názor! Jinak klasickou pistoli mám taky (PDPečko od Walthera), ale přiznám se, že jsem nějak náchylnej na uši - po sto nábojích z PDPéčka prostě vždycky cejtim uši. Nosím aktivní sluchátka od Peltoru a pod tím ještě špunty nebo jsem zkoušel i neaktivní a je to to samý. Vnitřní střelnice... Né, že by to nešlo vydržet, to v žádnym případě. Ale trochu to u mě postrádá tu radost ze střelby, zatímco u té 22 je to opačně :-)

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#10 » stř 28. čer 2023, 16:20

To Šaky: špatně pochopeno. Malorajdy miluju taky, jen tento model mi uplně nesednul, proto jsem polemizoval zda nevzít .22 tradiční pistolové koncepce.Napsal bych Spark od KMR je super, ale po tom co mi jeden nedávno zemřel, tak už chválou šetřím ...

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 615

Příspěvek#11 » stř 28. čer 2023, 22:15

2 DesertEagle - A co ti u Rugeru Mark IV nesedí? Pokud někomu nevyhovuje úchop, je možné to řešit modelem 22/45, což je v podstatě vršek z IV a spodek alá 1911...



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#12 » čtv 29. čer 2023, 07:12

Deserte díky! No jsem v tomhle zelenáč, takže si rád poslechnu jiná řešení. Původně jsem třeba zvažoval PPQ v 22ce, ale trochu se bojím toho, že takovýhle pistolky, že to prostě nebude funkčně nebo pocitově ono, když je to vizuálně podobný 9mm. U Rugeru je to od pohledu jasná bytelná malorážka, tak se mi laicky zamlouvala víc, než předělávka jinak senzační pistole na 9mm... jestli bys měl pár tipů o čem případně ještě přemýšlet, tak budu rád.



Lonestar
Příspěvky: 197

Příspěvek#13 » čtv 29. čer 2023, 07:46

Šaky - moje hledání pistolky na levné střílení .22LR skončilo u 1911 (konkrétně Sig Sauer 1911/22)

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#14 » čtv 29. čer 2023, 08:11

Šaky SZ



Cebrk
Příspěvky: 6

Příspěvek#15 » stř 24. dub 2024, 23:35

Máte někdo MK IV Target? Líbí se mi v nerezu. Dá se s ní trénovat přesná terčová střelba na 25m na soutěže? Jsem úplný začátečník. Děkuji

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host